Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiałem temat niedawno trochę lipa człowiek w angli samochód pod domem bez możliwości odpalenia - blokada padła całkowicie kupiłem cała kolumnę z blokada i przełożyłem tylko płytkę chodzi lepiej niż kiedy go kupiłem żadnych stuków pali za każdym razem - ostatnich kilka miesięcy nie mogłem zostawić nawet na lekko skręconych kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłem w dwie godzinki wystarczy wymienić mikro wyłącznik krańcowy (fabrycznie słaby)na znanym portalu kosztuje 37 zł. instrukcja jest w PDF na jednym z postów. Swich na mierniku wydaje się sprawny ale nie działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety switch był dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja problem miałem podobny do was. Otóż po włożeniu kluczyka, zapalała się zółta kontrolka kierownicy, Później to była loteria. Albo zaświeciły się kontrolki albo nie. To samo ze startem. Błędy nie wyskakiwały żadne. Auto stało u magika tydzień, stwierdził że to rygiel nawala. Wymienił rygiel, błędy pokasował i kazał jeździć, żeby zobaczyć co będzie się działo. Po 2 dniach zapaliła się czerwona kontrolka i napis column block deffective czy jakoś tak. Ale auto odpalało za 2-3 razem. Po tygodniu rano po włożeniu kluczyka standardowo wyskoczył błąd, ale po wyjęciu kluczyka rygiel nie wrócił.... Oczywiście o odpaleniu nie było mowy. No więc udałem się do magikaa, nakreśliłem temat, okazało się że moduł komfortu był zalany/zawilgocony, w każdym razie po wymianie modułu, wgraniu sys ze starego problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc udałem się do magikaa, nakreśliłem temat, okazało się że moduł komfortu był zalany/zawilgocony, w każdym razie po wymianie modułu, wgraniu sys ze starego problem ustąpił.

 

Ile kosztował modół? Nowy był? Mógłbyś podać namiary na tego magikaa? Fajnie byłoby pozbyć sie tego problemu... Koniecznie daj znać jakby wróciła ta awaria w każdej postaci: zapłon, blokada, wspomaganie... Czy wymiana modułu to pewny sposób? Ktoś inny tez miał taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam ten sam problem jestem zagranica samochod na ulicy i wielki problem tylko u mnie zaczelo sie od blokady kolumny kierowniczej odlaczylem jedna kleme blad zniknal ale samochod niechcial zapalic i odlaczylem na chwile caly aku i teraz jak wkladam kluczyk samochod nie reaguje co sie moglo stac pomocy prosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ja miałem dokładnie ten sam problem. po odłączeniu na parę godzin całego aku stacyjka przestała reagować na kluczyk, nie próbował zwolnic blokady ani nie zapalały się kontrolki na desce. słowem padło całkowicie ( co ciekawe, nie wiem czy wiecie ale jak dużo razy zamykasz i otwierasz auto bez odpalenia czas podświetlenia w aucie jest krótszy) podjechał znajomy mechanik i niestety rozebrał kolumnę kierownicy i wymienił mikrostyki w ryglu. na szczęście auto stało w garażu wiec spokojnie można było to wykonać. poszukaj jakiegoś elektro-mechanika który zrobi to na miejscu albo laweta z wciągarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi czy wystarczy tlko wymienic te mikrostyki i to wszystko bez podlaczenia do komputera itd? Ja mam spory problem jestem w NL samochod pod domem i nie wiem co robic a moze jestem w stanie sam to wymienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mniebylo tak, ze styki wymienione, kolumna poskladana i auto odpalilo i kiera dzialal, ale... palila sie przez chwilke kontrolka kierownicy na pomaranczowo, a po kilku minutach zglasla i juz sie nie pojawila. wygladalo to tak gdyby samo sie adaptowalo.

cala operacja odbyla sie bez podlaczenia do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewnien widze ze jestescie obeznany w rysunku pomocniczym co do wymiany microswichy w czarnej skrzynce chcialbym sam sprobowac wymienic te swiche tylko ja jestem w takiej sytuacji ze moja kierownica jest kompletnie zablokowana i w momencie jak wkladam kluczyc do stacyjki zero reakcji nic sie nieswiecy a w tym schemacie pomocniczym jest by odblokowac kiere i czy moglibyscie mi podac jakies dobry link do kupna tego zestawu naprawczego dziekuje z gory Ci bardzo za pomoc pozdrawiam Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo tak samo, kiera zablokowana i zero reakcji na kluczyk. trzeba sciagnac plastiki otaczajace kiere i odkrecic całą kolumne kierownicy ( oczywiscie zablokowana i razem z blokada) nie jest to trudne, 20 min pracy i kolumna na zewnatrz i spokojne dojście do czarnej skrzyneczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc tylko ja nie wierze ze wymienie te microswiche i nagle kontrolki sie zapaqla beda swiecic za co wogole odpowiadaja te microswiche oprocz tego ze za blokade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiara czyni cuda :roza dziala to tak ze jak wkladasz kluczyk to najpierw odblokowywana jest blokada kierownicy a pozniej uruchamia stacyjkę, dopiero na koncu immo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz bo u mnie to poprostu stalo sie z dnia na dzien nie tak jak u innych ze prubuja 10 razy jada dalej u mnie objawa bylo ze od miesiaca poprostu podczas jazdy mrugla czerwona kontrolka z kierownica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo zadnych objawów wcześniej, żona autem przyjechałą po pracy i wjechała do garażu a na następny dzien rano juz autem sie nie udało wyjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz moze cos wiecej na temat tej blokady blokady na co Trzeba tam uwazac i gdzie moge zakupic ten bezpiecNik krancowy i czy te switche wystarcY tylko delikatnie przylutowac i ro wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem firmik na yt youtube.com/watch?v=OgFp1NUn4bQ z wymianą, zawsze jakis poglad jest co i jak zrobic. na portalu aukcyjnym wpisz "zestaw naprawczy kierownicy passat b6", jesli masz zaciecie i troche czasu to sa sie to zrobic. czytałem na forum, ze ludzie co jakis czas je wymieniaja bo ciagle padaja - taka przypadlosc. ja mam auto z 2007 i nigdy wczesniej nie byly wymieniane, bo zadnych sladów po tym nie bylo i zadnego wpisu w ASO tez nie bylo na ten temat. wiec po prostu zostałęm nominowany przez vw do tej wymiany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jestes w stanie powiedziec mi gdzie znajduje sie modul komfortu znalazlem magika od tych spraw mam tylko wymontowac czarna puszke i modul konfortu i mu to wyslac i wszystko zrobi 250 zl tylko gdzie on sie znajduje cos mi rlumavzyl na schowkiem pasazera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za schowkiem pasażera jest komfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestescie wstanie podpowiedziec jak zerwac te dwie sruby z tej czarnej skrzynki ( bo musze mechanikowi wyslac cala ta skrzynke ) i jak sie dostac do sterownika komputera poniewaz przebywam zagranica i umowilem sie z magikiem ze mam mu wyslac czarna skrzynke i modul konfortu i sterownik komputera tylko gdzie on jest i jak go wyciagnac dziekuje wszystkim za pomoc.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności