Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie micro styków auto odpaliło raz chodziło 5 min, po zgaszeniu i włączeniu zapłonu ponownie uraczył mnie czerwony komunikat kierownicy "steering column defective", auto odpala na 1 sec i gaśnie. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle zlozona blokada

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zle zlozona blokada a dokladniej pewnie rygiel, zlozone wszystko? kier podpieta itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie? czy ta sprężynka która blokuje rygiel w razie otwarcia tego czarnego ustrojstwa musi być? mam na myśli tą przytwierdzoną do obudowy? Mam przeczucie że padł mi silniczek od zamykania blokady czy jest to możliwe?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tak wszystko złożone, kiera podpięta, no i zadziałało raz, a później ten komunikat za 2 próbą odpalenia

 

 

 

----------------------------------------------

To inne pytanie można się jakoś pozbyć tej blokady? tak żeby tylko auto odpalało i nie było żadnego błędu? bo teraz mam zapłon normalnie tylko ten błąd z czerwoną kierownicą...

Edytowane przez Amok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie ... co z tą sprężynką ?? coś mi się kiedyś obiło o uszy że na coś się powinno uważać przy otwieraniu tej obudowy ale nie zauważyłem nic podejrzanego po otwarciu ... sprężynka trzyma się obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi natomiast o mój mechanizm to jak włożę sprężynkę która znajduje się w miejscu oznaczonym czerwoną szczałką z tym plastikiem co jest to mechanizm blokuje się przy połowie i nie da się obracać kierą bo mechanizm jest wciąż zablokowany w połowie

 

lock4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten maly boczny rygielek mozna wypierdzielic bo to tylko utrudnia zycie a wspolpracuje on z ta sprezynka przytwierdzona do obudowy ktora tez jest w tedy nie potrzebna, powinien zostac glowny rygiel ktory sie wysowa od dolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli jakimś cudem zepsuł się ten silniczek i blokada kiery nie działa? Można zewrzeć 1 mikro-styk żeby widział że jest odblokowana? I z tego wnioskuje że powinno auto dać się odpalić tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być z moim problemem ?? Tylko samo cykanie przełączników i nie włącza się zapłon ... co mogłem zrobić nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Ci się mógł zablokować i nie styka Ci tych mikro-styków, wyjmij czarną skrzynkę i sprawdź czy działa ręcznie obracając ślimakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanizm Ci się mógł zablokować i nie styka Ci tych mikro-styków, wyjmij czarną skrzynkę i sprawdź czy działa ręcznie obracając ślimakiem

 

No właśnie jak ręcznie kręcę ślimakiem to nie dochodzi ten czarny plastik na tyle żeby wcisnąć ten przełącznik bez blaszki .. co może być przyczyną ??

 

Da się jakoś ręcznie ten rygielek podnieść żeby ?? Bo u mnie nie chce iść do góry i dlatego ślimak nie chce tego mechanizmu popchnąć na tyle żeby załączył mikrostyk

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie system antywłamaniowy, da się odgiąć tą sprężynkę z tego dolnego mechanizmu patrz na czerwoną strzałkę lecz nie polecam, lepiej rozwiercić nity a w zamian nich wkręcić śruby m4, jak zdejmiesz tą płytkę z kolumny to zobaczysz z tyłu jak ta blokada działa jeśli ją wyjmiesz rygiel pójdzie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego się to zablokowało ?? Coś nie tak zrobiłem przy demontażu ??

Bez rozwiercania nic nie da rady zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak otworzyłeś tą puszkę pandory i ruszyłeś lekko kierownicą prawdopodobnie, lub miałeś już zablokowaną kiere, ja też to dziś przechodziłem lecz nadal z tym walczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz jak to dokładnie rozbroić bo unieruchomiłem sobie auto na amen ... masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercasz 2 górne nity, lub nacinasz w nich rowki żeby je wykręcić bo one mają gwinty, wyciągasz plastik wraz z sprężyną zaznaczony czerwoną strzałką

 

images.jpg

 

Mi to pomogło i odblokowało rygiel który był w połowie i nie chciał dalej iść w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , idę walczyć z tym jakoś ... ehh powoli zaczynam mieć dość tego auta i tych "ulepszeń" elektronicznych i elektrycznych ... jak nie ręczny to blokada itd itd itd

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mam to na wierzchu ... teraz pytanie czy wkładać ten plastik ze sprężyną czy go wywalić w cholerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty .. Dzięki Dawid za pomoc , bez której nie wiedziałbym jak to ugryżć .Masz u mnie duuuży browar ;) ... Przyznam że to pewnie moja wina bo podejrzewam że powinienem odłączyć aku i wyjąć kolumnę na rozłączonej blokadzie a ja wyjąłem kluczyk i demontowałem kolumnę na zablokowanej kierze. Najważniejsze że zrobione i auto pali jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jestem tu nowym forumowiczem, od 3 tygodni stałem się szczęśliwym posiadaczem B6 1.6 115 km .Auto kupiłem bardzo zadbane,z historią serwisową w Niemczech do samego końca i kosmetycznym przebiegiem 141000km.Przebieg prawdziwy bo po jedynym właścicielu (sprawdziłem w ASO)Generalnie auto nie posiada większych oznak użytkowania , natomiast przerażony jestem opiniami na temat kilku wad tych samochodów( elektryczny ręczny, blokada kiery).Ponieważ wybieram się paskiem na dalekie zagraniczne wakacje chciałem was zapytać czy można jakoś sprawdzić stan owych wadliwych elementów ? celem uniknięcia niespodzianki daleko od kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prośba o pomoc w diagnozie problemu:

Dzisiaj postanowiłem zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum pozbyć się problemu z blokowanie kierownicy. Zrobiłem zgodnie z instrukcją, przelutowałem microswitche miejscami. Na początku była radość, bo auto odpaliło, przejechał kilometr, pogasły wszystkie kontrolki, super. Niestety wszystko było dobrze, bo ani razu nie wyciągnąłęm kluczyka ze stacyjki.

Gdy wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki i ponownie włożyłem, auto wogóle nie odpala: kilkanaście razy słychać pstrykanie- auto próbuje odblokować kierwonicę, na wyświetlaczu komunikat: Move steering wheel, mruga żółta kontrolka, a potem pojawia się komunikat steering wheel still locked i auto zupełnie się wygasza.

------------------------

Udało się.

Musiałem po raz drugi rozebrać i podobnie jak poprzednicy, np. peter2906 - miałem problem z 'antywłamaniową blokadą', chociaż kluczyk był w stacyjce cały czas, etc.

Naciąłem nity, odkręciłem śrubokrętem, wyjąłem sprężynkę i plastik, skręciłem spowrotem z odrobiną kleju do śrub.

Dodam, że tą sprężynkę, która z jednej strony wchodzi do czarnej obudowy, a z drugiej wpiera w blokadę - zostawiłem, żeby blokada nie miała luzów.

 

pzdr

Bogdan

Edytowane przez wemb
rozwiązany problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem blokady musi powodować świecenia się kontrolki czym może się nie świecić ? Pytam bo mechanik twierdzi że to jest przyczyna sporadycznych problemów z odpaleniem a kontrolka się wtedy nie pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności