Skocz do zawartości
Gość ekoman

Szarpiące DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robinson

Mój drogi Ty nie masz DSG, bo do benzyny montują Tiptronic o ile sie nie mylę ;-). Stare planety jak widac to jest to

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie robinson tez jestem tego zdania i sie nie mylimy on nie ma dsg. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
Witam Koledzy.

Uważnie przeczytałem cały temat łącznie z linkami podawanymi przez Was i ja nigdy nie doświadczyłem opisywanych przez Was problemów. Sądze, że to, o czym piszecie to może być "urok" ropniaków z DSG. U mnie jest zero szarpania na jakimkolwiek biegu i przy jakiejkolwiek prędkości:) Cud, miód i orzeszki ;) czy ktoś z Was jeździ może passatem z takim silnikiem jak mój?

 

absolutnie nie.

Przyblize moj problem raz jeszcze. Auto zmienialo biegi idealnie, bez zastrzezen. Na rozgrzanym silniku/skrzyni czesto zdarzalo sie szarpniecie przy ruszaniu. Puszczalem pedal gazu, auto sie toczylo, ddawalem minimalna ilosc gazu, i bylo szarpniecie. To samo przy hamowaniu, newralgiczna bywala zmiana z 3 na 2, potrafil szarpnac. Problem nasilal sie z rozgrzewaniem silnika. Na zimnym, brak bylo jakichkolwiek obiawow.

Odwiedzilem serwis SOBKOL, zostala wymieniona mechatronika skrzyni biegow, od tej pory auto jezdzi jak nalezy, zero szarpniec..a juz pare ladnych tysiecy wskoczylo. Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze ropniak szarpie, mam 2.0 tdi 170 i po naprawie wszystko jak byc powinno (odniesienie 20 tfsi dsg) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie robinson tez jestem tego zdania i sie nie mylimy on nie ma dsg. pozdro

Nie wiem jak VW ale wiem ze a3 w 2.0tfsi ma dsg takze montuja to tez w benzynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak VW ale wiem ze a3 w 2.0tfsi ma dsg takze montuja to tez w benzynach

 

ale piszemy chyba o passacie. wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale piszemy chyba o passacie. wiec...

 

co nie przeszkadza pisać o DSG w audii, seacie czy skodzie - jedna grupa, te same elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG w skodzie tak w seacie tak ale w audi pierwsze słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd plota, że w benzyniakach nie montują dsg?

 

Przepraszam, jeśli będzie zdublowane. Internet mi szaleje ;) Jasne, że volkswagen montuje DSG do benzyniaków. FSI i TFSI również.sne, że volkswagen montuje DSG do benzyniaków. FSI i TFSI również.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalpel masz racje ze sa montowane dsg do benzyniakow ( w silnikach 1,4 i 3,2 jesli chodzi o paska) ale tu chodzi o to ze piszesz ze nie zauwazyles tych problemow, a masz paska z tiptronikiem myslac ze to dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biję się w pierś Koledzy :D

Edytowane przez Skalpel TFSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos sie moze orientuje z was jak czesto wymienia soe ilej i filtr w skrzyni DSG ?

bo zdaje sie ze trzeba to tez zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie olej wymienili na przeglądzie przy 60k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziales jakas roznice jezdzie ? bede musial w swoim Touranie to tez zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie odczuwam żadnej - przed i po jeździ się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po wymianie mechatroniki w DSG, aż szok że aż rok sie męczyłem z szarpaniem i z 4 razy wmawiali mi w dwóch ASO że wszystko jest ok, gdyby nie mój upór jeździł bym dalej i siał fame, że DSG nie jest taką rewelacją, a teraz dopiero wiem że jazda ze sprawnym DSG to sama przyjemność.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DSG i nie szarpie - po to właśnie są w tej skrzyni 2 sprzęgła. Chciałem natomiast poruszyć sprawę wymiany oleju - wg mnie to podstawa, ponieważ automaty są bardzo czułe na tym punkcie. Wynika więc z tego (i z powyższych postów), że przyczyną problemów z szarpaniem mógł być nie zmieniany olej i filtr oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem u siebie, po 50tys byl wymieniony , teraz mu przy 100 wymienie pewnie. nie szarpie, ale skoro jest to nie jest tam pewnie na wiecznosc. Moze byc tez przyczyna za duzo oleju lub za malo, wtedy sie moze skrzynia zapowietrzac. Miałem tak w Touaregu V10 ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertoo

Od miesiąca podróżuję 170 KM CR z DSG, nakreciłem 5200 km i stwierdziłem ewidentnie ten sam problem z szarpaniem. Pojawia się to przy ciepłym motorze, najczęściej przy małej prędkości 20-30 km/h podczas delikatnego poruszania manetki gazu. Naciskając delikatnie pojawia sie dziwny grzechoczący dzwięk wraz z chrobotaniem skrzyni. Podczas depnięcia pedału wszytko znika i to mnie martwi. Inny incydent, który mnie zaskoczył to ogrone uderzenie skrzyni podczas małej predkości ruszania przechodząc z 2 na 3 bieg, uczucie jakby przód wpał w ogroną poprzeczna dziure. Zgłosiłem fakt do ASO i mam umówiony termin na diagnosykę celem pomiarów sterowania DSG. Czytając wcześniejsze opisy ciekawy jestem co panowie wymyślą. Czy wystąpiły u kogoś takie problemy w ASO w szczecinie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć robertoo.

Koniecznie napisz co udało ci się uzyskać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos kto jest po wymianie tej mechatroniki moze napisac ile go to kosztowalo ??? I co to dokladnie jest ta mechatronika ?? google duzo nie wyplulo na ten temat ?? Ja po wymianie skrzyni mam te objawy wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności