Skocz do zawartości
Gość miki śrem

poszukiwanie i demontaż modułu w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nie wiem w czym rzecz. Domykanie szyb działa u mnie tylko z kluczyka a wydaje mi sie ze powinno także z pilota. nie wem czy to trzeba jakos przeprogramować ten moduł komfortu czy co ?

 

Dokładnie to powinieneś zrobić - przeprogramować moduł komfortu. Ja to kolegom z forum robię, są zadowoleni (linek w stopce) robota nie trudna, ale upierdliwa, bo trza spod dos pozamieniać trochę wartości komórek. Niestety VW poskąpił nam tej funkcji, a w ASO za jej uruchomienie (o ile wiedzą jak to zrobić) liczą sobie słono...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacku a moze bys sie podzielil informacja jak to wprogramowac.

Bo ja siedzialem na tym tematem i jakos nie moge dac rady nie moge wprogramowac.

Inne funkcje jaks dalem rade (np. audo zamykanie po przekroczeniu 20km/h i auto otwieranie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, dzwiek zamykania i otwierania) ale

domykania szyb z pilota nie moge dac rady. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche odswieze kotleta ale jak wytargac skrzynke modulu spod nog kierowcy.

Jest ona w jakis sposob zamocowana do budy?

Pytam bo gdy sprawdzalem czy mam wode pod siedziskiem to ruszyc jej za nic nie moglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wtyczki 1j0962623 i 1j0962615 i nie pasują one do modułu 1j0959799ah który mi polecono do mojego wyposażenia jako że u mnie ktoś moduł wyciągnął i nie mam go wogóle. Czy jeśli przerobię je tak aby wchodziły( przytne je) to moduł będzie działał czy konieczna jest też zamiana pinów? Ew, jaki moduł powinienem mieć? Passat B5 1.9 tdi 110km 1997 rok, kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Macie może schemat pinów modułu komfortu 1C0959799B?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Macie może schemat pinów modułu komfortu 1C0959799B?

Pozdrawiam

 

A co konkretnie potrzebujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wiedzieć jaki kabel za co odpowiada, do modułu dochodzi m.in. u mnie kabel jakby antenowy w ekranie, natomiast idzie sobie z wiązką pod pedały i kończy się zaizolowany pod nogami ... ciekawi mnie za co odpowiada. Szukam czegoś jak fotka na wejście modułu numery pinów i co to za kabel.

 

Nie wiem chociażby dlaczego nie działa mi klamka tylnej klapy, teoretycznie przejście od klamki do modułu idzie, zwiera przy wejściu na moduł jak naciskam klamkę, natomiast kable wychodzące na siłownik klapy nie dają napięcia nigdy.

Nie wiem czy np tutaj nie ma jeszcze jakiegoś zasilania, chyba logiczne jest że klamka powinna działać tylko przy otwartym aucie itp, ale bez schematu to mogę sobie dumać...

Jakiś czas temu wszystko czasami działało, teraz chciałem to namierzyć ale bez schematu bieda.

Edytowane przez savoldelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się do tematu o module ponieważ dzisiaj zaglądałem w to genialne miejsce z powodu nie do końca działającego central zamka (problem przedstawiony w innym poście).

Ku mojemu zdziwieniu pod dywanikiem było na prawdę sporo wody. Całe wygłuszenie nasiąknięte, nawet w tej czarnej puszce od modułu stała woda. Sam moduł nie był zamoczony ani zaśniedziły więc po małym suszeniu złożyłem wszystko do kupy.

 

Moje pytanie brzmi natomiast skąd tam bierze się tyle wody?

Samochód dopiero kupiłem, poprzedni właściciel jak i ja nie miał garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez komorę silnika. Zobacz czy pod pedałami za dywanikiem jest mokro. Później komora silnika i sprawdź pod akumulatorem czy odpływ nie jest zatkany. Tą gumę co tam jest możesz wyrzucić ;) Jak tam jest czysto to wszystkie zaślepki czy dobrze przylegają i czy dziur nie ma. Jak to jest sprawne to woda może iść przez źle wklejoną szybę.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdzałem podszybie. Oba odpływy były zatkane dość szczelnie wydaje mi się.

Ale mam pewne wątpliwości czy to mogło być przyczyna ponieważ są tam jeszcze inne drogi ujścia wody wydaje mi się. Przy wężach do nagrzewnicy choćby. No ale zobaczymy.. Podłoga tak mokra że może nigdy nie wyschnąć :P

 

Mój niepokój wzbudził też filtr kabinowy. Dokładnie to że nie jest on niczym osłonięty... Ale nie wiem, może tak ma być.

20160826_193013.jpg

 

Dodatkowo znalazłem przewód jakby jakiegoś podciśnienia nigdzie nie podłączony, może ktoś wie czy to coś ważnego? :P

20160826_194430.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód jest od akumulatora.

Auto z Twojego podpisu powinno mieć jeszcze czarną plastikową osłonę podszybia która zakrywa ta wnękę z akku i filtrem kabinowym

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności