Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

opisywany na forum problem jest podobny (ten sam ??) z jakim my mamy do czynienia - migająca kontrolka świec żarowych, piszczy komp , krótki komunikat na wyświetlaczu a po nim końcowy "DEFEKT" - ASO VW zdiagnozował problem z immobilaiserem i proponują wymianę kolumny kierownicy za 2900 zł - może ktoś podpowie serwis z okolic Torunia ? Z góry dziękuję

 

Panowie i panie, problem dopadl i mnie. Z tym tylko wyjatkiem ze u mnie objawia sie to komunikatem na MFA " steering wheel defect " i mrygajacymi kontrolkami kierownicy i swiec zarowych. Wczesniej zanim zaczely sie cyrki z kolumna raz pojawil sie blad mowiacy " engine fault " i mrygajaca kontrolka swiec zarowych. Wczoraj pojawila sie informacja " steering wheel column lock " i mrygajaca kontrolka kierownicy a dzisiaj obie jednoczesnie. Czyli u mnie pada i kolumna ( blokada ) i imobilaiser ?? Musze podjechac do ASO na odczyt bledow bo w Uk ciezko znalezc kogosc kto sie zna na rzeczy. Podejrzewam ze nie znajde tutaj nikogo kto by naprawial takie rzeczy. Czy to moze sie zaciac na amen ?? Byl juz taki przypadek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie i panie, problem dopadl i mnie. Z tym tylko wyjatkiem ze u mnie objawia sie to komunikatem na MFA " steering wheel defect " i mrygajacymi kontrolkami kierownicy i swiec zarowych. Wczesniej zanim zaczely sie cyrki z kolumna raz pojawil sie blad mowiacy " engine fault " i mrygajaca kontrolka swiec zarowych. Wczoraj pojawila sie informacja " steering wheel column lock " i mrygajaca kontrolka kierownicy a dzisiaj obie jednoczesnie. Czyli u mnie pada i kolumna ( blokada ) i imobilaiser ?? Musze podjechac do ASO na odczyt bledow bo w Uk ciezko znalezc kogosc kto sie zna na rzeczy. Podejrzewam ze nie znajde tutaj nikogo kto by naprawial takie rzeczy. Czy to moze sie zaciac na amen ?? Byl juz taki przypadek ??

o przypadku całkowitego zablokowania jeszcze nie słyszałem, ale to niewielkie pocieszenie. w najgorszym momencie życia z tą usterką przez ok. kilka - kilkanaście min próbowałem odpalić paska. i tak za każdym razem.... mało sympatyczna sytuacja, gdy przestajesz ufać swojemu autku. jadąc na śląsk by naprawić usterkę bałem się zgasić silnik nie mając gwarancji, że będę go jeszcze w stanie odpalić.

 

Michał, który mi to naprawiał stwierdził, że przyjechałem w ostatnim momencie (cokolwiekby to nie znaczyło). z perspektywy czasu mogę potwierdzić skuteczność naprawy. od tamtego czasu usterka nigdy już nie wystąpiła :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze ja w polsce nie bywam czesto. Jesli juz bede to jakos sie doczlapie na ten slask A4 nie tak daleko. Tylko czy zdarze. Jak narazie pojawilo mi sie to raz i teraz jak zostawiam kierownice na wprost nie mam zadnych problemow. Problemow z odpalaniem nie mialem w ogole. Jak mi sie pojawil ten komunikat to odrazu wyjalem kluczyk ( nie probowalem odpalic ) i jak juz wlozylem drugi raz to juz cisza. Przemek jak dlugo jezdziles z ta usterka. Wytrzymam do powiedzmy maja czerwca ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja brykam z ta usterka 2 miesiac od czasu zakupu auta, przy najblizszej wizycie w pl lece na slask lub do warszawy bo ktos pisał ze jest tam tez magik

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pasek przez 5 miesięcy jakoś sobie radził z tą usterką.

Niestety w ostatnim miesiącu odpalał już za 10 razem.

Nie zastanawiając się długo pojechałem do Rybnika i Pana Michała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to ze ja w polsce nie bywam czesto. Jesli juz bede to jakos sie doczlapie na ten slask A4 nie tak daleko. Tylko czy zdarze. Jak narazie pojawilo mi sie to raz i teraz jak zostawiam kierownice na wprost nie mam zadnych problemow. Problemow z odpalaniem nie mialem w ogole. Jak mi sie pojawil ten komunikat to odrazu wyjalem kluczyk ( nie probowalem odpalic ) i jak juz wlozylem drugi raz to juz cisza. Przemek jak dlugo jezdziles z ta usterka. Wytrzymam do powiedzmy maja czerwca ???

 

z lektury postów na forum wnioskuję, że to bardzo indywidualna sprawa (u niektórych rozwijało się to szybciej, u niektórych wolniej). w moim przypadku było to niestety ekspresowe tempo - ok 5-6 tygodni.

Edytowane przez pszemek159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również podłącze się do wątku, w ciągu miesiąca dwa razy zdarzyło mi się że jak wkładam kluczyk, słychać jak blokada rozłącza się i załącza i tak parę razy, a na koniec miga żółta kontrolka kierownicy, później jak wyciągnę kluczyk i jeszcze raz włożę to zaskakuje, czy również szykuje się wymiana części opisywanych w poprzednich postach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już są pierwsze symptomy usterki blokady kolumny kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem i wyczytałem, że nalezy palić auto w nastepujacy sposób:

Wcisnąć kluczyk do momentu zapalenia się kontrolki kolumny na zolto, poczekac jak zgasnie, wcisnąć dalej, kontrolka kierownicy zapali sie na czerwono a jak zgasnie to palimy; sprawdzam od 4 miesięcy i dziala zawsze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mogę naprawić blokadę kierownicy B6 -100% skuteczności

warszawa-praga pn

604862041

Czy ktoś naprawiał samochód u Romanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem 10 dni temu, cała akcja trwała 2 godziny łącznie z testem VAG. Usterka nie występuje. Romanek jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawiałem 10 dni temu, cała akcja trwała 2 godziny łącznie z testem VAG. Usterka nie występuje. Romanek jest ok.

 

a ile cie to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy 600.- z roczną gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

naprawa kolumny w warszawie 100% skuteczności -1,5 godz. czas naprawy

gwarancja

 

604862041

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie naprawie taka ustertke o ktorej tu mowa w okolicach wroclawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej to chyba w Rybniku, gdzie również musiałem się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

naprawa kolumny w warszawie 100% skuteczności -1,5 godz. czas naprawy

gwarancja

 

To wygląda na spam kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wygląda na spam kolego.

 

Dlaczego to wygląda na spam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wnikał na czym polega naprawa? Czy to top secret?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wygląda to na spam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności