Skocz do zawartości
czarny0531

Montaż zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego nie najezdzaj mi tu bo robie przysluge, staram sie pomoc, proszono mnie o to...podkreslam poproszono mnie o to zeby napisac gdzie odciac, podalem ale zaznaczam ze jest to na ten moment nieskuteczne.

Wiec jak chcesz cos sensownego napisac to pisz o zabezpieczeniu moze masz jakis pomysly zamiast delikatnie dogryzac oki?

Jesli chodzi o zabezpieczenie to ja tak samo informuje kazdego ze nie ma 100% zabezpieczenia, sa lepsze, gorsze, sa tez takie ze po wlamaniu auto i tak zostaje na swoim miejscu bo po prostu zlodziej nie ma juz czasu na kradziez auta i odchodzi.

Ja podazam za tym co aktualnie sie dzieje, dostaje dane statystyczne od policji zapoznaje sie z materialami z akcji (oczywiscie takie ktore moga byc udostepnione) wiem wiec jakich narzedzi uzywaja w jaki sposob kradna i wiez mi ze lawety juz dawno poszly w niepamiec.

 

Komus ostatnio ukradli auto za pomoca lawety??

 

Wiez mi ze maja sposoby duuuuuzo prostrze niz babranie sie z laweta. Ja te sposoby analizuje i kombinuje jak im obrzydzic ten "zawod"

 

pozdrawiam

 

aha, kolega pytal o kd2006, dokaldnie pod taka nazwa to znajdziesz. Na czym to polega. Do modulu dostajesz identyfikator ktory trzymasz w kieszenie (nie z kluczykami) i wsiadajac do auta centralka rozpoznaje ident. i mozesz odpalic auto, bez niego stoi. Oczywiscie jest mozliweosc awaryjengo odpalenia auta.

Dodatkowo posiada fukcje antyporwaniowa i antynapadowa. (jest to u nas nie legalne ze wzgledu na idiotyczne przepisy ktore mowia ze nawet jak zapierniczy zlodziej auto to nie moze ono stanac podczas jazdy) ale to szczegol:) w kazdym razie sytuacja taka...podjezdzasz sobie pod brame nie gasusz silnika i wysiadasz otworzyc sobie furtke, gosc wpada do auta i odjezdza, poezdzi nim bez identyfikatora jakies 30 sek.

Urzadzenie jest bardzo prostackie i pod wzgledem budowy i pod wzgledem montazu, podstawa to nie zakladac go na szybkiego, przemyslec dobrze i poukrywac tak aby bylo przeszkoda dla zlodzieja, a na pewno bedzie wygodne w obsludze dla wlasciciela, poniewaz jest to bezobslugowy system:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i delikatnie dogryzłem ale delikatnie więc bez urazy. Bo w końcu podesłałeś sposób na odcinkę a nie napisałeś że jest nieskuteczna. A skoro jest nieskuteczna to po co koledzy mają się męczyć i ją montować?

 

Ja podtrzymuję że każde kolejne zabezpieczenie to kolejna przeszkoda dla złodzieja i tak jak napisałeś w pewnym momencie może mu zabraknąć czasu i odejdzie.

Wg mnie byle jaki złodziej będzie miał problem. Złodziej wyższej klasy poradzi sobie ale czy taki będzie kradł auto, jak w moim wypadku za niecałe 20 tys pln? Masz jakieś zdanie na ten temat?

 

Co do KD2006 to chciałbym wiedzieć czy masz jakieś info na temat aut które zgineły a były zabezpieczone m.in. przez ten system? Jak łatwo można złamać to zabezpieczenie, bo skoro działa bezprzewodowo to można je złamać.

Rownież pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak, może podzielisz się z nami tymi materiałami które mogą być udostępniane, lub chociaż przedstawisz z grubsza przed czym się bronić. Wykonane odcięcia jest bardzo prostą sprawą. Niekiedy takie zabezpieczenie jest o wiele bardziej skuteczne niż alarmy zakładane u speca. Kilkukrotnie widziałem alarmy zamontowane przez różnych speców. Wszystkie zamontowane były byle jak, żeby tylko jaknajszybciej skończyć i wziąć kasę. Są ogólnodostępne materiały w sieci co można odciąć bez szkody dla auta. ( +po stacyjce, zasilanie kompa, czujnik położenia wału- a właściwie jego emulacja itd.) Możliwości jest bardzo dużo, dlatego bardzo cenne są informacje o słabych punktach auta takich jak zamki czy złącze OBD. Jeżeli podzielimy się swoją wiedzą to uda się opracować zabezpieczenia na każdą ewentualność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie statystyki to okolo 3 tys aut osobowych a prawie 70% to VW (w duzej mierze passat) i Audi (glownie a4). Narezdzia jakimi sie ostatnio posluguja to wlamaki do aut grupy audi VW (otwieraja zamki jak kluczykiem) oraz komputery do ktorych ktos pisze im oprogramowanie, przez zlacze obd lamia wszystko.

Jednak jak to wyglada, gosc podchodzac do auta ma okreslony czas na kradziez, pozniej musi zostawic je. Jesli jest alarm ktory narobi halasu, czas skracamy czesto nawet i do 2 minut, jesli nie ma wydluzamy nawet do 15 minut, nie liczcie na fabryczne alarmy bo jak napisale maja wlamaki ktorymi otwieraja jak kluczykiem wiec alarm fabryczny sie nie odezwie.

Do alarmu trza przynajmniej 1 dodatkowe niezalezne zabezpieczenie.

Propozycje to ciac zasilanie kompa i dodatkowo obd, nie dac sie im polaczyc z komputerem.

Bardzo czeste kradzieze ostatnio jak to policja nazywa na spiocha, po prostu wchodza do domu, wiedza gdzie szukac bo wiekszosc osob zostawia kluczyki na szafce nocnej lub w przedpokoju wiec chowajcie gdzies kluczyki. to moze smieszne ale nie uwiezycie ile osob stracilo auto w ten sposob.

Kolejna metoda to ak paru osobom napisalem, bardzo sotatnio lubiana przez zlodziei. Jedziecie sobie autostrada czy jakas tam droga kajowa, stoi auto na poboczu (czesto na zagranicznych blaszkach) i gosc zatrzymuje na chama i prosi o pomoc przy aucie, wiekszosc osob nie gasi silnika i wychodzi z auta, wowczas kolejna osoba wskakuje do auta i odjezdza, czesto nawet jak zgasicie auto osc po prostu wali w glowke i zabiera kluczyki.

Tu wiec proponuje KD2006, jak zabierze auto w takiej sytuacji o pojezdzi nim okolo 30 sek.

 

i uwazajcie w takich sytuacjach, goscie sa naprawde bezwzgledni, widzialem film operacyjny gdzie nie mogli zloic auta pod hipermarketem w warszawie bo ktos mial 2 zabezpieczenia, 1 odcinal alarm 2 dodatkowe niezalezne odciecie, alarm wyl wiec obsluga marketu zadzwonila po policje, goscie uciekajac potracili policjanta, sytuacja byla w bialy dzien, kolo poludnia!!

 

podsumowujac ciecia na zasilaniu kompa i zlacza obd, drugie alarmu) moga byc na zaplonie i koniecznie alarm, to prostackie ale narobi halasu i w wielu sytuacjach pomoze szybciej przegonic dekwenta.

Ukrywanie okablowania, ja zawsze robie tak ze dobieram tasme podobna do tej ktora byla uzyta w serwisie, klade okablowanie przy instalacji auta i owijam na calej dlugosci tasma. niech za szybko nie znajda odpowiednich przewodow.

Dobor alarmu, tu wazym elementem sa takze kolory przewodow. w seo dolphin na przyklad wszystkie bez wyjatku sa czarne i znajdz sobie tu ktory jest ktory:) wiec to takze przeszkoda.

 

chyba w skrucie byloby wsio

jak cos mi jeszcze padnie do glowy to dam znac, na pewno po nastepnym szkoleniu sie odezwe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy również i ja mogę poprosić na pw o informację co i gdzie przeciąć aby zabezpieczyć auto ? (położenie w aucie, kolory kabli)

 

Po tym jak mi 5 lat temu w Warszawie ukradli 10-letniego pasaata którym cieszyłem się może trzy miesiące to kupiłem Forda bo doszukałem się wtedy informacji że Scorpio i to do tego 2.9 to złodziej nie kradnie nawet jak stoi otwarte pod sklepem ... no i faktycznie na forum Scorpio informacja o kradzieży Scorpio to sensacja i przez 5lat słyszałem może o dwóch, trzech takich przypadkach.

 

Mimo to mam w Scorpio KD2006 i alarm Forteca zamontowane niezależnie od siebie - sam je instalowałem i wcinkę mam bezpośrednio na poziomie wiązki silnika i skrzyni ASB. Wcinkę zrobiłem podczas regeneracji wiązki bo w tych Fordach sypie się z tych kabli izolacja i to jest mus - dzięki temu żaden złodziej nie odjedzie moim samochodem, nawet ja tego nie dokonam bez wielu godzin pracy spędzonych na rozbieraniu auta a z ukrytego przycisku po prostu zrezygnowałem bo jak często pada nam elektronika w alarmie ?

 

Moim celem jest samodzielna instalacja w Passacie alarmu (czujniki ruchu wewnątrz) oraz systemu identyfikacji KD - celem jest uniemożliwienia złodziejowi odjechania autem. Na lawetę nie a mocnych, tylko AC. Ale kto przyjedzie lawetą po czteroletniego Passata jak obok będą stały lepsze fury ?

 

Chcę wszystko tak podłaczyć aby zamknięcie auta z pilota dodatkowego alarmu domykało wszystkie szyby, szyberdach i składało lusterka.

 

Na razie szukam opiów, schematów i serwisówek - za wszelką pomoc dziękuję.

 

PS: Wracam w końcu do Passata (to będzie czwarty) bo w końcu stać mnie na zakup auta na tyle młodego że będę mógł do niego wykupić AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak czy ja tez moge moge prosic o szczegoly na prv.Z gory dziekuje.ciekawe te informacje o sposobach kradzierzy. Ale gamonie ci drobni zlodziejaszcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkim,

Czy mógłbym prosić o info jak/gdzie zamontować KD2006

misc.php?do=email_dev&email=bWhpcG9AaW50ZXJpYS5wbA==

 

witam,

czy ja też mógłbym się podłączyć do tej prośby???

prosiłbym na meila: [email protected]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska powinna coś pomóc... Dołącze się do dyskusji ponieważ od kilkunastu lat zajmuje się zabezpieczeniami i obiektywnie trzeba powiedzieć, że nieco poprawiło się w tym temacie w naszym pięknym kraju. Kilkuletnie modele mają już zdecydowanie mniejsze branie jak 10 lat temu a każdy dodatkowy blok, czy alarm jest skutecznym drobiazgiem, który może spowodować, że złodziej poszuka sobie autka bez zamontowanego zabezpieczenia. Co do cięć... no cóż. Jak jeden z kolegów wcześniej pisał dobrze jest odciąć zasilanie komputera, ja najczęsciej tnę plusa po stacyjce (15) ponieważ bez tego plusa nie ma łączności z kompem. Jak wiadomo VAG i inne potrzebują do łączności zasilania 15. Chciałbym tu też obalić pewien mit, że laptopem można wsystko- otóż nie można- jeśli zostało przecięte jakieś istotne zasilanie, czy odcięty np sygnał sterujący popmy paliwa to żaden laptop, nawet ten z NASA nie przywróci tego zasilania. Trzeba go fizycznie podać a potem obchodzić fabryczne zabezpieczenia. Co do immo to jeden z kolegów wyżej napisał, że nie stanowią żadnej przeszkody dla złodzieja. Ja dodam, że immo nie stanowi żadnej przeszkody nawet dla kogoś kto zajmuje się elektroniką zamochodową, mamy na rynku tak dobre oprorgamowania, że byle kabelek z HEX ąwietnie sobie poradzi. Podsumowująć, zalecam cięcia, najlepiej i najbezpieczniej 15 ponieważ nie generuje błędów w ECU.

VOPAS02GBDT.PDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozpiska powinna coś pomóc... Dołącze się do dyskusji ponieważ od kilkunastu lat zajmuje się zabezpieczeniami i obiektywnie trzeba powiedzieć, że nieco poprawiło się w tym temacie w naszym pięknym kraju. Kilkuletnie modele mają już zdecydowanie mniejsze branie jak 10 lat temu a każdy dodatkowy blok, czy alarm jest skutecznym drobiazgiem, który może spowodować, że złodziej poszuka sobie autka bez zamontowanego zabezpieczenia. Co do cięć... no cóż. Jak jeden z kolegów wcześniej pisał dobrze jest odciąć zasilanie komputera, ja najczęsciej tnę plusa po stacyjce (15) ponieważ bez tego plusa nie ma łączności z kompem. Jak wiadomo VAG i inne potrzebują do łączności zasilania 15. Chciałbym tu też obalić pewien mit, że laptopem można wsystko- otóż nie można- jeśli zostało przecięte jakieś istotne zasilanie, czy odcięty np sygnał sterujący popmy paliwa to żaden laptop, nawet ten z NASA nie przywróci tego zasilania. Trzeba go fizycznie podać a potem obchodzić fabryczne zabezpieczenia. Co do immo to jeden z kolegów wyżej napisał, że nie stanowią żadnej przeszkody dla złodzieja. Ja dodam, że immo nie stanowi żadnej przeszkody nawet dla kogoś kto zajmuje się elektroniką zamochodową, mamy na rynku tak dobre oprorgamowania, że byle kabelek z HEX ąwietnie sobie poradzi. Podsumowująć, zalecam cięcia, najlepiej i najbezpieczniej 15 ponieważ nie generuje błędów w ECU.

 

 

 

 

 

witaj a czy moglbys bardziej sprecyzowac co ciac ,czyli 15 a gdzie jej szukac ? w ktorym miejscu jest najlepiej ciac , a moze najlepiej gdzies przy samym kapie? a zlodziej niemoze obejsc tego wpinajac plusa bezposrednio pod kompa lepiej moze ciac gniazdo obd2 i tez niema komunikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły gdzie najlepiej złapać to zasilanie, każdy instalator ma swoje ulubione miejsca i pewnie każdy uważa, że to miejsce jest najlepsze. Możesz prześledzić wiązkę jaką biegnie kabel. 15 biegnie w wiązce stacyjki (kolor czarny) i ja np tne gdzieś w okolicach kolumny kierownicy. Całość izoluje się bardzo solidnie parcianą taśmą tesa i choć nie jest to 100% pewne to jednak trzeba poświęcić sporo czasu aby to połączyć. Czy można to obejść i połączyć przy ECU? oczywiście można, ale jak wiesz gdzie masz ECU to wiesz, że dostęp taki, że czasu tez trzeba stracić. Co do OBD to jest to też dobra metoda, choć jak wiemy bardzo łatwo podłączć się do magistrali poza gniazdem, więc skuteczność tego rozwiązania jest średnia. Na uwagę zasługuje rozwiązanie odcięcia paliwa na elektrozaworze pompy w ten sposób, aby po odcince na zaworze pojawiała się masa (com- na zawór, nc- na masę, no- na odcięty kabel. Każdy, kto orientuje się nieco w elektryce wie co się zdarzy, gdy złodziej rzuci plusa na elektrozawór. Pełna konsternacja prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma reguły gdzie najlepiej złapać to zasilanie, każdy instalator ma swoje ulubione miejsca i pewnie każdy uważa, że to miejsce jest najlepsze. Możesz prześledzić wiązkę jaką biegnie kabel. 15 biegnie w wiązce stacyjki (kolor czarny) i ja np tne gdzieś w okolicach kolumny kierownicy. Całość izoluje się bardzo solidnie parcianą taśmą tesa i choć nie jest to 100% pewne to jednak trzeba poświęcić sporo czasu aby to połączyć. Czy można to obejść i połączyć przy ECU? oczywiście można, ale jak wiesz gdzie masz ECU to wiesz, że dostęp taki, że czasu tez trzeba stracić. Co do OBD to jest to też dobra metoda, choć jak wiemy bardzo łatwo podłączć się do magistrali poza gniazdem, więc skuteczność tego rozwiązania jest średnia. Na uwagę zasługuje rozwiązanie odcięcia paliwa na elektrozaworze pompy w ten sposób, aby po odcince na zaworze pojawiała się masa (com- na zawór, nc- na masę, no- na odcięty kabel. Każdy, kto orientuje się nieco w elektryce wie co się zdarzy, gdy złodziej rzuci plusa na elektrozawór. Pełna konsternacja prawda :)

 

 

 

 

 

a co kolego myslisz o czyms takim jak kd 2006 ?

mozna by ,odciac na zasilaniu kapa i na powiedzmy tym elektrozaworze i jeszcze dodatkowo mozna by jeszcze gdzies walnac jakis pstryczek i ja bym jeszcze dodatkowo zabezpieczyl , box w ktorym jest ecu powiedzmy obrobil srubki by niedalo sie go latwo otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności