Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem dzwonilem zero odzewu

 

siejesz propagande kolego , najpierw sprawdz czy dziala czy tez nie dziala a pozniej sie wypowiedz

osobiscie dzis do nich dzwonilem z czystej ciekawosci i mikrostyki sa dostepne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z czerwoną kierownicą również zaczął się od blokady. Po wizycie u mechanika i "wyczyszczeniu" styków komunikat o blokadzie przestał się pojawiać, natomiast po przejechaniu dłuższego dystansu ( ok. 100 km) i próbie ponownego uruchomienia kierownica zaczyna delikatnie drżeć, trzy głośne sygnały i odłącza wspomaganie (pozostaje zapalona czerwona kierownica). Silnik można uruchomić i jechać, ale bez wspomagania. Jak samochód sobie "odpoczynie" ok. 30 min. problem znika. Inna sprawa, że czasami pojawiają sie opisywane na tym forum komunikaty: Immo active i Move steering wheel, które jednak po ponownym włożeniu kluczyka znikają i można jechać. Dodam jeszcze, że po włożeniu kluczyka w 1 pozycji (znika zółta kierownica) słychać jakby mechanizm blokowania "klikał" kilka krotnie. Stąd też moje pytanie, czy problem wynika z blokady, czy może ktoś to naprawił inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanizm blokowania "klikał" kilka krotnie.

 

Montaż nowej blokady załatwi sprawę raz na długi czas. Sporo osób z forum się o tym przekonało że nowa to nowa, nie ma co rzeźbić w g.....

 

 

 

wyczyszczeniu"

 

Mistrz mechanik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba to zrobic jak sie nalezy wimienic mikrostyki bo czyszczenie nic nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki w northampton to robia, jest gdzies na forum ich telefon lub poszukaj na e-bay tam widzialem ogloszenie

pozd.

p.s

maja dobra opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój problem z czerwoną kierownicą również zaczął się od blokady. Po wizycie u mechanika i "wyczyszczeniu" styków komunikat o blokadzie przestał się pojawiać, natomiast po przejechaniu dłuższego dystansu ( ok. 100 km) i próbie ponownego uruchomienia kierownica zaczyna delikatnie drżeć, trzy głośne sygnały i odłącza wspomaganie (pozostaje zapalona czerwona kierownica). Silnik można uruchomić i jechać, ale bez wspomagania. Jak samochód sobie "odpoczynie" ok. 30 min. problem znika. Inna sprawa, że czasami pojawiają sie opisywane na tym forum komunikaty: Immo active i Move steering wheel, które jednak po ponownym włożeniu kluczyka znikają i można jechać. Dodam jeszcze, że po włożeniu kluczyka w 1 pozycji (znika zółta kierownica) słychać jakby mechanizm blokowania "klikał" kilka krotnie. Stąd też moje pytanie, czy problem wynika z blokady, czy może ktoś to naprawił inaczej?

 

Ostatecznie wylądowałem u elektronika samochodowego. Mechanicy oraz spece od samej blokady byli bezradni. W warsztacie rozebrali i sprawdzili blokadę, stacyjke, modół komfortu oraz wymieniono przekaźnik główny. Koszt 400 zł i wszystko wróciło do normy. Oby jak najdłużej. W aso za samą diagnozę wolali 300 zł i pewnie skończyło by sie na wymianie kolumny za kilka patyków. Wszystkie ww elementy są ze sobą mocno powiązane i stąd nie jest łatwo znaleźć przyczynę. Słowem przy takich "cudach" szukajcie mechaników w białych rękawiczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaras

Witam panowie próbowałem przeczytać cały wątek ale poległem na 10 stronie. Mój problem wygląda następująco. Po włożeniu kluczyka sygnał dźwiękowy czerwona kierownica nie można odpalic auta. Laweta serwis wymiana LENK.SPERR , koszt 700zł. Auto sprawne przez tydzień. Powtórka sygnał plus czerwona kierownica z tym że teraz po włożeniu kluczyka brak jakiej kolwiek reakcji brak kontrolek. Czy miał już ktoś podobne objawy chodzi mi o powtórkę usterki ?. Obawiam się czy trzeba wymieniac całą kolumnę kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Miałem podobne objawy u siebie, po włożeniu kluczyka nic sie nie pojawiało, winna była stacyjka a dokładnie jej jeden mocrostyk, są trzy takie http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=78454[/url] pierwszy odpowiada za odblokowanie kierownicy, jeśli nie zadział odblokowanie to nie pojawia sie zapłon czyli nie świeci żadna kontrolka, drugi to zapłon a trzeci to odpalenie samochodu, jest to bardzo łatwe do naprawy i rozebrania, wkładasz dwa palce w stacyjkę i energicznym ruchem wyciągasz klapkę (kółko) odkręcasz jeden wkręt i wciskasz mocno stacyjke w dół, wypadnie na dole nad pedałem gazu, odkręcasz na dole trzy sróbki od plastiku i masz winowajcę w ręce. Sprawdź miernikiem na zwarcie czy jest przejście na microwyłaczniku - napewno sprawdzi ci to elektronik. Ostatecznie kupujesz używkę za 100 zł. Udanej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż nowej blokady załatwi sprawę raz na długi czas.

czy ma ktos procedure adaptacji nowej blokady?

wiem ze jest potrzebny pin immo ktory mam ale putanie brzmi jak zaadaptowac nowa blokade. na stronie ross-techa kaza pisac do nich maila co zrobilem (mam ori vcds-a) i jak na razie brak odpowiedzi.

wiem ze adaptowac mozna tylko nowa blokade i taka mam.

podpowie ktos procedure adaptacyjna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktos procedure adaptacji nowej blokady?

Jak masz nową "czarną skrzynkę" to wystarczy zaprogramować ją czyli za 250 zł programowanie + montaż/demontaż w Świdnicy Profi - Elektronika

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego spojrz najpierw z kad ja pisze - jest w profilu ze torquay UK. wiec raczje nie jest mozliwe podjechanie do swidnicy....

po drugie primo to ja zajmuje sie kluczami i to jest w mojej gestii umiec cos takiego robic.....

 

odpowiem sam sobie.

nowa blokade zamowiona z aso pod vin adaptuje sie (potrzebny pin do immo) :

 

Providing the vehicle PIN works as expected please follow the next steps:

 

Make sure a battery charger is connected so the voltage is maintained.

 

[25-Immobilizer]

[Adaption - 10]

Leave channel at "00"

[Read]

[save]

[Done, Go Back]

 

[security Access-16]

Enter the vehicle PIN in a 5 digit format.

[Do it!]

[Adaption - 10]

Read Channel 051.

The Stored Value will be 32000. Enter the PIN in the New Value box.

[Test]

Wait | N/A | N/A | N/A Will be displayed. Wait until the ID numbers are transferred into the first 2 boxes. If you aren't sure, be patient and wait at least 30 seconds!

[save] (Note: if Save is not available and the data in the last step has transferred continue by exiting)

[Done, Go Back]

 

Check fault codes in all installed control modules and clear them as needed

 

info pochodzi bezposrednio od ross tech usa.

musialem dzwonic do tych pajacow bo sami z siebie na maila nie chcieli odpowiedziec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak że kilka osób prosiło mnie o instrukcje ,

 

opis gdzieś zgubiłem , prawdopodobnie był na dysku który mi wymienili w lapku bo padł a na gwarancji sie nie pierniczą i dali mi całego nowego laptopa ale na googlach zostały fotki, może komuś to pomorze

 

9.JPG

 

7.JPG

 

8.JPG

 

12.JPG

 

11.JPG

 

1.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "szczęśliwych" posiadaczy B6.. w moim pasku jest tak :

 

[video=youtube_share;QA1z7bzGT4g]http://youtu.be/QA1z7bzGT4g

 

Podobno 1.5 roku temu jakiś polski magik z UK naprawiał blokadę (tak twierdzi poprzedni właściciel)... od 2 tygodni jest jak na filmiku. Tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki pokazuje się błąd. Na początku było to sporadycznie teraz przy każdym wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Nie ma żadnych problemów z odpaleniem. Mam się szykować na naprawę czy zostawić jak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez kodu bledu to raczej wrozenie z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez kodu bledu to raczej wrozenie z fusow.

 

02811 - Control Module for Electronic Steering Column Lock (J764)

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame

Fault Status: 00101110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest ktos w trojmiescie kto potrafi to naprawic za normale pieniadze bo jak slysze servisto mnie drgawki lapia, prosze o info na maila [email protected]

 

---------- Dodano o 15:03 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:42 ----------

 

Nadmienie ze u mnie zaczelo sie od kontrolki swiecy zarowej ktora mrugala i komunikat uszkodzenie silnika, kolejnym byl hamulec postojowy i komunikat o uszkodzenie, teraz czas na blokade i taki sam komunikat, jak jest dobrze to i dwa dni jest spokoj i cisza a jak chwyci slaby dzien to po siedem razy z rzedu walka o zaplon!!! Jak zadzwonilem do servisu to powiedzieli ze kolumna, na pytanie o koszty odpowiedz ze nie bedzie to tania naprawa, mam wrazenie ze ktos tu mnie chce...... Jak jest ktos godny polecenia w trojmiescie bede wdzieczny za info na maila lub na forum. Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. U mnie pojawiał się problem z swiecami zarowymi. W salonie powiedzieli mi ze do wymiany jest moduł blokady - koszt około 850zl, ja natomIast zrobiłem u mechanika, który takie coś mial zregenerowanwgo :) - koszt 450 działa bez żadnych zarzutów i mam jego zapewnienie :)

Moim zdaniem ciekawe co by ci powiedzieli jakbys powiedział o module...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przeanalizowałem cały ten wątek lecz nie znalazłem sytuacji która zaistniała w moim passacie, a mianowicie:

Mam passata B6 2.0 TDI z 2009 r. przebieg ok. 100 tys., po włożeniu kluczyka słychać 3 sygnały dźwiękowe i miga na czerwono kontrolka Elektrycznej blokady kierownicy, po odpaleniu auta kontrolka nadal miga aż do zgaszenia, kiedy ponownie wkładam kluczyk już wszystko jest ok, nic nie piszczy, nie miga i auto odpala. Dopiero znowu po jakimś czasie (np. na następny dzień) sytuacja z miganiem kontrolki i piszczeniem się powtarza. Proszę jeżeli ktoś spotkał się z takim przypadkiem o POMOC, z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie przeanalizowałem cały ten wątek lecz nie znalazłem sytuacji która zaistniała w moim passacie, a mianowicie:

Mam passata B6 2.0 TDI z 2009 r. przebieg ok. 100 tys., po włożeniu kluczyka słychać 3 sygnały dźwiękowe i miga na czerwono kontrolka Elektrycznej blokady kierownicy, po odpaleniu auta kontrolka nadal miga aż do zgaszenia, kiedy ponownie wkładam kluczyk już wszystko jest ok, nic nie piszczy, nie miga i auto odpala. Dopiero znowu po jakimś czasie (np. na następny dzień) sytuacja z miganiem kontrolki i piszczeniem się powtarza. Proszę jeżeli ktoś spotkał się z takim przypadkiem o POMOC, z góry dziękuje.

 

Zdaje sie ze masz ten sam problem co ja, tylko roznie sie to objawia, u mnie tez kontrolka kierownicy mrugala, a auto jechalo, a to ze nie codzien cuduje to norma, ja juz jestem umowiony na wymiane modulu i od trzech dni autko pali od reki, ani razu nie bylo zadnego komunikatu, ot taka to zlosliwosc, u mnie koszt to 750zl, modul nowy, orginalny z serwisu tylko tyle ze usluge wykona osoba ktora zdiagnozowala problem, a nie serwis ktory najchetniej wymienil by mi kolumne, albo wyslal do salonu po nowe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności