Skocz do zawartości
czarny0531

Montaż zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli można to ja też poproszę na PW. Dzięki z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak można to również poproszę na PW.

Dzięki bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też na PW please :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja też poproszę na PW.

Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę-jeśli można to też proszę na PW

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam zamiar troszkę zainwestować w paska :D i chciałbym we własnym zakresie zrobić jakieś zabezpieczenie , można prosić na pw - jak to zrobić:)

pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, dluzszy czas ie moglem zagladnac na forum, totalny brak czasu, urwanie glowy z alarmami:), cos wyskrobiemy ale na pw piszcie nie na ogolnym i podajcie rok auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kark24

chcem zakupic alarm do pasata na allegro przeznaczony do tej danej marki niby i mozna go samemu zamontowac koszt to 200zl czy to dobra zecz poradzcie. nie chcem przeplacac na warsztatach a sie cenia co niektozy z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy zwracam sie z prosba i pytaniem ktore z wymienionych przezemnie zabezpieczen jest lepsze i skuteczniejsze

czy

http://www.denken.com.pl/index.php?p206,bezobslugowa-blokada-na-karte-tytan-ds050-standard

 

 

lub

http://starmach.pl/index.php?more=286_IDENTYFIKACJA-UZYTKOWNIKA-KD-2006

 

 

czekam na wasza opinie i komentarze bo niewiem co wybrac jedni chwalą kd 2006 a drudzy tytan ds 050???????????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci schematy elektryczne do Passata - w nazwie Passat 2001, ale chyba zawiera dane zarówno 3B (jako early production) jak i 3BG (jako late production)

 

Wystarczy w google wpisać: Volkswagen_passat_2001_schematy_elektryczne a jak nie to umieściłem je na http://bcnet.eu.org/vw/Volkswagen_passat_2001_schematy_elektryczne.pdf

 

Wszyscy zasłaniają się "złodziejami" czytającymi to forum (jakby oni nie wiedzieli czego szukać) i nikt nie podał jak dotąd sensownego miejsca do odcięcia a tak ze schematu elektrycznego każdy może sobie szybko znaleźć coś "dla siebie"

 

Ciąć można dwa rodzaje kabli - zasilające albo sygnałowe.

 

Zasilające "łatwo" obejść bo wystarczy przywrócić zasilanie w odciętym obwodzie.

Sygnałowych nie można obejść - trzeba znaleźć przerwę (najczęściej centralkę lub jej kable)

 

Ale generalnie niewiele jest takich sygnałów których odcięcie unieruchomi samochód - może i nie znam się na Passacie, ale wiem co mówię - silnik będzie chodził nawet jak odepniemy mu połowę czujników: przepustnicę, przepływomierz itd. no i odcięcie ważnego czujnika to gwarantowany błąd w komputerze.

 

Na szybki początek dla przykładu dla silnika 2.8 z A/T -

 

Blokada silnika:

 

1. Bezpiecznik nr 29 - Sterowanie silnikiem - od tego bezpiecznika idzie zasilanie do cewki

2. Bezpiecznik nr 32 - Sterowanie silnikiem - od tego bezpiecznika idzie zasilanie do wtryskiwaczy

3. Sterowanie masą głównego przekaźnika pompy

 

Blokada rozrusznika:

 

4. Sterowanie masą przekaźnika rozrusznika (gdy nie ma R lub N)

5. Sterowanie plusem przekaźnika rozrusznika z modułu komfortu

 

itd.

 

Z kablami sygnałowymi to trzeba ostrożnie .... ale można, kto nam broni we własnym aucie ?

 

Jednym słowem są schematy - można sobie samemu zaplanować co i gdzie tniemy.

 

hej koledzy zwracam sie z prosba i pytaniem ktore z wymienionych przezemnie zabezpieczen jest lepsze i skuteczniejsze

czy

http://www.denken.com.pl/index.php?p206,bezobslugowa-blokada-na-karte-tytan-ds050-standard

 

 

lub

http://starmach.pl/index.php?more=286_IDENTYFIKACJA-UZYTKOWNIKA-KD-2006

 

 

czekam na wasza opinie i komentarze bo niewiem co wybrac jedni chwalą kd 2006 a drudzy tytan ds 050???????????????/

 

Podstawowa wada obu - zżerają baterie ekspresowo, ds050 ma chyba lepszą opinię i jest nieco mniej chimeryczny, KD jest podanty na zakłucenia i nie ma pinu, więc musisz dobrze ukryć przycisk autoryzacji a bez niego nie radzę montować KD bo - 1. bateria zawsze pada w najmniej oczekiwanym momencie !!! 2. zakłucenia czasem oślepiają centralkę i nie widzi nadajnika

Edytowane przez bc_lESZCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już było w tym poście - czarny przewód + od stacyjki.

 

Ale tak zapytam od siebie - co Ci przeszkadza fakt że komputer zarejestruje błąd ? Po rozbrojeniu alarmu dla komputera usterka ustąpiła, więc zapis jest niejako "historyczny" - a po skasowaniu błędów masz czyste konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co myslicie by dodatkowo do tych wszystkich . odcinek zalozyc,jeszcze cos takiego http://www.denken.com.pl/index.php?p88,elektrozawor-diesel-benzyna-typ-et-1 podzielcie sie opiniami czy warto czy raczej nie ??? czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebmiet

Ja też prosiłbym o to co koledzy powyżej :)

[email protected] , żeby mi mojego "wołu roboczego" :D (lubię go i wcale nie był tani) nie ukradli :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja zapłaciłem za montaż kd-2006 100pln nie będę się rozpisywał co odcina i gdzie został zamontowany bo po co to każdego indywidualna sprawa,ogólnie jestem zadowolony z tego urządzenia ale muszę napisać że pomimo plusów to ma także minusy, właściwie to ja zauwazyłem tylko jeden a mianowicie ja jestem z gdyni i już spotkałem się z dwoma miejscami w których to urządzenie jest zagłuszane nie wiem przez co ale jest i nie jest to spowodowane słabą baterią jeżeli w tym czasie się poruszamy to luz bo po prostu szybko się oddalamy od tego miejsca, gorzej jak złapią nas światełka wtedy zaczyna się procedura gaszenia auta i robi się mały problem bo wyłącznik serwisowy jest dobrze schowany i nie ma czasu na wyłączenie systemu ja jeszcze sobie poradzę ale jak złapie to moją żonkę to chyba mnie zabije wiadomo jakie są kobiety,napisałem tego posta nie żeby odradzać zakup tego urządzenia, wręcz przeciwnie spełnia ono swoją rolę doskonale ale żebyście mieli świadomość że takie przypadki też się mogą przydażyć pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Właśnie jestem po montażu alarmu i czujników w moim Passacie. Mam jednak jeden problem. Z braku czasu, chęci i pomysłu (o 4:00 w nocy) nie podłączyliśmy odcięcia oferowanego przez alarm. Podpierałem się fragmentem który kolega zamieścił na forum "IMMOBILISATION POINT Gasoil pump Cut the BLACK wire, at the position nr. 5, of the 10 way orange connector located in the lower part of the aluminium covered central, in the black box, in the windshield wiper compartment, driver’s side." Problem w tym, że mój Passat to rocznik 1998, a schemat dotyczy 2002 (i w górę) i nie posiadam w tym miejscu kabla czarnego tylko inny (sorry nie pamiętam koloru). Czy ktoś może mi podpowiedzieć który kabel ciąć zamiast tego czarnego z pozycji 5 w 10 pinowej pomarańczowej wtyczce. Silnik to AFN. Jeśli opanujemy z kolegą jeszcze dozbrajanie po nieumyślnym otwarciu, to dam będę mógł wam polecić ten alarm (jeśli to nie reklama).

 

pzdr

zyggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomex

Prosiłbym również jeżeli to możliwe o PW ze sposobem odcięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności