Skocz do zawartości
Gość MagdalenaM

szyberdach się nie otwiera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MagdalenaM

Witam

mam problemik z szyberdachem,wogóle się nie otwiera, co może być przyczyną tej usterki.Z góry dziękuję za pomoc.Poza tym wycieraczka w tylnej klapie nie działa oraz nie świecą mi się wsteczne światła.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Co do szybera to mógł Ci się spalić przycisk....ja tak miałem i wogóle szyberdach nie reagował...koszt przycisku używanego 10zł (przynajmniej ja tyle płaciłem)

 

Co do wycieraczki tylniej zapewne zepsuty jest silniczek tej wycieraczki....koszt około 100zł

 

Co do wstecznego wymień żarówki:D

 

Pozdrawiam Wojtek:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie sprawdz pierwsze bezpiecznik szybera mozliwe ze spalony trzeba wszystko sprawdzac. Co do wycieraczki tylnej zatarło silniczek nie musisz odrazu kupowac poczytaj na forum o regeneracji duzo było:). a co do wstecznego to sprawdz zarówki mozliwe ze czujnik cofania mozesz mies padake ;p. Posprawdzaj se wszystko z rozpiską bezpieczników na tablicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate

podłączę się do pytania o szyberdach... czy jest możliwa wymiana w B3 z elektrycznego na manualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tam pod tapicerką lampki i przycisku do szybera powinna być korbka doczepiana i chodzi wtedy manualnie.Nie wiem czy jest tak we wszystkich szyberdachach ale u mnie jest u koleszki z tego co wiem tez jest taki bajer jak by padła elektryka zostaje manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate
Kolego tam pod tapicerką lampki i przycisku do szybera powinna być korbka doczepiana i chodzi wtedy manualnie.Nie wiem czy jest tak we wszystkich szyberdachach ale u mnie jest u koleszki z tego co wiem tez jest taki bajer jak by padła elektryka zostaje manual.

Jest to jakaś specjalna korbka, czy taka identyczna jak do szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś przypominające klucz ampulowy powinieneś znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate

do tego trzeba podsufitkę ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego trzeba podsufitkę ściągać?

 

Nie-e. Wyciągasz lampke i odkręcasz tą obudowe. Twym oczom ukaże się silniczek szyberdachu a z boku powinien znajdowac się ten klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korbka szyberdachu w passacie ma postać klucza imbusowego 6 mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem w swoim pasku tak jak koledzy doradzili, nie znalazłem jednak żadnej korbki ani wejścia pod klucz imbusowy. Jest natomiast "coś" przypominające wkręt z ruchomym tłoczkiem w swojej osi /na zdjęciu oznaczony strzałką/. Może ktoś wie co to za wynalazek? Pozdrawiam.

nap?d szyber...1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie i do tego powinien tam byc na zaczepie kluczy widocznie juz komus sie przydał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate

A mam jeszcze takie pytanie: w tym tygodniu wreszcie mam czas żeby się za to zabrać... czy jest gdzieś dostępna instrukcja jak ten fragment podsufitki rozebrać żeby dostać się to tego miejsca z korbką...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągasz lampkę - jest na wcisk, pod nią 2 wkręty i odkręcasz osłonę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość enanthate

Mam ten sam problem co kolega wyżej... brak klucza. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablomed

Kolega troll50 nie ma jeszcze zaślepki otworka na kluczyk, a na jest włącznikiem chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze. mi szyber tylko uchyla a nie chce sie otworyc calkiem do tylu. wiecie jaka moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsypana któraś z prowadnic, a na 99 % lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności