Skocz do zawartości
czarny0531

Montaż zabezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat, trzy dni temu w Rzeszowie został skradziony Passat mojego kolegi, auto zabezpieczone alarmem. Po tym zdarzeniu z lekka obawiam się o mojego Helmuta, chcę zamontować u siebie prosty tzw Hebel - czyli tzw magiczny przycisk potrzebuję info na PW od kogoś kumatego gdzie można się z takim przełącznikiem wpiąć, mam mniej więcej swoje założenie ale nie wiem czy się sprawdzi i potrzebuję porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim schowaj albo przerób wtyk do kompa, tak aby ktoś kto się podłączy miał niemiłą niespodziankę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryży

polecam podmnianke wtyku OBD , ori schowaj a w miejsce ori wstaw poprosty wtyk z pozmnienianymi biegunami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczeni OBDII i odcięcie kilku czujników obwodów może być kłopotem w uruchomieniu auta :D

 

Dobre są blokady rozproszeniowe proxima ;) Mogą być ciężkie w lokalizacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . czy ktos z Was podeslal by mi na maila [email protected] gdzie i co najlepiej ciac pod ukryty wlacznik tupu MULTIBLOK aby pozniej nie wywalalo bledow. moje pasek taki jak w profilu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj troszkę, było już o tym. Ja mogę zaproponować odcięcie sygnałów z czujników wałka rozrządu i wału. Sam tego nie robiłem, nie znam kolorów kabli itd, ale podobno skuteczne. U mnie się nie da, silnik mam typu VP, a ty PD więc możesz to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co myslicie o zabezpieczeniu zeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY A MOZE POPROSTU ZAKLADAC tzw.KOPYTO NA PEDALY TYLKO NIE JAKAS TANDETE Z MARKETU A COS POZADNEGO WYKONANEGO Z POZADNEGO MATERIALU.JA TAKOWEGO UZYWAM I SPIE TROSZKE SPOKOJNIEJ.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Szukałem na forum, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, otóż: jestem użytkownikiem Passat B5 1.9TDI 130KM (PD). Chcę trochę zabezpieczyć auto, dlatego myślałem o odcięciu gniazda ODB2, i przeciągnięcia go w inne miejsce. Do tego celu zamierzałem użyć:

 

- http://viaken.pl/pl/uniwersalny-adapter-z-gniazda-obd2-na-przewody-do-lutowania.html 
(wówczas ucinam kabel, który idzie do gniazda diagnostycznego ODB2, i lutuję kabelki do przedłuzki, 
po czym chowam to drugie gniazdo (oryginalne zostawiam na swoim miejscu ale nie jest aktywne) 
i w razie "W" komunikuję się z komputerem przez nowe gniazdo - nie bedzie wywalać błędów?)

albo

 

- http://viaken.pl/pl/przedluzka-obd2-mesko-zenska-3m.html 
(wówczas demontuję dotychczasowe gniazdo ODB2, wpinam je go męskiej przedłużki, 
żeńską chowam w jakimś innym miejscu, a w miejsce oryginalnego gniazda ODB2 wstawiam 
atrapę gniazda ODB2 - zda egzamin? Również nie będzie problemów z komunikacją
pomimo zastosowania przedłużki gniazda ODB2?)

Obojetnie, której wersji nie zastosowałbym warto byłoby użyć także wyłącznika, bez wciśnięcia którego nie będzie działało gniazdo diagnostyczne (to przeniesione przeze mnie) ? Jak uważacie ?

 

 

Znajomy ma również Passata B5 1999r (90km), ma zastosowany dodatkowy immobilizer, w którym bez wciśnięcia przycisku nic nie zapala mu się na desce rozdzielczej - tym samym auto nie zapali - niestety nie gdzie ma zrobione cięcie (czyżby na PLUSIE od stacyjki?) W moim przypadku to również zda egzamin czy ciąć zasilanie pompowtrysków (wtedy chyba beda wyskakiwać błędy?) ?

 

EDIT. Rozmawiałem, ze znajomym i proponował zastosować dwa przekaźniki, podpięte pod komputer silnika (deska rozdzielcza świeci się normalnie, niby jest ok ale auto jednak i tak nie odpali) - dobry pomysł? Nie będzie wywalać błędów ?

 

Z góry dzięki za pomoc !

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu usuwałem koledze takie odcięcie w tdi atj .Blokada odcinała zasilanie sterownika silnika był to czerwony kabel czyli + sterownik nie łapał żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli smialo mogę ciąć plus na zasilaniu sterownika silnika? Nawet podmiana kompa nie pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sterownik ma prawdopodobnie zasilanie z przynajmniej 2 czerwonych kabli. Jak nie bedzie zasilania to na innym ecu tez nie odpali nawe jak bybyło bez immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helo, napiszcie pany ktory przewod najlepiej przeciac do montazu np.pchelki , od pompy paliwa ? od ecu ? czy gdzies szukac w bezpiecznikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżajac temat. Podrzuci ktoś jak zamontowac kd2006 dobpaska b6. Please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Mam problem z blokada kd 2006.

Blokuje mi co jakiś czas auto i nie mam pojęcia jak go odblokować. Wedle instrukcji po zapłonie i zamkniętych drzwiach 3 sekundy przycisk na nadajniku. Niestety nie działa i wtedy kilka godzin prób, aż w końcu się uda. 

Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności