Skocz do zawartości
vodzu413

Klimatyzacja - dym(para) z nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Żebym nie nacieszył się zbyt długo ponad 2 miesięczną przerwą w ładowaniu kolejnych pieniędzy w naprawę mojego Pasia (poprzednio alternator) niedługo musiałem czekać na kolejny problem. Otóż wracając z wakacji (około 1400km do domu) po jakichś 30 min od uruchomienia silnika i climatronic-a ( na zewnątrz w cieniu 35 stopni) w pewnym momencie powiało ciepłym powietrzem z nawiewów oraz intensywnym zapachem stęchlizny ale po minucie przestało i zaczęło chłodzić dalej. Po kolejnych 5 min z nawiewów poleciał dym albo para gdyż nie miało zapachu. Wtedy już spanikowałem i wyłączyłem klime. Przed samym wyjazdem pojechałem do mechanika, żeby mi dokładnie sprawdził klimatyzacje - dopełnił około 100g gazu i stwierdził że ubytek 100g na rok jest normalny. Przeglądnąłem tematy na forum , po czym doszedłem do teorii, iż został rozszczelniony układ , prawdopodobnie parownik. Czy ktos jest wstanie mi napisać, jakie teraz mogą czekać mię koszty? Czy tylko wymiana parownika, czy może coś jeszcze trafiło (obiawy może coś sugerują). Czy parownik można zreperować? Czy mechanik mógł wcześniej temu zaradzić? Dziękuję za ewentualne sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario_dnb

Ja mialem taki objaw u siebie. Do tego wywalalo mi bezpiecznik od klimy.

Po pewnym czasie jakos dziwnie ustapilo i jest wszystko ok.

Bardzo dziwne3 ale prawdziwe.

 

Ps. Jak mi dym polecial i goraco z nawiewow to tez sie wystraszylem i pobieglem do bagaznika po gasniece :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vauer6

Tak.Syczenie po wylaczeniu to normalny objaw.Zeby bylo smieszniej tez mi lecial dym z kratek(freon?),specjalnie sprawdzalem,po wylaczeniu klimy przestawalo.

Jest to objaw faktycznie na nieszczelnosc parownika.Caly pic polega natym ze samo przestalo i do tej pory jest spokoj i oczywiscie wszystko dziala.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz najprawdopodobniej zatkany odpływ wody z klimatyzacji.Spowodowane jest to z zagrzybieniem.Należało by odgrzybić klime:

-Odkręć schowek ,pod nim znajduje się wiatrak.Po zdemontowanu będziesz widział po lewej stronie parownik,przeczyść go dokładnie z grzyba(pleśni).dopilnuj aby wszystkie nieczystości wyjąć z wnętrza nagrzewnicy,bo właśnie on zatyka odpływ i tyle :)

Ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była jeszcze dziwniejsza sprawa ... Po wciśnieciu gwałtownie gazu pojawiał sie dym z kratek. Z czasem przesło samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt samej robocizny (wymontowania parownika) mechanik wycenił na 600PLN :(:::(. A co potem, to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się przyłączam do wątku. Mianowicie dzisiaj zaobserwowałem to samo co koledzy tzn. para albo dym bez zapachu wydobywający się z kratek nawiewu. Doszedłem ze dzieje sie tak na zakrętach i tylko przy otwartym obiegu powietrza i na wlaczonej klimie. W stresie podjechalem dzisiaj do warsztatu co sie tylko klimatyzacjami zajmuje, pomierzyli cisnienie ukladu i zadnej nieszczelnosci ni ma... wiec o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności