Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

po czym wnosisz ze modul i dlaczego mowisz od razu ze servis??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość styryl

Miałem ten problem, czasem stałem ze 20 minut nie mogąc odpalić auta, ktoś na forum podpowiedziam mi coś co działa skutecznie już przeszło dwa lata, mianowicie:

Odpalam paska na 3 stopnie, zanim odpalam auto robie co następuje:

1. Wsuwam kluczyk tylko do pojawienia sie pierwszych kontrolek, między innymi blokady kierownicy - czekam aż ta kontrolka zgaśnie

2. Wsuwam na drugi stopień, wtedy zapala sie reszta, miedzy innymi świece żarowe - czekam aż zgasnie

3. Odpalam

 

Odkąd tak odpalam paska nie mam juz problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czym wnosisz ze modul i dlaczego mowisz od razu ze servis??

bo w twoim przypadku nie ma problemu z modulem blokady kier. tylko z modulem komfortu ktory jest ( chyba, narazie, ale czego my polacy nie naprawiamy) nie naprawialny ,i wymiana na nowy i dlatego tylko VW ,bo do nowego modulu komfortu i nie tylko (modul blokady tez musisz wymienic) trzeba "wrzucic " nowe immo a to zrobi ci tylko VW (legalnie)

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kolego poleciales po calosci - nie wiem dlaczego twierdzisz ze tylko vw moze legalnie zgrac immo.

immo w passacie jest w komforcie to sie zgadza. i jest mozliwe przelozenie kosci immo z jednego komfortu do drugiego. i jest to legalne ( tak samo jak kodowanie nowych kluczy)

wg twojego toku rozumowania to podlaczenie kompa do auta tez powinnismy nazywac nielegalnym.

wiec co do immo to akurat nie zgadzam sie z Toba.

wydaje mi sie ze uzywany modul po przelozeniu kosci immo powinien dzialac jak nalezy, ale nie jestem tego pewnien na 100% z tego wzgledu ze nie wiem czy inne podzespoly w modulu nie sa sparowane z autem. ja na pewno bym sprobowal tego rozwiazania gdybym mial problem.

a opcja naprawy tez wchodzi w rachube. albo moze powinienm to nazwac proba naprawy.

sporo komponentow w dzisiejszych czasach szwankuje poniewaz dzieki dyrektywom EU nie mozna uzywac cyny z olowiem (kazano ja badz zredukowac lub usunac calkowicie ze skladu). jak wiemy cyna jest elastyczna. cyna bez olowiu jest o wiele mniej elastyczna i powoduje to mikropekniecia ktore to powoduja brak przeplywu "pradu" (na pewno slyszales nt odklejania sie kart graficznych w lapkach ze zintegrowana karta). dobrze wygrzanie/poprawienie lutow to pierwszy punkt naprawy wg mojego skromnego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanko sorki ze nie na temat ale moze bedziecie wiedzieli.

mam passata b6 2.0 tdi 170km i padla mi pompa paliwa no i mam dwie opcje kupic orginalny wklad za 600zl.

lub zamiennik firmy "techparts" za 250 zl. czy ktos cos slyszal o tej firmie znajomy ze sklepu mowi ze sprzedal ich juz ok 7 szt. i nikt na reklamacje nie oddawal. prosze o pomoc.

co do pytania wyzej to kumpel tez mial problem z odpalaniem i zaczal odpalac na 3 razy czyli 1-puszcza blokada kier. 2-zaplon 3-start i problem znikl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanko sorki ze nie na temat ale moze bedziecie wiedzieli.

mam passata b6 2.0 tdi 170km i padla mi pompa paliwa no i mam dwie opcje kupic orginalny wklad za 600zl.

lub zamiennik firmy "techparts" za 250 zl. czy ktos cos slyszal o tej firmie znajomy ze sklepu mowi ze sprzedal ich juz ok 7 szt. i nikt na reklamacje nie oddawal. prosze o pomoc.

co do pytania wyzej to kumpel tez mial problem z odpalaniem i zaczal odpalac na 3 razy czyli 1-puszcza blokada kier. 2-zaplon 3-start i problem znikl

zqa ok 400 zł masz Pierburga nowego, także ja bym w to uderzął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM Z NOWYM ROKIEM

 

Powracajac do mojego problemu z blokada kierownicy to pokusilem sie 31.12 o ponowne rozkrecenie kierownicy oraz wypiecie i rozebranie modulu komfortu. W module przelutowalem wszystkie zlacza od kostek oraz "wieksze" elementy na plycie. Natomiast na plytce z blokady kierownicy zlokalizowalem pod mikroskopem pekniecie sciezki przy samym punkcie lutowniczym w poblizu mikrowylacznikow, (golym okiem nie do zlokalizowania) czy z mojej winy powstale trudno powiedziec, po wymianie mikrowylacznikow mialem takie same obajwy jak przed wiec nie sadze ale, nie powiem ze nie. Generalnie po podlaczeniu skreceniu wszystkiego jak na razie wszystko dziala, bledy sie nie pojawiaja. Informacyjnie za naprawe blokady w Szczecinie, nie w serwisie licza sobie 650zl.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

masz w stu procentach racje ,ale pisalem to tak by bylo w miare zrozumiale ,moze masz racje ze urzylem zlego slowa "legalnie" powinienem uzyc slowa "mozliwy do naprawy przez wyspecjalizowany warsztat",zreszta pisalem tez ...czego to my polacy nie naprawiamy...;)))

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z odpaleniem mojego passsata. Podczas jazdy zapalila sie kontrolka sygnalizujac dzwiekiam ze mam problem ze wspomaganiem . do poki jechalem wszystko bylo dobrze, lecz po wyjeciu kluczyka, do chwili obecnej nie udalo mi sie go uruchomic. przestudiowalem to forum i odnoszac sie do instrukcji podanej przez uzytkownika rozebralem kolumne i zdemontowalem blokade kierownicy. nie lutowalem ,kleilem. zlozylem wszystko do kupy ,sprawdzilem czy silniczek dziala (u mnie blokada nie zalaczala sie) i zamontowalem. kontrolka zgasla ,sygnal ucichl, a auto nadal nie pali i nie zalacza sie blokada. prosze o rade czy isc dalej w tym kierunku iwymienic blokade na nowa ,czy raczej zaczac szukac innej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki komunikat sie pojawil zanim zgasiles auto? wykasowales bledy? ja mialem w 3 miejscach elektronika silnika, modul komfortu i immo. jak wkladasz kluczyk co sie dzieje? masz jakies kody bledu? bo jezeli to wszystko zrobiles i wykasowales bledy postawilbym raczej w tej chwili na mikrowylacznik w stacyjce ale na razie to spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
Miałem ten problem, czasem stałem ze 20 minut nie mogąc odpalić auta, ktoś na forum podpowiedziam mi coś co działa skutecznie już przeszło dwa lata, mianowicie:

Odpalam paska na 3 stopnie, zanim odpalam auto robie co następuje:

1. Wsuwam kluczyk tylko do pojawienia sie pierwszych kontrolek, między innymi blokady kierownicy - czekam aż ta kontrolka zgaśnie

2. Wsuwam na drugi stopień, wtedy zapala sie reszta, miedzy innymi świece żarowe - czekam aż zgasnie

3. Odpalam

 

Odkąd tak odpalam paska nie mam juz problemu.

 

Zdecydowanie polecam taką metodę odpalania, przerabiałem problem blokady kierownicy tyle że nie rozbierałem jej a po kilkudziesięciu awariach zacząłem odpalać według w/w 3 punktów zapalania i gaszenia poszczególnych kontrolek przy wkładaniu kluczyka, do dziś problem blokady nie powrócił a zrobiłem parę KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalanie na 3 wydaje się ze pomaga na poczatku problemu z odpalaniem - z czasem będzie się pogarszać aż wcale nie odpalisz, sam to przerabiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpalanie na 3 wydaje się ze pomaga na poczatku problemu z odpalaniem - z czasem będzie się pogarszać aż wcale nie odpalisz, sam to przerabiałem :)

Potwierdzam też to przerabiałem przez rok sposób odpalania na 3 dawał rade az w końcu było coraz gorzej aż czeba było to zrobić ja akurat zrobiłem w serwisie koszt wymiany tzw. czarnej skrzynki cos koło 600zł za cała usługe tzn. nowea część,wymiana i kodowanie!

Nie bawiłem sie w jakies pseudo naprawy bo zaoszczędził bym ale czy na długo wolałem mieć z tym święty spokój!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
odpalanie na 3 wydaje się ze pomaga na poczatku problemu z odpalaniem - z czasem będzie się pogarszać aż wcale nie odpalisz, sam to przerabiałem :)

 

Dwa albo i trzy lata spokojnie jeżdżę, w miedzy czasie ani razu problem nie powrócił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero dziś zabrałem się za wymianę mikro przełączników niestety po wymianie nic sie nie zmieniło. Po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki na wyświetlaczu pojawia się żółta kierownica.. Słychać jakby trzy próby zablokowania po czym pojawia się kontrolka.

 

http://www.youtube.com/watch?v=QA1z7bzGT4g

 

VCDS pokazuje następujące błędy :

 

02815 - Steering Column Lock; Supply Voltage for Locking Motor

002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent

02811 - Control Module for Electronic Steering Column Lock (J764)

014 - Defective - Intermittent

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś cos skopac przy wymianie micro. Wyciagnij najlepiej wszystko jeszcze raz zobacz czy masz wszystko dobrze zlozone np zgodnie z instrukcja jaka jest na tut. forum. Ja wymienialem micro jakies 2 tyg temu i wszystko śmiga jal należy. Dlodam tylko ze usunalem to nieszczęsne zabezpieczenie blokady kierownicy przed otwarciem. Zbedny gadzet. Zobacz dobrze czy slimak jest w odpowiedniej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam chyba podobny problem. W piątek dojechałem do domu zgasiłem i było wszystko ok. W sobotę wsiadłem do auta i zaczeła mi migać kontrolka świec.W związku z tym, że od jakiegoś czasu miałem problem z jedną świecą ale samochód odpalał próbowałem go odpalić i padł aku. W końcu się zebrałem wymieniłem świece naładowałem aku. Samochód po kilku godzinach odpalil poszedłem do domu po kompa to samochód padł. Później podgrzewania świec już nie było ale samochód kręcił. Stwierdziłem, że może aku jeszcze jest za słaby więc go podłączyłem na dłużej. Obecnie nie ma podgrzewania świec i wyskakuje mi czujnik położenia sprzęgła. Więc nie ma świec i silnik nawet nie kręci. Nie mogę się połączyć ze sterownikiem silnika. Odpiąłem aku na noc, rano wstałem i samochód odpalił za pierwszym razem jak póściłęm sprzęgło samochód zdechł. Gdzie znajduje się czujnik położenia sprzęgła w komorze silnika? da się go na próbę jakoś odpiąć i zobaczyć czy auto odpali? Jest jakiś bezpiecznik od świec? lub kompa? Bardzo prosze o pilną odpowiedź bo własnie zaczęły się mrozy a mam małe dziecko i auto jest mi potrzebne.

 

PS: poniżej fotki z VAGAWP_000346.jpg

WP_000339.jpg

WP_000342.jpg

WP_000343.jpg

WP_000345.jpg

Edytowane przez bundy-er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej odlaczyc zasilanie na odblokowanej kolumnie (jesli nie dziala rozblokowac recznie) i po problemie nigdy sie

nie zbokuje jedyny feler mruga pare razy kolo kierownicy w liczniku na zolto przy zamykaniu .Czas naprawy jesli nie trzeba rozbierac 15s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo (B6 2.0Tdi UK) Blokada + czasem sie zarowe do tego zapalaly. Po miesiacy wkurzania - dobry mechanik + 228funtow i blokada wymieniona plus dwa lata gwarancji. Na rachunku sama blokada 61funtow tylko programowanie drogie( wg. kolesia program blokady i immobilazera...nie wnikam ;) ). A zabawa w wymiane mikrostykow czy inne , odpada. Aha i nie dajcie sie naciagnac na wymiane czegos wiecej niz blokada - koles powiedzial ze po staremu modul trzeba bylo ale teraz update software i wymiana blokady wystarcza .Jak na razie od paru dni palia jak zloto :D

Ale jak sie chcialo samochod to musi sie miec na utrzymanie...

Swoja droga ,,recall'' blokad w USA a w Europie (_I_) blada...

Edytowane przez Jungle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiałeś cos skopac przy wymianie micro. Wyciagnij najlepiej wszystko jeszcze raz zobacz czy masz wszystko dobrze zlozone np zgodnie z instrukcja jaka jest na tut. forum. Ja wymienialem micro jakies 2 tyg temu i wszystko śmiga jal należy. Dlodam tylko ze usunalem to nieszczęsne zabezpieczenie blokady kierownicy przed otwarciem. Zbedny gadzet. Zobacz dobrze czy slimak jest w odpowiedniej pozycji

 

Taa zabezpieczenie jest totalnie zbedne racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności