Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ja właśnie dziś rozwiązałem swój problem rygli u kolegi z forum.Jeżeli się nie u mnie samemu to lepiej pojechać do kogoś kto naprawdę się na tym zna.

Dzięki za pomoc kacperwww

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś się orientuje czy blokada z nowszych pasków jest taka sama? Czy jest poprawiona technicznie? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariobros65

Witam,

właśnie wyjechałem na urlop do trójmiasta i wyłączyło mi się wspomaganie kierownicy w b6 (czerwona kontrolka z kierownicą + pikanie), mógłby mi ktoś pomóc ze znalezieniem jakiegoś mechanika/elektryka w trojmiescie który by się tym zajął albo co najprawdopodobniej trzeba wymienić (jakaś czarna skrzynka???) żeby nie płacić 4k....

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mariobros65 nie kombinuj!!! dzwoń do najbliższego ASO wymiana samej blokady to koszt ok 700 - 800zł natomiast wymiana calej kolumny kierowniczej kosztuje 4k co Ciebie nie dotyczy!!!

koszt 700zł 2 lata gwarancji i to co najważniejsze - spokoj... a nie szukanie jakiegoś pseudo mechanika z serwisem w stodole.... wywalisz 400zł a za 5 dni problem wróci...oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ten problem miałem pół roku temu.Proponuję wymianę blokady w serwisie wyniosło mnie to 540zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i właścicieli b6-ek. Jestem szczęśliwym a i nieszczęśliwym właścicielem takiego Passka. Mam problem z blokadą kierownicy odpala i gaśnie - co jakiś czas.Proszę o podpowiedź gdzie dokładnie można kupić te mikroswitche , jakie mają symbole - proszę o podpowiedź tych którzy je kupili ,zamontowali i wszystko działa ok. Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat i wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam kolego Endrju ale zaśmiecasz forum i Twój wpis nie przynosi na forum żadnego pożytku dla potrzebujących pomocy,a wręcz przeciwnie. Poprosiłem o podpowiedź kogoś kto to kupił i wymieniał w ostatnim czasie a nie kilka lat temu. Przez takie bezsensowne wpisy trzeba czytać 1000 postów tracić cały dzień ,z czego około 50 ma pomocną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi masz nawet na tej stronie i nie sądzę żeby było to kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serwisie koszt nowej to 350 zł brutto.Jak odliczysz vat to nie opłaca się naprawiać.Oczywiście 2 lata gwarancji. Ja akurat sam ją sobie zakoduję, nie wiem ile bierze serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi w serwisie zaproponowali zestaw naprawczy ( cokolwiek to znaczy ) za 500 zł + koszt wymiany ok. 400 zł.

Znajomy kupił na allegro 2 mikrostyki czy jak to tam się nazywa za 25 zł. wymiana trwała 1,5 godziny.

Brak wyskakującego błędu blokady kierownicy, nie ma już problemu z odpalaniem samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mi w serwisie zaproponowali zestaw naprawczy ( cokolwiek to znaczy ) za 500 zł + koszt wymiany ok. 400 zł.

Znajomy kupił na allegro 2 mikrostyki czy jak to tam się nazywa za 25 zł. Wymiana trwała 1,5 godziny.

Brak wyskakującego błędu blokady kierownicy, nie ma już problemu z odpalaniem samochodu.

 

podasz namiary na sprzedawcę z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze wymiana mikrostyków pomaga. niekiedy rygla nie da się naprawić.

Jeśli jest taka cena jak kolega pisze,to owszem można spróbować.

Ale jakbym miał dać 80 zł. za zestaw naprawczy to lepiej dołożyć i za 270 netto mieć nowy rygiel z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej link do instrukcji jak to zrobić, sam rygiel nie ulega uszkodzeniu chyba że ktoś rozbiera blokadę na zablokowanej kierownicy.

Nowa blokada oryginalna na allegro kosztuje około 380 zł więc nie jest to jakiś majątek.

 

http://itss.nazwa.pl/passat/naprawa_wspomagania_b6_3c.pdf

Edytowane przez CB1000R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie mikro przełącznika marquardt , jaka jest specyfikacja tego w blokadzie bo są dwa rodzaje w sklepie 2A 24V albo 4A 12V za info z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4A 12V - cała instalacja w aucie jest na 12 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanie odnośnie mikro przełącznika marquardt , jaka jest specyfikacja tego w blokadzie bo są dwa rodzaje w sklepie 2A 24V albo 4A 12V za info z góry dzięki .

 

Jakie dwa rodzaje to jest 2A 24V lub 4A dla 12V.

http://www.ebay.de/itm/18-STUCK-1055-SUBSUBMINIATUR-SCHNAPPSCHALTER-IP-67-4-A-12-V-2-A-24-/300863123963?clk_rvr_id=479109385349

 

Niestety wysyłka tylko do Niemcowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie dwa rodzaje to jest 2A 24V lub 4A dla 12V.

http://www.ebay.de/itm/18-STUCK-1055-SUBSUBMINIATUR-SCHNAPPSCHALTER-IP-67-4-A-12-V-2-A-24-/300863123963?clk_rvr_id=479109385349

 

Niestety wysyłka tylko do Niemcowni.

 

u nas tez je sprzedaja , firma SISLAB , pisalem X postow wczesniej , ta sama cena co w niemczech , paczka przychodzi na nastepny dzien , bez zadnych kombinacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sislab nie zyje od dluzszego czasu sprobuje zapertraktowac z niemcami moze to przetrawia :) kupie wieksza ilosc bo wiecie jak jest z B6 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sislab nie zyje od dluzszego czasu sprobuje zapertraktowac z niemcami moze to przetrawia :) kupie wieksza ilosc bo wiecie jak jest z B6 :D

 

jak nie zyje ? wszystko dziala , zrobili nowy sklep

Edytowane przez vw_maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności