Skocz do zawartości
kris166

Monroe czy Kayaba??Amortyzatory B3 kombi :)

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że to juz dobre firmy amorty ale niewiem która lesza....jak znacie lepsze to piszcie..muszą być porządne amortyzatory w pasku(B3 kombi 1.9 TD 92 r)) ..ale nie sportowe :)

 

Pozdrawiam Kris166:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KYB :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już niewiem:):

 

Pozdrawiam Kris166:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu kayaba 2-letnie - są ok, z tyłu oryginalne prawdopodobnie z pierwszego montażu oznaczone VW, numerem a pod spodem MONROE :D po 15 latach mają 75% sprawności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tyłu oryginalne prawdopodobnie z pierwszego montażu oznaczone VW, numerem a pod spodem MONROE :D po 15 latach mają 75% sprawności

 

o żesz Ty :!::D aż wierzyć sie nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4x KYB i sprawują się na medal, także oddaje głosik na KYB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sachs/boge?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat - u mnie na tapecie, bo muszę wymienić wszystkie 4... Szczerze powiedziawszy jestem raczej zdecydowany na Monroe, ale kupię przez Allegro. U mnie za przednie zawołali po 160zł/sztuka, na tył po 110zł/sztuka, a na Allegro ceny odpowiednio 109zł/sztuka i 79zł/sztuka...

 

Oto linki do aukcji:

http://moto.allegro.pl/item414264360_amortyzatory_monroe_vw_passat_b4_1993_1996_przod.html

http://moto.allegro.pl/item414258901_amortyzatory_monroe_vw_passat_b3_b4_1988_1996_tyl.html

podejdą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan

Temat jak dla mnie świeży, bo całkiem niedawno wymieniałem amorki i albo miałem pecha albo po prostu monroe jest do du...

 

Kupiłem na tył nowe sprężyny, nowe odbojniki, osłony, no i amortyzatory (monroe)

Po 2 miesiącach sprawność lewej strony 48%, prawej 3%!!!

Powiem więcej nawet ani razu nie jechałem wtedy z pełną obsadą, więc gdzie tkwi problem?

 

Przyszedł czas na KYB zamontowane jakieś pół roku temu, dupcia sztywna aż miło, auto wydaje się przyklejone do asfaltu... A przez ten czas woziłem takie ładunki że aż głowa boli. Rekord to miesiąc temu 900 kg brykietu opałowego.

 

Gdybym ja miał coś doradzić to tylko KYB (90zł sztuka)

za monroe płaciłem 110 za sztukę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę, że temat się przyda....mi również:):

 

Czekam na kolejne opinie i komentarze:)

 

Pozdrawiam Krsi166:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym ja miał coś doradzić to tylko KYB (90zł sztuka)

za monroe płaciłem 110 za sztukę...

 

tak tanio wyrwałes KYB gazowe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie może nie istnieć nic więcej poza Bilstein B4 gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie może nie istnieć nic więcej poza Bilstein B4 gaz.

 

no tak, tylko, że cena..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zakladalem na tyl sachsa odboje z oslonami rowniez sachsa i jest super tyle ze ja olejowki acha boge juz nie produkuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież nie ma aż tak dużej różnicy w cenie już nie przesadzajcie. na allegro można wyrwać za 150zł sztuka na przód i 110 na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubiAlan
tak tanio wyrwałes KYB gazowe :?:

 

KYB na tył zaleca olejowe, monroe zresztą też, a gazowe do VR6 (niewiem dlaczego) gazowe wypadają chyba dyszkę drożej.

 

Znajomy ma sklep motoryzacyjny, jak do tej pory najtańszy w okolicy...

 

Jeżeli ktoś mieszka w powiecie wągrowieckim to zapraszam do niego

(Jacek Kaleta - Gołańcz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forum o amorkach i zrezygnowałem z zakupu Monroe, a przed chwilką na Allegro zamówiłem 4sztuki olejowej Kayaby. W sumie wyniosło mnie to z wysyłką kurierem za pobraniem 435zł. Jak wrócę z Trójmiasta to założę i napiszę co i jak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jest montować gazowe niż olejowe? Troszke lepsze - bo twardsze - chyba byłoby prowadzenie autka. Jak myślicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są o tym dwa gigantyczne tematy po 100 postów każdy o amorkach i z tego, co zrozumiałem, to olejowe dają większy komfort, a gazowo-olejowe są lepsze jak Ci zależy na dynamicznej jeździe, czy wożeniu dużych ładunków. A jak wiadomo pasek z zagazowanymi 90kobyłkami nie jest mistrzem prostej, to stawiam na komfort i olejaki powinny mi zdecydowanie wystarczyć. Poza tym Kayaba i Monroe zalecają ponoć olejne na tył do combi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności