Skocz do zawartości
Gość ekoman

Szarpiące DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ekoman

Witam serdecznie,

na wstepie zaznaczam, ze dopiero dolaczylem do forum. Szukalem podobnych postow, ale nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Zauwazylem natomiast, ze niektorzy maja podobne problemy. Chcialbym sie przekonac, czy istnieja egzemplarze, ktore od tego problemu sa wolne.

 

Auto kupilem w salonie miesiac temu i od samego poczatku przy ruszaniu samochod lekko szarpal.

Problem czasem sie pojawia, a czasem go nie ma.. :confused: Ogolnie, ze skrzyni jestem bardzo zadowolony, czasy zmian sa rewelacyjne a same zmiany bardzo plynne...poza nieszczesnym ruszaniem. W serwisie dowiedzialem sie, ze podobno wszystkie diesle DSG tak maja:confused:

 

Uwazalem passata za auto komfortowe, ale w momencie, gdy odwoze rodzinke po miescie i na co 2 skrzyzowaniu, ruszajac wcale nie agresywnie, auto szarpie tak, ze mi glowa lata po zaglowku...:eek:, to zaczynam watpic w opinie serwisu.

 

Prosilbym uzytkownikow tej wersji silnikowej z DSG o swoje spostrzezenia.

 

Passat 2.0 tdi - pompowtryskiwacze - 170km/ DSG

Pozdrawiam serdecznie,

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Mam co prawda passata bez DSG ale najpierw jeździłem na jazdach próbnych golfem 2.0 TSI z DSG i nie szarpał ani nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
Mam co prawda passata bez DSG ale najpierw jeździłem na jazdach próbnych golfem 2.0 TSI z DSG i nie szarpał ani nic...

 

no wlasnie problem w tym, ze serwis argumentuje, ze tak juz jest w dieslach.

Dzieki za odpowiedz, moze ktos z wlascicieli diesli DSG dorzuci pare groszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140KM i DSG i takie lekkie szarpnięcie pojawia się przy wykorzystywaniu AutoHold. Wtedy zanim hamulec odpuści troszkę może szarpnąć. Ogólnie ja z tej skrzyni tak bardzo nie jestem zadowolony: szczególnie tryb D jest kompletnie nie do jazdy. Zrzucanie biegów w tym trybie (szczególnie 3-2-1) to po prostu jedna wielka szarpanina. Przy ruszaniu jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
Ja mam 140KM i DSG i takie lekkie szarpnięcie pojawia się przy wykorzystywaniu AutoHold. Wtedy zanim hamulec odpuści troszkę może szarpnąć. Ogólnie ja z tej skrzyni tak bardzo nie jestem zadowolony: szczególnie tryb D jest kompletnie nie do jazdy. Zrzucanie biegów w tym trybie (szczególnie 3-2-1) to po prostu jedna wielka szarpanina. Przy ruszaniu jest lepiej.

 

o dziwo u mnie tak samo szarpie z auto-holdem jak i bez.. jesli to wada skrzyni, to gdzie ja serwisowac, skoro auto-viva w wawie sie wypina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Według mnie powinienes zmienic serwis... Nie ma takiej opcji żeby w benzynie nie szarpałą a w dieslu tak... biegi zmienia płynnie tak jak i w góre tak i w dól...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również mam prawie identyczny problem. Jeśli silnik jest zimny, to start jest płynny, ale po chwili prawie każde ruszenie jest szarpaniem.

 

Serwis (VW Chylińscy) dwa razy już to sprawdzał i za każdym razem twierdzili, że zmienili coś w oprogramowania i powinno być dobrze. Niestety, żadnej poprawy nie widzę, więc będę interweniował jeszcze raz.

 

Dodam, że na początku (tzn. po odebraniu samochodu z salonu) przez pierwsze 3-4 miesiące wszystko działało bardzo płynnie.

 

Pozdrawiam,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
Witam,

 

Ja również mam prawie identyczny problem. Jeśli silnik jest zimny, to start jest płynny, ale po chwili prawie każde ruszenie jest szarpaniem.

 

Serwis (VW Chylińscy) dwa razy już to sprawdzał i za każdym razem twierdzili, że zmienili coś w oprogramowania i powinno być dobrze. Niestety, żadnej poprawy nie widzę, więc będę interweniował jeszcze raz.

 

Dodam, że na początku (tzn. po odebraniu samochodu z salonu) przez pierwsze 3-4 miesiące wszystko działało bardzo płynnie.

 

Pozdrawiam,

Jarek

 

i to jest dokladnie ta sama sytuacja, ruszanie na zimnym jest ok, po chwili szarpanie sie nasila. Daj znac prosze jak Twoje dalsze doswiadczenia w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Khs

Jak podjade do salonu na praktyki po niedzieli przejade sie tym Passatem 170 i podpytam z czego wynika ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, ale tylko przy ruszaniu , przy zmianach biegów nie, miałem wgrywane nowe oprogramowanie i na jakiś czas pomogło, ale i tak niekiedy szarpie, jeździłem dla porównania takimi samymi autami w salonach i jeden nie szarpał a drugi szarpał czasami tak jak mój. Mnie to też denerwuje. Noma katowice wogóle nie miała zamiaru nic z tym robić a Magro Tychy chociaż zaktualizowało oprogramowanie. Auto ma pół roku 30000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pomoc basic setings dla dsg.polecam warsztat w kolobrzegu automax.problemem nie musi byc koniecznie skrzynia.przyjrzec trzeba sie rowniez silnikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja dorzuce swoje 3 grosze. Powiem wam ze nie tylko polskie passaty tak maja. Ja mieszkam w UK i mam 2.0TDI 140 z wlasnie nieszczesnym DSG. Powiem tak jak dla mnie skrzynia rewelacyjna do czasu kiedy cos nie padnie. Jakies niecale 2 miesiace temu mialem wymieniane DSG na nowe bo w starym padlo lozysko i po wymianie skrzyni pojawil sie wlasnie ten problem. W starej skrzyni mimo ze lozysko tak napiep**** ze bylo czuc drgania w nogach to nie odnotowalem szarpania. Po wymianie skrzyni na nowa niestety tak. Tylko u mnie problem jest lekko odmienny. Tez zwiazany z szarpaniem lecz na zimnym silniku i tylko przy delikatnym dodaniu gazu. Jak depne troszke mocniej ( oczywiscie nie mowie tu o wciskaniu gazu do oporu ) to idzie ok. I objawia sie tylko przez pierwsze 2 moze 3 ruszania na zimnym silniku po przestanej nocy. Zglaszalem problem w serwisie 3 razy i za kazdym to samo. Komputer wyrocznia - nie pokazuje bledow, nie wiemy w czym tkwi problem. Mam nowego softa, nowa pompe paliwa, nic nie pomoglo. Za tydzien jade do kraju. Zobacze moze ktos u nas zaradzi cos albo powie chociaz co to jest. Oczywiscie twierdze jak kolega wyzej ze to nie musi byc wina skrzyni, chociaz wszystko na to wskazuje. Jak cos sie dowiem to napewno dam znac. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najechane raptem 8,5 tyś km ale nic się nie dzieje.Nie szarpie jest różnica w ruszaniu z funkcją Auto hold ale jak się rusza dynamicznie to nie czuje się różnicy.Tryb D nie jest taki zły jak chcę inaczej a nie w trybie S zmieniam łopatkami przy kierownicy.Aha jedyne delikatne szarpnięcie odczuwam jak skrzynia redukuje z 3na 2 przy wolnej jeździe takim toczeniu się bez gazu np przed skrzyżowaniem ale jest to delikatne absolutnie nikomu głowa nie odskakuje moja żona tego nie zauważa.Jak sama prowadzi jest zachwycona:635:.Ogólnie już ktoś napisał ,że tryb D dla tatusiów a S dla młodych niewyżytych:D brakuje trochę środka.Jak się dobrze operuje gazem to trochę pomaga.Zmień serwis albo przyciśnij "fachowców" taki kit wciskają:mad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie szrpanie występowało od nowości przy pierwszym przeglądzie zgłosiłem problem ASO. Reakcja błyskawiczna ,wymiana oprogramowania bez rezultatu, komputer potwierdził w dalszym ciągu usterkę. Następna wizyta i kolejna wymiana oprogramowania też bez skutku.ASO wyznaczyło kolejny termin i za trzecim razem w ciągu jednego dnia usunięto szarpanie przez wymianę dwóch czy trzech jakiś części skrzyni. Nawet jazda w korkach teraz jest przyjemnością:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ekoman
witam

U mnie szrpanie występowało od nowości przy pierwszym przeglądzie zgłosiłem problem ASO. Reakcja błyskawiczna ,wymiana oprogramowania bez rezultatu, komputer potwierdził w dalszym ciągu usterkę. Następna wizyta i kolejna wymiana oprogramowania też bez skutku.ASO wyznaczyło kolejny termin i za trzecim razem w ciągu jednego dnia usunięto szarpanie przez wymianę dwóch czy trzech jakiś części skrzyni. Nawet jazda w korkach teraz jest przyjemnością:)

 

dzieki za odpowiedz. W jakim serwisie udalo sie naprawic usterke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobkol przy trasie Katowickiej

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może szarpać. Czy zimny ,czy ciepły.Mój 140PS z Niemiec 2006r. DSG 134 tys. jak na razie jedzie jak po sznurku. Nie odpuszczaj ,najwyżej wymienią w serwisie sterowniki skrzyni lub całą skrzynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

natknalem sie na ten watek i jestem troche zaskoczony. Wkrotce odbieram swojego passata wlasnie z DSG w wersji 170 KM CR i mam w zwiazku z tym pytanie:

 

czy to szarpanie o ktorym mowicie wystepuje w silnikach z pompowtryskami czy tez z CR?

 

Przed zamowieniem passata jezdzilem wersja CC z DSG i o zadnym szarpaniu nie bylo mowy. Skrzynia sie zachwycilem i prawde powiedziawszy nie moge sie juz doczekac odbioru auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty.Winę za szarpanie ponosi skrzynia a nie silnik więc czy pompki czy cr wszystko jedno.Mi nic nie szarpie ale mam najechane dopiero 10 tyś km.Skrzynia jest super.Jeżdżę też samochodem żony z manualną skrzynią i na pewno DSG jest górą.Przy TDI z manualem trzeba się namachać lewarkiem [przynajmniej po mieście] .Dokupiłem wydłużoną gwarancję na następne 3 lata jak skrzynka się posypie przed IV 2013 będą naprawiać.Jak potrafią bo na forum przeważają opinie o beznadziejnej fachowości ASO a w szczególności obsługi automatów.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancje oczywiscie tez wykupie zeby miec swiety spokoj nawet przez 5 lat. Zastanawiam sie jeszcze nad programem na 200 KM i 420 Nm. Robia to z zachowaniem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności