Skocz do zawartości
przemkost

Problemy z blokadą kierownicy i odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

witam passat 2.0 140KM przebieg 181 000

Mam pytanko. Czy jak przy odpalaniu auta pali mi się kontrolka kierownicy na czerwono to jest coś nie tak ?? Prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed włączeniem zapłonu na jakieś 2-3s zapala się żółta kontrolka (od układu kierowniczego), zwalnia się blokada kierownicy. Później naciskasz na "klucz", włącza się zapłon i ponownie się zapala, a później gaśnie. Gdy pali się czerwona kontrolka, to oznacza to poważną usterkę układu kierowniczego/blokady kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zagraża ona mojemu bezpieczeństwu podczas jazdy??

auto odpala na raz tylko że ta kontrolka swieci przy odpalaniu, jak odpali to gaśnie.

 

Ostatnio elektryk montował mi coś na styl odcięcia zapłonu, nie wiem dokładnie co ale, aby odpalic auto musze nacisnąć ukryty przycisk.

Bez tego po wciśnieciu kluczyka na desce rozdzielczej nic sie nie pali (brak świecących kontorlek).

może to ma wpływ na to, że świeci mi się kontrolka kierownicy na czerwono

pozdr i dzieki na info

Edytowane przez kris_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bzdura, bo po drugim wlozeniu zapala sie czerwona i jest tak nei tylko w moim ale w 3 innych w ktorych siedzialem bo tez mnei to zastanawialo. po chwili ta czerwona gasnie, no chyba ze wywala ten blad kolmny wtedy swieci i dodatkowo mrugra kontrolka swiec zarowych i auto nei daje sie odpalic, a komp pokazuje komunikat o bledzie bokady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, po włączeniu zapłonu świeci się czerwona i po chwili gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli oznacza to, że wszystko jest OK ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawia się i po chwili gaśnie, to znaczy że wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem staje sie poważny kiedy w drugiej pozycji klucza już się nie zapalają kontrolki (jak w moim przypadku) bo moze sie tak stac ze będziemy dzwonic po lawete ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproszę telefon do tego warsztatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowani naprawa piszcie na gg bedzie szybcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris19

wagen chciałbym numer warsztatu tego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile taka przyjemnosc naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wernil1

Witam jestem Tu nowym forumowiczem. I tak znalazłem te posty. Mam podobne problemy z moim passkiem. Dzieje się z nim różnie, czasami z rana idę wkładam klucz wciskam na 1 zapali się i zgaśnie żółta kontrolka - blokada kierownicy się zwolni potem wciskam na 2 zapalą sie wszystkie kontrolki także czerwona kontrolka (kierownica) po zgaśnięciu małej kontrolki kierownicy przychodzi kolej na kontrole świec żarowych, jeśli jest to dobry dzień to kontrolka od świec żarowych zgaśnie praktycznie zaraz po kontrolce układu kierowniczego, co niby sygnalizuje ze świece są nagrzane no i po przyciśnięciu zapłonu wszystko jest jak powinno auto odpala za pierwszym dotykiem. ale nie wszystkie dni są takie piękne, czasami są takie schodki że po włożeniu kluczyka na raz blokada kierownicy otwiera się i zamyka i znowu otwiera i zamyka parę razy tak jakby nie mogła załapać czy dobrze odblokowała czy jeśli nawet odblokuje się za pierwszym razem to po zgaśnięciu wciskam na 2 zapalają się kontrolki gaśnie czerwona kierownica i zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych i nie gaśnie po przyciśnięciu w tym momencie na 3 zapala auto i za chwile gaśnie. jak zaraz powtórzę te czynności to przeważnie za drugim razem wszystko idzie normalnie i odpala... nie jest to normalne, a jeszcze dziś rano przy -15stC odpalił za pierwszym razem bez problemu 5 minut później po odblokowaniu blokady kierownicy w ogóle jazda na maxa - kontrolka czerwona mrugała i pikał dźwięk.. ktoś podpowie, pomoże....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczyc pod kompa ii bedzie wiadomo.objawy padajacej kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chris19

Jeżeli ma ktoś problem z zapalaniem passata b6 ,to jest mój nr tel.793019125-ja naprawiłem to sobie w tamtym tygodniu,a mianowicie moduł blokady kierownicy i stacyjki- koszt naprawy 300 zł, a nie wymiana kolumny za 4000 zł!!!!!!!!!!

 

---------- Post added at 07:39 ---------- Previous post was at 07:35 ----------

 

do wymiany moduł blokady kierownicy i stacyjki koszt 300 zł - ja to samo miałem - teraz super pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że moduł=sterownik? Ma ktoś dostęp do VASa? Może jest tam jakiś update firmware'u dla tego sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wernil1

chris19 dzieki za podpowiedz. a gdzie mozna kupic taki moduł blokady kierownicy..? jesli chodzi o podpowiedz poprzednieko kolegi to passat był podłączany do komputera w serwisie VW tydzien temu i nic nie wykazało. wyszło tylko ze swieca jest do wymiany co zostało na miejscu zrobione. chris19 czy ten moduł blokady kierownicy naprawiałeś w serwisie czy prywatnie.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto rozwijać ten temat dalej, ponieważ jest to jedna z dwóch najpoważniejszych usterek w B6. Pierwsza to oczywiście koło dwumasowe. Jeśli więc kolega chris19 ma sposób jak nie wydać 3000 czy 4000tys. to było by fajnie. Rozmawiałem już z kilkoma osobami które jeżdżą b6 i prawie wszyscy mieli już wymienianą całą kolumnę kierownicy przez serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wernil1

Moim zdanie jeśli to problem wszystkich passatów B6 i serwis przy takich objawach mysli tylko p wymianie kolumny to powinni sobie w VW uświadomić ze zrobili małego bubla i przynajmniej w części finansować tą naprawę a nie wymieniają kolumnę gdzie koszt łączny to koło 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale na czym by wtedy zarobili ? Taki chory system;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności