Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

witam , teraz ja dołączę do tematu , mam już przednie szybki założone i śmigają ;) ale z tyłu ktoś uciął wtyczki i póki co kable luzem jeździły sobie na dywanie bo nie mogłem zdobyć samych wtyczek , w końcu się udało takowe wyrwać ale od bory , nawet nie próbowałem podłączać bo na 100% są inne kolory kabli i teraz chciałbym żeby ktoś mi opisał jaki kolor kabla z instalacji do którego pinu w przełączniku ;) będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się pisać więc wkleję zdjęcie..

przełączniki tył.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować ;) teraz mogę w końcu to poskładać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niestety ale nie poskładam bo podłączając wg tego schematu prócz podświetlenia nic nie działa :(

 

 

chyba że winą będzie nie podłączony przycisk sterowania tylnymi szybami z blokadą ( po odpięciu szyby się blokują ) i dlatego mi nie działa , nie słychać też pykania w sterowniku

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że winą będzie nie podłączony przycisk sterowania tylnymi szybami z blokadą ( po odpięciu szyby się blokują ) i dlatego mi nie działa , nie słychać też pykania w sterowniku

Jeśli nie masz tego przełącznika w konsolę to zmostkuj pin 3 i 5 czyli przewody brązowo biały i brązowo żółty.. Jeśli to nie pomoże to musisz porównać kostki z bory z ori kostką z prawych przednich drzwi. Ułożenie kolorów we wszystkich 3 kostkach ma być takie samo, oprócz przewodu na pinie 5. Na przednie drzwi idzie niebiesko żółty na ten pin, na tył wiesz jakie kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk mam ale nie mam tego kawałka wiązki od przełącznika do głównej wiązki , rozumiem że te piny mam spiąć w kostce gdzie łączy się instalacja środkowego przycisku z główną ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że te piny mam spiąć w kostce gdzie łączy się instalacja środkowego przycisku z główną ?

Możesz i tam. Zrób mostek ze spinacza biurowego albo kawałka przewodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawałek przewodu załatwił sprawę ;) zwarty pin 3 i 5 i chyba będzie działać ;) chyba bo sterownik się odzywa a nie mam aktualnie przy sobie prowadnic z silnikami , ale skoro sterownik pyka to i musi chodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam aktualnie przy sobie prowadnic z silnikami , ale skoro sterownik pyka to i musi chodzić

żarówkę podepnij pod kostki idące do siłowników albo miernikiem sprawdź czy 12 V na przemian się pojawia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem na żarówce ;) taki zestaw jeździ zawsze ze mną ;)

 

wszystko poskładane i hula jak należy ;) połączyłem kabel od domykania szyb z kluczyka a że mam centralkę wsadzoną żeby pilotem sterować to dorobiłem się domykania szyb , tylko nie działa tak jak powinno ale to może z powody zbyt krótkiego sygnału z centralki

 

 

i jeszcze pytanie , brakuje mi wiązki o której pisałem wyżej i teraz pytanie czy jeżeli sam ją sobie dorobie to jak połączyć piny ? 1 do 1 , 2 do 2 i tak dalej czy jest coś pozmieniane ??

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać więc zapytam. Mam problem w swoim B4. Elektryka tylnych szyb jest fabryczna. Wszystkie szybki działają jak trzeba prócz lewej tylnej. Silniczek bez problemowo opuszcza szybę lecz za nic na świecie nie chce jej później podnieść. Słychać wyraźnie że silnik jest sprawny natomiast mam wrażenie że coś tę szybę blokuje . Wiązka jest cała, nie przerwana. Gdzie szukać przyczyny ? W prowadnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się też podepnę z pytaniem:

czy koledzy próbowali może takiego rozwiązania, by w drzwiach przednich założyć silniczek od strony przeciwnej (tj. w prawych lewy)? Wydaje mi się, że powinien się zmieścić, a co najwyżej przewody ledwo sięgną, ale nie chcę niepotrzebnie znów tego rozbierać :) (kupiłem okazyjnie prawy silniczek, który okazał się lewy - sprzedawca milczy, więc ew. gdyby ktoś reflektował, to mam na zbyciu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby nie zaśmiecać więc zapytam. Mam problem w swoim B4. Elektryka tylnych szyb jest fabryczna. Wszystkie szybki działają jak trzeba prócz lewej tylnej. Silniczek bez problemowo opuszcza szybę lecz za nic na świecie nie chce jej później podnieść. Słychać wyraźnie że silnik jest sprawny natomiast mam wrażenie że coś tę szybę blokuje . Wiązka jest cała, nie przerwana. Gdzie szukać przyczyny ? W prowadnicy ?

 

W moim przypadku były zimne luty. Miałem akurat odwrotnie podnosiło ale nie opuszczało przelutowanie płytki załatwiło sprawę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja mam pytanie odnośnie tylko przednich szyb.

w moim b4 mam tylko elektryczne szyby z przodu.

szyba kierowcy działa jak powinna

szyba pasażera w zależności od pogody działa: - jak jest sucho to skokami ( trzeba klikać żeby zamknąć - otworzyć ) - jak jest mokro działa jak trzeba.

przełącznik od strony kierowcy sterujący szybą od pasażera w ogóle nie działa.

styki przeczyszczone i wyglądają dobrze przełączniki też wyczyszczone.

szyby pasażera nic nie blokuje można ją zamknąć i otworzyć ( tylko od strony pasażera) tylko trzeba to robić skokowo.

teraz pytanie:

jak rozwiązać problem "skoków"?

co zrobić żeby działało sterowanie od kierowcy ? - nie słychać nawet pykania.

jak sprawdzić czy prąd dochodzi?

może jakiś schemat bo te które znalazłem na forum to tylko na 4 szyby

przy mechanizmie od podnoszenia szyb są takie wtyczki podobne do wtyczki euro

Zdjęcie0254.jpg

Zdjęcie0253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie0258.jpg

reszta zdjęć, które mogą się przydać

Zdjęcie0250.jpg

Zdjęcie0251.jpg

Zdjęcie0252.jpg

Zdjęcie0254.jpg

Zdjęcie0256.jpg

Zdjęcie0257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie na szybko, bo jednoznacznej odpowiedzi nie byłem w stanie znaleźć. Mam biedaszyby w B4 i w planie dołożyć do nich silniczki z B3 i sterowanie własnej roboty. Pytanie czy podnośniki manualne zadziałają z silniczkami? Czy wymaga to dużej rzeźby czy obędzie się bez cięcia i wiercenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Macie może cała rozpiskę kabli z modułu na 2 szyby nr. 191 959 875 ?? Robiłem instalację od nowa i coś pomyliłem.Do którego kabła dochodzi sygnał do domkniecia szyb i co idzie na niego + czy -??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be czy czy be cztery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po numerze modułu to B3.

6429o8kvwzqr_t.jpgf1flkoazd6cm_t.jpgd2zb8bvypmxp_t.jpg

Edytowane przez lukjanow
dodałem schematy lepszej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności