Skocz do zawartości
daffyx

Silnik 2.3 V5 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle mam w dowodzie rejestracyjnym. A gdzie można zważyć samochód i ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedż na pierwszy lepszy skup złomu albo skład węgla itp;) tam za free pewnie Ci zważą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jakos w listopadzie ubieglego roku sprowadzilem sobie Passata z tym silnikiem 2.3 v5 170 km i mam pewien problem. Czasami podczas zmiany biegów (z 1 na 2 z 2 na3) i przy skręcie kół szczególnie przy nierozgrzanym samochodzie trzęsie mi całym samochodem i tak jakby mi koła coś blokowało... Co może być tego przyczyną? Sprzęgło podobno było wymienione w DE z resztą wyglądało na nowe...

Edytowane przez Pyotrazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poduszek pod silnikiem nie masz zużytych ?

Podepnij się pod VAG-a i sprawdź czy nie masz błędów . Mi trzęsło budą jak miałem trzy cewki walnięte , wyrzucały zapłony i falował na obrotach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś albo jutro postaram się podpiąć pod VAGa bo i tak miałem taki zamiar i zobaczymy co wyjdzie :ocochodzi

Poduszki... hmm nie mam pojęcia ale 3 dni temu byłem z nim na diagnostyce zawieszkę sprawdzić i nic nie wspominali o tym...

Tak btw. to bardzo ładny ten Twój Passat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Jakos w listopadzie ubieglego roku sprowadzilem sobie Passata z tym silnikiem 2.3 v5 170 km i mam pewien problem. Czasami podczas zmiany biegów (z 1 na 2 z 2 na3) i przy skręcie kół szczególnie przy nierozgrzanym samochodzie trzęsie mi całym samochodem i tak jakby mi koła coś blokowało... Co może być tego przyczyną? Sprzęgło podobno było wymienione w DE z resztą wyglądało na nowe...

 

a czy ten skrę jest na maxa? do oporu bo może drży ci od maglownicy? Mnie troche piszczy przy granicznym skęcie i jakby troche drży. ale nie wiem czy to samo może być u Ciebie. Cewki to przy jeździe na wprost tez bedą szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak btw. to bardzo ładny ten Twój Passat

Jak każdy inny , prawie ;)

 

Mnie troche piszczy przy granicznym skęcie i jakby troche drży

Proponuje zmienić płyn w wspomaganiu i pasek . U mnie też piszczało przy skręcie a jak się okazało winny był pasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w pierwszym poście źle wytłumaczyłem. W moim przypadku jest tak że np dojeżdżam do krzyżówki redukuje bieg dajmy na to z 3 na 2 i kiedy dodaje gazu np w trakcie skrętu (choć przy jeździe prosto i normalniej zmianie z 1 na 2 z 2 na 3 czasem też) to tak jakby mi koła szarpały i coś je blokowało i trzęsie mi całym samochodem... co jakiś czas tak mam i zaczęło się jak śniegi były a wcześniej nie miałem z tym problemu... myślałem że przegub bo guma poszła wymieniłem cały i dalej to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tak jakby mi koła szarpały i coś je blokowało

ABS i ESP masz sprawne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ABS i ESP masz sprawne ?

 

No wydaje mi się ze tak przynajmniej nic mi się nie świeci :)

Dziś już nie dam rady ale jutro podpinam VAGa i myślę że wszystko będzie już jasne i wtedy napisze co pokazało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak każdy inny , prawie ;)

 

 

Proponuje zmienić płyn w wspomaganiu i pasek . U mnie też piszczało przy skręcie a jak się okazało winny był pasek ;)

 

I tu możesz mieć rację tylko musze mieć troszke czasu i ładną pogode :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No wydaje mi się ze tak przynajmniej nic mi się nie świeci :)

Dziś już nie dam rady ale jutro podpinam VAGa i myślę że wszystko będzie już jasne i wtedy napisze co pokazało.

 

i jak już coś wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak już coś wiesz?

 

Byłem podpinałem pod VAGa abs i esp żadnego błędu...

Z silnikiem się nie mogliśmy w ogóle połączyć.

I dalej nic nie wiem :(

Przegub? Skrzynia? a może coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wjedź na kanał i sprawdź poduszki , przeguby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem parę dni temu patrzyli mi zawieszenie i nic nie wspomnieli o poduszkach ani przegubach...

Podzwoniłem troche po znajomych mechanikach i mówili że to mogą być cewki albo świece.

Podjadę w wolnym czasie do jakiegoś mechanika na inną diagnostykę i sprawdzę sobie wszystko. Jak będę coś wiedział to napisze :)

 

Mi rzuca silnikiem bo mam walniętą jedną cewkę , wyrzuca mi zapłony i świeci się check

 

Sęk w tym że mi żaden błąd nie wyskakuje...

A tak w razie "W" to jaki koszt jednej? :)

Edytowane przez Pyotrazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rzuca silnikiem bo mam walniętą jedną cewkę , wyrzuca mi zapłony i świeci się check. Ale cewka już zamówiona jutro będzie wymiana i diagnostyka pod kompem ;) już tylko jedna ori zostanie bo trzy już wymieniłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wymieniał ślizgi i napinacz łańcucha rozrządu od góry silnika. W moim AGZ 170KM 4-motion wyskakuje błąd że łańcuch jest luźny i błąd 17750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGZ to wersja 150KM o ile się nie mylę.

Z opisu wynika że masz 170KM, mam taką samą czyli AZX. Wymieniałem rozrząd prócz dwóch samonapinaczy (wariatorów) ze względy na cenę. Jeden 1650pln, tylko oryginał. Reszta kosztowała około 3 tysięcy w sumie. Niestety silnik był podnoszony do góry, żeby wykonać ten zabieg. Może się da tak jak napisałeś, ale mój mechanik się tego nie podjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AGZ to wersja 150KM o ile się nie mylę.

Z opisu wynika że masz 170KM, mam taką samą czyli AZX. Wymieniałem rozrząd prócz dwóch samonapinaczy (wariatorów) ze względy na cenę. Jeden 1650pln, tylko oryginał. Reszta kosztowała około 3 tysięcy w sumie. Niestety silnik był podnoszony do góry, żeby wykonać ten zabieg. Może się da tak jak napisałeś, ale mój mechanik się tego nie podjął.

 

Tak masz racje mój jest AZX

Mam taki problem zapala mi się kontrolka czek . U mojego mechanika na komputerze wyskakuje błąd że czujnik położenia wału mija się z czujnikiem wałka rozrządu Wychodzi na to że jest za luźny łańcuch .

 

Mam przebieg udokumentowany 215 tys sporo . Ale moim zdaniem może być inna przyczyna w ogóle nie słychać łańcucha żadnych niepokojących dźwięków . Natomiast są zbyt niskie 600 . 700 wolne obroty i falują po dodaniu gazu wkręca się dobrze i spalanie które mieści się w10 l Może ktoś wie co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast są zbyt niskie 600 . 700 wolne obroty i falują po dodaniu gazu wkręca się dobrze i spalanie które mieści się w10 l Może ktoś wie co może być przyczyną.

Obrotami się nie przejmuj , bo z tego co mi wiadomo 650 są jego nominalnymi obrotami na biegu jałowym .

A co do falowania zajrzyj do przepustnicy i kolektora ssącego może są zasmarkane olejem z odmy. Wyczyść je .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Marek sprawdzę tą odmę .

 

Niepokoi mnie ten czek , może któryś z czujników jest walnięty tylko który ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności