Skocz do zawartości
Gość virus2009

Elektryczne szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość virus2009

Witam! Mam otóz taki problem. Po załaczeniu zapłonu automatycznie opuszcza mi się szyba z przodu od strony pasażera i jak chce ją zamknąć to kiedy dojdzie do końca (zamknieta) otwiera się sama ponownie. A czasami nawet przez pare minut nie moge jej wogóle zamknąć dopiero po 10 minutach jakoś się udaje. w momencie kiedy szwankuje mi ta szyba z tyłu z tej samej strony nie działa opuszcanie szyb ale jesli szyba z przodu chodzi normalnie (czsami) to ta z tyłu też chodzi normalnie. Prosze o pomoc!!

 

 

albo moze wiecie który przekaźnik wyciągnąć żeby te szyby się narazie nie opuszczały albo bezpiecznik może. Silnik 1,9 TDI

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz po prostu walnięty przełącznik?

bezpiecznik od ele. szyb masz nad skrzynką bezpieczników, ew. pod tylną kanapą masz moduł który możesz odpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość virus2009

przełącznik jest napewno dobry bo przekładałem z tyłu do przodu. I dalej jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to przekładałeś z tyłu do przodu, z tyłu jest pojedyńczy a z przodu podwójny lub poczwórny

odłącz go w ogóle, jeśli masz dodatkowo panel sterowania szybami na środku konsoli to też odłącz

sprawdź w drzwiach kierowcy przy kluczyku wyjętym ze stacyjki rezystancję na wtyczce panelu między pinami 4 i 5, 3 i 5 oraz 2 i 3, 2 i 4 i podaj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem z szybami same chodza jak chca i niewiem co z tym zrobic od czego zaczac , prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam ten sam problem z szybami same chodza jak chca i niewiem co z tym zrobic od czego zaczac , prosze o rady

 

taki sam przypadek miałem ale nie wiem jak wtedy zachowywała się szyba tylna (bo nie sprawdzałem)

moim zdaniem masz zimny lut na płytce w tym podnośniku ,dzieje się tak przeważnie bo niektórzy pasażerowie walą drzwiami jak wrotami od stodoły bo wydaje im się że jak mocno trzasną to dobrze będą zamknięte, poszukaj moich postów na temat rozebrania owego modułu w celu dostania się do płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanko21

ja mam troszke inny problem szybki mi chodza wszystkie poza jedna u pasażera buczy tylko ale ani drgnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza, że buczy? Słyszysz że się coś w środku drzwi porusza góra - dół, ale szyba nie jeździ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanko21

nie no słychac dzwiek chyba silniczka i szyba sie opuszcza może o jakieś 0,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no słychac dzwiek chyba silniczka i szyba sie opuszcza może o jakieś 0,5 cm

zdejmij tapicerkę z drzwi i zajrzyj do środka to ocenisz czy mechanicznie coś blokuje. Odepnij mechanizm opuszczania od szyby (na końcach ramion mechanizmu są okrągławe zakończenia które wchodzą na wcisk w plastikowe gniazda pracujące w prowadnicy umocowanej do szyby). wtedy zobaczysz czy problem jest z szybą czy z mechanizmem (raczej mechanizm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zrobisz to odrazu zobacz w jakim stanie jest zębatka mechanizmu bo w paskach ten element jest słaby. Ale na początek niech jedna osoba spróbuje wspomagać szybę tłustymi paluchami :) ciągnąć ja w dół a ty włącz opuszczanie (tylko bez wieszania się na tej szybie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanko21

rozmątowałem tapicerke z drzwi panel szybki i co sie okazało ze jest zerwana linka od wewnętrznej strony przyplastiku który łaczy sie z silniczkiem.

i tu zaczyna sie moje pytanie jest mozliwość kupna samej linki czy trzeba wymieniac cały panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje pytanie jest mozliwość kupna samej linki czy trzeba wymieniac cały panel

Możesz kupić Coś takiego, ale trzeba z tym trochę pokombinować, rozwiercić stare nity i przykręcić bądź przynitować nowe prowadnice.

Ale zdecydowanie polecam taki Ori podnośnik szyby cena bardzo podobna a pracy przy wymianie o wiele mniej. Jak ktoś ma wprawę to wymiana nie zajmuje więcej jak 30 minut. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanko21

dzieki za odp poprostu myślałem ze wymiana samej linki wyjdzie taniej ale jak widze nie za wiele zaoszczedze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem ze wymiana samej linki wyjdzie taniej ale jak widze nie za wiele zaoszczedze

Może znajdziesz tam coś tańszego, to były tylko pierwsze z brzegu przykładowe linki. Ale i tak polecam wymianę całego panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanko21

no nic dzieki w kazdym razie za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem podobny problem - samoczynnie odsuneła mi sie szyba od strony pasazera(bardzo powoli i towarzyszyło temu "buczenie")...i od tego momentu elektryczne szyby przestały działać - jak się okazało u elektryka, był problem z zimnym lutem na płytce modułu sterującego, który znajduje się pod tylnym siedzeniem...wystarczyło go zlutować raz jeszcze i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności