Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

od 2 godzin siedzę sobie w pizzeri "chata" w Rydułtowach a Panowie poleceni przez Chrisa próbują naprawić mój "steering column lock defective" - na pierwszy rzut oka wydaje się że kolesie znają się na rzeczy i wiedzą co mówią. O postępach będę na bieżąco donosił :-)

 

btw - pizza jest nienajlepsza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dowiedz się co konkretnie zrobili lub wymienili. Może będziesz kolejną osobą która nie będzie musiała wymieniać całej kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trwało ok. 1,5 godziny i kosztowało 400 PLN. Od piątku problemy z "...lock defective" jak ręką odjął, auto za kazdym razem pali od razu , poprzednie komunikaty więcej się nie pojawiły , co będzie dalej - zobaczymy

 

Dziękuję Chrisowi19 za polecenie warsztatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michnyk

Witam tez mam podobne problemy z odpalaniem w moim passacie , widzialem ze fajny warsztat jest w Rydułtowach a ja jestem z warszawy czy moze znakacie jakiegos magika w okolic warszawy ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja od razu tutaj jeszcze wpiszę ze od momentu naprawy problem zniknął i nie pojawił się juz ani razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michnyk

chcialbym serdecznie podzoekowac : chrisowi19 oraz slawekFSI , juz naprawielm passata w warsztacie przez nich poleconym , naprawde bardzo fajnie i rzetelnie , kolumna jakby inna , wszsytko dziala , jedzien dzien po naprawie zawiesil mi sie reczny ale nie wiem czy to wina tej naprawy czy tylko prrzypadek , wiec dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała przyjemność po naszej stronie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa polisa gwarancyjna na usunięcie tej usterki. Oczywiście serwis wymienia całą kolumnę + moduł komfortu, ale płaci za to ubezpieczyciel. Jak pojawiła się usterka poczytałem o niej tutaj na forum. Wiedziałem, że problem występuje. Zapytałem w serwisie czy znają problem... a oni, że jest to bardzo nietypowa usterka i niespotykana. Żenada - jak można tak chamsko kłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś dodam do tematu.

 

W moim passacie gdy spalił się jeden palnik - lewy ksenon, pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika z VW który wymieniał mi ksenony, i przy okazji przejrzał błędy w komputerze.

Oczywiście był błąd dot. kolumny kierownicy. Znajomy poradził aby zapobiec uszkodzeniu kolumny należy unikać wyłączania samochodu z kierownicą w pozycji innej niż tak jak w trakcie jazdy na wprost.

Przy takim ułożeniu kierownicy blokada przy włączeniu zapłonu nie musi pokonywać znacznego oporu, co odwdzięcza się długotrwałym bezawaryjnym użytkowaniem.

Myślę że coś w tym jest, i tak na wszelki wypadek staram się auto parkować z kierownicą w położeniu tak jak opisałem wyżej.

 

Jeżeli tak jest to niech inni też skorzystają z tej porady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

masz rację - tak jest. co więcej gdy już nas dopadła słynna usterka można ograniczyć jej występowanie przez pozostawianie kół "na wprost".

 

Ale ja nie biorę pod uwagę że w aucie za tyle kasy takiej wielkiej i "szanowanej" firmy mam stosować takie obejście. Tak to można sobie radzić z błędami w polonezie za 1000 pln.

 

Oczywiście to moja prywatna opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proszę a myślałem, że cieżko ruszyć górną kolumnę tymbardziej, że w aso wymienia się ją razem z modułem komfortu i faktycznie całość 4-5 tyś.

 

masz adres warsztatu który to naprawia ?

 

poproszę o ten adres napewno się przyda

Edytowane przez vw_piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, jestem nowy, ale jak widze problemy mam stare :(

PROSBA o POMOC

zeby sie nie powtarzac - moj pasek wykazuje dokladnie wszystkie cech usterki z blokada kierownicy i modulem komfortu. Na jutro (12 maja) nawet jestem umowiony w ASO na diagnostyce. Tyle, ze po przeczytaniu waszych postow nawet nie wiem, czy jest sens wydawac na to kilka stow. Jak sadzicie - warto jechac do ASO, czy od razu umawiac sie w tym slynnym zakladzie w Rydultowach? Tak swoja droga - mozna prosic o jakis telefon do nich? Chyba, ze usterke mozna naprawic u jakiegos magika w okolicach Warszawy (widzialem, ze ktos juz o to pytal, ale nie znalazlem odpowiedzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem:

 

1. nie ma sensu płacić VW za wykrycie oczywistej oczywistości

2. warto jechać do zakładu w Rydułtowach

3. 501 830 664 (Michał opracował rozwiązanie)

4. ja szukałem długo elektroników na poziomie w okolicach wawy - bez skutku - jest ponoć jakiś bardzo dobry zakład w Piasecznie ale ja do niego w końcu nie dotarłem i usunąłem usterkę w Rydułtowach

 

I jeszcze jedno - przez cały ten czas szukania rozwiązania miałem okazję rozmawiać z przeróżnymi mechanikami - jeśli któryś twierdzi że zna problem i umie go rozwiązać (a takich było wielu - także i na tym forum) trzeba zadać pytanie o szczegóły naprawy i czas jej trwania. Sęk w tym że tę usterkę umie rozwiązać tylko bardzo dobry lub pomysłowy elektronik a nie "każdy mechanik"

 

mam nadzieję że pomogłem ;-)

 

 

sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakich godiznach mozna dzwonci na ten numer bo ciezko sie dodzwonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawa od reki czy dopiero jak beda mieli czeci zapasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ten tel. co podałem Wam nie odbiera spróbujcie jeszcze 511 513 837

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sądze ze nie robia nic zwiazanego z elektroniką.Mozna poprosic o zwrot uszkodzonej czesci(jesli taka byla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę zasmucić wszystkich poszukujących warsztatu w okolicach Warszawy, w którym można by naprawić usterkę. Wczoraj rozmawiałem z gościem z Piaseczna (podobno najlepszy magik w okolicy w takich sprawach). Po konsultacjach z serwisem VW pan stwierdził, że nie podejmie się naprawy. Gdyby jednak coś wymyślił ma się do mnie odezwać. Jeśli to nastąpi - dam znać na forum.

Wychodzi na to, że pozostaje tylko jazda na Śląsk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Karola:"Działa polisa gwarancyjna na usunięcie tej usterki" Czy mógłbyś coś więcej na ten temat powiedzieć? jak to wyegzekwować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych naprawą proszę o kontakt z chris19 oraz slawekFSI.

Ps: ktoś opisywał żeby nie zostawiać kierownicy w pozycji skręconej tylko na wprost nie jest tak do końca prawdą chodzi tylko oto żeby kierownica lub układ kierowniczy nie był naprężony w trakcie blokowania i rozblokowywania blokady , np: skręcamy kierownicą do oporu i puszczamy ja żeby swobodnie odbiła (nie była naprężona) wtedy wydłuży to czas eksploatacji naszej blokady ale nie zmieni to faktu że i tak jest w kilku miejscach fabryczna usterka którą da się naprawić ( wymienić pewne układy ) które znacznie wykluczą problem odpalania i blokady kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności