Skocz do zawartości
Gość peres32

Zapalone kontrolki świec, ABS i ESP naraz !?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam ten sam problem świeci się ABS ESP padl mi czujnik lewego kola gdzie jest zloczka czy muszę się dostać do kompa pomurzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padl mi czujnik lewego kola gdzie jest zloczka

 

jeżeli chodzi o przód to złączka jest zaraz za uszczelką przez którą przewód od czujnika wchodzi w nadkole, trzeba wyciągnąć z nadkola przewód wraz z uszczelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , u mnie też zapaliły się kontrolki ABS i ESP , i na dodatek zaczeła mrugać kontrolka od świec żarowych. Nie ma co panikować , kupiłem czujnik stopu (ten nad pedałem hamulca) ,kosztował 18 euro - wymiana 15min , jeżeli będzie dobrze wyregulowany to kontrolki zgasną same !!! vag nie jest potrzebny. Komp w pasku jest na tyle mądry :-) że jak będzie wszystko ok to sam pogasi wszystkie kontrolki i już . Ta mrugająca kontrolka świec najbardziej mnie przeraziła - okazuje się że to taki straszak żeby wszystko sprawdzić (światła stopu , ich nie widzi się samemu :-) ). Czytałem tu posty że - uszkodzone pompo wtryskiwacze , taśmy pod kierownicą - nic z tych rzeczy , te najprostsze rozwiązania zawsze się sprawdzają. Ja wiem jedno vag vagiem ale ktoś to wymyślił (elektronika) ale to jest dla ludzi a nie odwrotnie ,nie wszystko trzeba kasować jak się wymieni część na dobrą i zrobi się to porządnie to komp sam wszystko unormuje i tyle:dobrze

 

Ps. Vag to tylko diagnoza , wymień część zrób to dobrze i same się powyłączają kontrolki . A że błędy zostaną w kompie auta ? to nie przeszkadza można wykasować później , przy okazji :dobrze pozdrawiam

Dodam jeszcze że u mnie to się stało jak naprawdę poganiałem autko i to cały dzień musiał być bardzo przeciążony silnik ,gaz -hamowanie itd, ( u ciebie przyczepa) i strzeliło - zdarza się

 

 

Witam,

 

Mam podobny problem. jak wymienic czujnik stopu bo nigdy sie do niego nie dobieralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam podobny problem. jak wymienic czujnik stopu bo nigdy sie do niego nie dobieralem.

 

kolego demontujesz osłonę pod kierownica (4 torxy) i masz dostęp do pedału hamulca :)

 

Koledzy mam problem, cały czas zaświecały mi się kontrolki ABS i ESP , według Vaga problem był z czujnikiem stop(światła działały zawsze) wymieniłem czujnik na jakiś włoski EPS , ale problem nie zniknął , po przejechaniu 20km znów się zapaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponieważ jestem tu nowy i jescze wszystkiego nie obczaiłem, i mam takie pytanko:

otóż niedawno kupiłem b5 z 2001 w którym świeciła się abs i esp , oddałem auto do LOTUSA w Łodzi wymienili 3PD, listwe z kablami , termostat i wszystko było oki do dzisiaj po przejechaniu około 200 km od naprawy wracałem do domu z pracy i po przejechaniu jakichś 5 km od włączenia auta znów ta sama usterka zapaliła się ABS i ESP. Moje pytanie czy ktoś wie co może być ewentualną przyczyną bo nie chcę żeby wmówili mi coś za co bede musiał zapłacić znowu parę tys.zł naszczęście dali roczną gwarancję ale znając życie wmówią mi coś innego za co bede musiał zapłacić. Proszę o ewentualne linki do tematów lub odpowiedzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponieważ jestem tu nowy i jescze wszystkiego nie obczaiłem, i mam takie pytanko:

otóż niedawno kupiłem b5 z 2001 w którym świeciła się abs i esp , oddałem auto do LOTUSA w Łodzi wymienili 3PD, listwe z kablami , termostat i wszystko było oki do dzisiaj po przejechaniu około 200 km od naprawy wracałem do domu z pracy i po przejechaniu jakichś 5 km od włączenia auta znów ta sama usterka zapaliła się ABS i ESP. Moje pytanie czy ktoś wie co może być ewentualną przyczyną bo nie chcę żeby wmówili mi coś za co bede musiał zapłacić znowu parę tys.zł naszczęście dali roczną gwarancję ale znając życie wmówią mi coś innego za co bede musiał zapłacić. Proszę o ewentualne linki do tematów lub odpowiedzi,

 

Odpowiedź masz nawet w tym temacie. Na początek sprawdź czy działają Ci światła stop, jeśli nie do wymiany czujnik stopu nad pedałem hamulca (dość częsta usterka). Kontrolki ABS i ESP zapalają się przy hamowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka świec żarowych pali się ?

może czujnik ABS jakiś na wykończeniu ? podłącz VAG na pewno ktoś z forum w łodzi ma :) i chętnie pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość regan

Witam! Otoż na weekend, przy hamowaniu, zaświeciła mi się kontrolka abs i esp, po 20 sekundach kontrolka świec żarowych. Wróciłem do domu, wygooglowalem temat i znazłem odpowiedziec, ze moze byc uszkodzony czujnik stopu. Sprawdziłem, czy działają światła stopu - nie działały. Postanowiłem podmienić czujnik z passata kolegi, niestety nie działa. Sprawdziłem swój czujnik czy działa u niego - nie działał. Czy wie ktoś może w czym tkwi sekret? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika sprawdził przez komputer że to jest czujnik stopu wymienił na orginał i dalej wywala błąd od świec żarowych i ABS i ESP mówi że tylko pokazuj błąd na komputerze od czujnika stopu sprawdzone bezpieczniki i żarówki światła stopu nie świecą gdzie szukać przyczyny w wiąsce czy jakiś przekaźnik waljięty jest z góry dziękuję jak by ktoś miał taki problem to nie napisze co u niego było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika sprawdził że to czujnik stopu wymienił na orginał i dalej wywala ten błąd od świec żarowych i ABS i ESP sprawdził też bezpieczniki i żarówki wszystko ok gdzie szukać problem we wiąsce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności