Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

do kodowania blokady musisz miec pin do immo i uzyc procedurey ponizej.

rygiel musi byc nowy pod nr vin bo byly 2 rodzaje.

kodowalem juz z 10 rygli nowych bez problemu poszlo kazde kodowanie.

 

Providing the vehicle PIN works as expected please follow the next steps:

 

Make sure a battery charger is connected so the voltage is maintained.

 

[25-Immobilizer]

[Adaption - 10]

Leave channel at "00"

[Read]

[save]

[Done, Go Back]

 

[security Access-16]

Enter the vehicle PIN in a 5 digit format.

[Do it!]

[Adaption - 10]

Read Channel 051.

The Stored Value will be 32000. Enter the PIN in the New Value box.

[Test]

Wait | N/A | N/A | N/A Will be displayed. Wait until the ID numbers are transferred into the first 2 boxes. If you aren't sure, be patient and wait at least 30 seconds!

[save] (Note: if Save is not available and the data in the last step has transferred continue by exiting)

[Done, Go Back]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze 'chudy_lis ' za instrukcję. Tą krążącą po sieci już widziałem, ale ciekawi mnie procedura

z kanałem "00" zwłaszcza w przypadku nowej blokady.

Czy również trzeba kodować później kluczyki czy tylko wystarczy samą blokadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczykow nie trzeba kodowac. blokada dopisuje sie w ten sposob do istniejacego/dzialajacego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokadę zakodowałem, a w zasadzie to się sama zakodowała wchodząc od razu do kanału 051 oczywiście

po wprowadzeniu PIN'u .

Zamiar osiągnięty, ale efekt już nie. Wciąż, co prawda sporadycznie, ale jednak wyskakuje błąd blokady kierownicy.

Co następne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blokadę zakodowałem, a w zasadzie to się sama zakodowała wchodząc od razu do kanału 051 oczywiście

po wprowadzeniu PIN'u .

Zamiar osiągnięty, ale efekt już nie. Wciąż, co prawda sporadycznie, ale jednak wyskakuje błąd blokady kierownicy.

Co następne ?

 

Przy słabym aku też wyskakuje błąd kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator całkiem świeży, można sobie pograć i poświecić, a i tak odpala od strzała.

Ładowanie też sprawdzone.

Co ciekawe, to jak się idzie do samochodu z jakimś śrubokrętem to pali za każdym razem, a jak trzeba

skądś wrócić w jakimś garniturze to wyskakuje błąd i trzeba się z nim bawić w kasowanie błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki przypadek. ale zmartwie cie - nie wiem co jest nie tak .

ogolnie wlasciciel po rozmowie ze mna zdecydowal sie na wymiane blokady ale zostal ostrzezony ze nie ma gwarancji ze to jest to.

wymienilem i problem wracal.

auto od 2och miesiecy stoi w aso. wymieniali po kolei rozne komponenty az powiedzieli ze wymieniaja wszystko - ecu, blokade, komfort etc. i o dziwo auto 2005 rok i powiedzieli ze robia to jako gwarancyjna naprawe!!!!

info o wymianie wszystkiego dostalem z 2 tyg temu i podobno aso czeka miesiac na wszystkie graty.

sam jestem ciekaw jak to sie zakonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę interesujące "... robia to jako gwarancyjna naprawe!!!! " .Jak widać coś chyba mają

na sumieniu skoro z samą blokadą kierownicy doszli już do połowy alfabetu z oznaczaniem kolejnych

wersji niby poprawionych.

Coś tam u mnie niby zaczyna świtać z tą przyczyną bo co raz częściej występuje, ale spróbuję jeszcze

na szybko z podmianą komfortu i bordnetz bo się trafiły po 35zł to zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b6 w komforcie masz immo i klucze. wiec nie bardzo mozna podmienic chyba ze sie przelozy pamiec odpowiedzialna za immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- o komforcie to wiem ...

Natomiast przy okazji tak na przyszłość interesowałoby mnie co i gdzie w tej pamięci siedzi.

Jedno doszło, ale jak dojdzie wszystko to dopiero zacznę zabawę bo na razie jeździ prawie

bez odmawiania posłuszeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .mam problem ze swoim pasatem troche inny jak wy tu wszyscy opisujecie ! mianowicie zapala mi sie też kontrolka kierownicy na czerwono ale auto normalnie odpala .

wkładam kluczyk ,pojawia sie żółta kontrolka zwalnia blokadę kierownicy potem reszta kontrolek ,aku ,sprężynka od siwiec która oczywiście gaśnie ,przyciskam odpala auto i wyskakuje czerwona kontrolka kierownicy ,nie mam wspomagania autem normalnie mogę jechać . z odczytu vcds pamiętam taki kod 00003 napięcie 12,2 V .ktoś coś poradzi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego błędu 00003, to tak jakby uszkodzenie sterownika, ale to nie do końca musi być prawda.

Przyczyną może być brak jakiegoś zasilania lub masy bądź zła jego wartość bo słaby jakiś styk lub aku.

Innym istotnym elementem występowania tego błędu może być woda/wilgoć w sterowniku/wtyczce.

Należy też sprawdzić kodowanie stera.

Tak w ogóle to sam odczyt błędów to niewiele daje. Jest jeszcze coś takiego jak parametry i logi bo tak

to wróżenie z fusów.

Nie żebym się czepiał, ale pod blokadę to chyba ten temat nie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś sie zetknął z takim komunikatem " Deactive Seteering" dzis rano wyskoczyl owy komunikat, po dwu krotnym włożeniu kluczyka komunikat znikl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj wymieniłem microswiche w blokadzie kierownicy. Po podłączeniu działa blokada kierownicy ale

auto nawet nie kręci rozrusznikiem. Czy może być jakiś prosty błąd który? Jakieś przeoczenie? Jestem lekko

spanikowany. Wcześniej auto paliło, tylko sporadycznie miałem problemy z rozruchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, no i mnie dopadł problem z blokadą kierownicy.

Nie znalazłem podobnego przypadku na forum..

 

Po podłączeniu kablem program pokazał coś takiego:

 

02768 -Activation steering column lock

012- Electrical Fault in Cicuit - Intermittent

 

Za każdym razem po wyłączeniu samochodu i wyjęciu klucza wyskakuje info Activation Steering lock failure.

 

Blokada się nie załącza nic nie słychać..

Nie wiem czy poprzedni właściciel nie naprawiał tej blokady..

 

Próbowałem kręcić kierownica na wyłączonym silniku i wyjętym kluczu blokada "nie zaskakuje".

 

Próbowałem zostawiać koła na wprost żeby nie było naprężeń - nic nie daje

 

Samochód odpala bez żadnego problemu - pytanie jak długo ??

 

Nie wiem czy poprzedni właściciel nie naprawiał tej blokady..

 

Miał ktoś z was podobną sytuacje?

Edytowane przez Patryk0511

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z kolumną kierownicy w B6 zaczęła się 2 lata temu. W tym czasie 2 razy wymieniałem już mikroswitche i byłem kilka razy w warsztacie. Po tych 2 wymianach problem powracał - więc się przyzwyczaiłem :). Zawsze zapalam na 2 razy (z żółtą kierownicą) i zawsze działa. Do tego doszedł problem ze wspomaganiem kierownicy (którego brak) po przejechaniu przeszło 200 km (minimum taki dystans! tylko w lecie! tylko po wyłączeniu silnika! tylko na jakieś 1,5 godziny aż ostygnie!) - a ponieważ nie jestem tego w stanie powtórzyć w warsztacie (chociaż ostatnio grzaliśmy go 5 godzin i nic) - to też się przyzwyczaiłem (tym bardziej, że problem w zimie nie występuje). Słowem, na jakiś czas pomagają swiche, czasami pomaga samo rozebranie kolumny, czasami blokada „klika”, czasami nie, czasami czerwona kierownica „wyje”, czasami nie – taka rosyjska ruletka… Ostatnio zastanawiam się, czy to nie jakieś przepięcia, albo akumulator… Generalnie samochód zawsze zapala i jedzie… a w lecie trzeba po prostu planować dla niego odpoczynek…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

Odświeżam temat...niestety.Czyli i mnie to spotkało ale po kolei.Auto zaparkowałem jak co dzień,po wyjściu zamykam auto i zauważyłem,że nie ma potwierdzenia kierunkami.Ponieważ auto się zamknęło poszedłem do domu i tyle. Po kilku godzinach chcę odpalić auto a ono odpala i od razu gaśnie. Informacja "steering column lock defective" plus mrugająca spiralka. To co odróżnia mój problem od większości to kierownica nie jest zablokowana i nie słychać aby próbowała się blokować.Cisza....Niestety tylko laweta mi pozostała.

I teraz pytanie.

 

Ile dzisiaj kosztuje usługa naprawy tego ustrojstwa w ASO lub u elektromechanika. Pytam,ponieważ po obejrzeniu kilku odcinków "Będzie Pan zadowolony" nie wiem czy jest sens ufać fachowcom czy to takim zwykłym czy ASO a muszę jak najszybciej oddać autko do naprawy.

Czy oferowane blokady na allegro za około 250 zł , są w ogóle warte zachodu czy sobie darować.

 

Z góry dziękuję kolegom za szybką i fachową odpowiedz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu przerabiałem ten sam temat. Zapaliła się czerwona kierownica i samochód już nie odpalił. Oddałem do znajomego mechanika. Rozebrał kolumnę, zajrzał do "czarnej skrzynki" i sprawdził switche, które okazały się sprawne. Jednak po dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów okazało się, że to wina rezystora czy kondensatora (tłumaczył mi, ale w tej chwili już nie pamiętam o który element chodziło). Złożył wszystko do kupy, wykasował błąd i auto śmiga. Tak więc warto oprócz switchy sprawdzić też inne elementy. Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w właściwym wątku umeszczam swoje zapytanie . Od momentu kiedy na dworze zrobiło się zimno jak uruchamiam silnik to sporadycznie silnik odpala i nstępnie gaśnie ,po drugim odpaleniu jest już wszystko ok. W sterowniku silnika rejestruje się błąd kluczyk nie właściwy , a w module komfortu :elektroniczna blokada kolumny niewłaściwy stan logiczny. Usterka występuje tylko gdy w aucie jest zimno(po dłuższym postoju) nie wiem czy z powodu niskiej temperatury elektronika potrzebuje więcej czasu na reakcję czy może któryś z elementów powoli wysiada ?

 

Czy może ktoś z takimi objawami się spotkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wrześniu przerabiałem ten sam temat. Zapaliła się czerwona kierownica i samochód już nie odpalił. Oddałem do znajomego mechanika. Rozebrał kolumnę, zajrzał do "czarnej skrzynki" i sprawdził switche, które okazały się sprawne. Jednak po dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów okazało się, że to wina rezystora czy kondensatora (tłumaczył mi, ale w tej chwili już nie pamiętam o który element chodziło). Złożył wszystko do kupy, wykasował błąd i auto śmiga. Tak więc warto oprócz switchy sprawdzić też inne elementy. Mam nadzieję, że ten post komuś pomoże. Pozdrawiam.

 

Witaj

Mógłbyś podać więcej szczegółów, np zapytać mechanika? Wymieniał coś? Z doświadczenia wiem, że samo rozegranie blokady pomaga na kilka tygodni, ale pózniej problem powraca. Fajnie by było raz na zawsze pozbyć sie tej "przypadłości", która u mnie z przerwami trwa już 2 lata.

 

Co co do warunków zimowych, to u mnie jest na odwrót. Blokada kierownicy (oczywiście odblokowywana na 2 takty i zawsze pozostawienie kół "na wprost") oraz odłaczanie wspomagania kierownicy po dłuższym przebiegu (ok. 200 km.) zachowują sie zdecydowanie lepiej. Stad wniosek, że u mnie coś może sie przegrzewa, ale to tylko wolne dywagacje...

Pozdrawiam.

Edytowane przez gregy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności