Skocz do zawartości
Gość miki śrem

poszukiwanie i demontaż modułu w b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki śrem

niewiem gdzie znaleśc modł komfortu w B5 rozebrałem drzwi od kierowcy ale tam nic takiego niema jest tylko malutka puszeczka przy silniczku od szyb ale to moduł napewno nie jest. a szukam go dlatego że kiedy siedze wśrodku auta i chce zaryglować drzwi odśrodka to ryglują sie wszystkie oprócz tych przy kierownicy drugi problem to taki ze od strony pasażera w momencie kiedy chce domknąć lub otworzyć szybe kluczykiem od zewnętrznej strony to sie ładnie zamyka i otwiera a od strony kierowcy niema żadnej reakcji czy to kluczyk przekręce w lewo czy w prawo tak samo jest z alarmem działa tylko po włączeniu kluczyka w stacyjke jak jest uzbrojony no i nie świeci mi ta żaróweczka która jest pod drzwiami od strony kierowcy elektryk mi mówił że to jest do wymiany moduł komfortu ale niemoge go znaleść wiem że niby jest pod fotelem kierowcy zagladałem tam od dywanik ale pod nogami mam taką dużą plastikową skrzyneczke ale moduł chyba nie jest bo jest za wielkie a bezpośrednio pod fotel nie idzie zajżeć bo jest tam tak ciasno że nawet ręki nie dzie tam wcisnąć nie mówiąć już o jego demontażu prosze o jakieś rady:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niewiem gdzie znaleśc modł komfortu w B5

Popatrz pod fotelem kierowcy - pod wykładziną.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

no patrzałem tam ale jak juz pisałem całkowicie pod fotel to nie idzie zajrzeć bo tak bardzo jest wykładzina naciagnietamusiałbym chyba zdemontować fotel to może wtedy bym coś zobaczył co tam jest zna ktos jakieś sposoby na prosty demontaż tego modułu?? mam nadzieje że demontaż siedzenia nie bedzie konieczny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro drzwi kierowcy nie reagują na elektronikę to może masz jakąś kostkę nie podpiętą.

A opuszczanie szyby działa od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no patrzałem tam ale jak juz pisałem całkowicie pod fotel to nie idzie zajrzeć bo tak bardzo jest wykładzina naciagnietamusiałbym chyba zdemontować

Fotel wychodzi w kilka sekund - dwie śruby na gwiazdkę. A moduł tak ja pisałem jest pod wykładziną.

5a7cd8415a5d5b26m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

tak od środka wszystko pięknie ładnie działa opuszczanie i podnoszenie,centralny zamek też z kluczyka zamykaja i otwierają sie wszystkie drzwi tylko od środka kiedy je rygluje to nie zamykaja sie tylko od strony kierowcy wiec myśle ze wszystko jest dobrze podpięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wychodzi w kilka sekund - dwie śruby na gwiazdkę. A moduł tak ja pisałem jest pod wykładziną.
W koncu widac gdzie to jest. Bo tez tego szkałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

czyli moduł nie jest bezpośrednio pod fotelem tylko pod nogami kierowcy to jest troszke różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście nr #5 edytowałem i wstawiłem zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

ok wobec tego biore sie za demontaż musze spisać z niego te numery i teraz takiego jeszcze poszukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim passaciku mialem podobnie - moduł był OK ale mikro wyłącznik w zamku od strony kierowcy nie działał (tzn. zadziałał raz na jakiś czas) objaw był właśnie taki jak podajesz. Obstawiam właśnie ten wyłącznik - poszukaj na forum wiele wątków jest na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

myszat moze masz po częsci racje ale co np taki mikro wyłacznik miałby wspólnego z alarmem który uruchamia sie dopiero przy przekręceniu kluczyka w stacyjce a nie juz przy otwarciu drzwi tak jak powinno byc???i otwieraniem i zamykaniem szyb kluczykiem od zewnątrz??? ja własnie skończyłem wyjmowanie tego modułu i co zastałem???? moduł wygląda mi na sprawny niema ani sladu wilgoci po dywanikiem jest suchutko wiec niema mowy o jakimś uszkodzeniue jego z powodu zalania lub zawilgocenia niemam pojęcie co może byc grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, co do alarmu to niewiem ale napewno jeśli mikro wyłącznik jest padnięty nie działa otwieranie/domykanie szyb tzn. działa ale tylko w drzwiach kierowcy, reszta ani drgnie. Powiedz mi jeszcze jak zamykasz kluczykiem drzwi centralny zamyka wszystkie zamki czy tylko ten od kierowcy??

Sprawdź sobie domykanie szyb od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

tak jak zamykam kluczykiem drzwi to zamykają i otwieraja sie tylko moje, natomiast jesli robie to z pilota to otwieraja sie i zamykają już wszystkie. Od strony pasażera gdy chce otworzyć lub zamknąc szybe od zewnątrz to idzie to normalnie zrobic czyli otwiera sie i zamyka a od mojej strony nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie same jak były u mnie - obstawiam na 1000% uszkodzony mikro wyłącznik ukryty w zamku drzwi kierowcy, zresztą niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni znawcy tematu :) Poszukaj sobie opisu jak zdemontować tenże zamek i podleczyć wyłącznik - ja nie zabeirałem się za to trochę za dużo roboty, najważniejsze że z pilota zamykał wszystkie zamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa że mam dokładnie ten sam problem co miki śrem z tym że jak jest chłodno to się zamykają a jak sobie postawie woza na słońcu to już tylko moge otworzyć i zamknąć dzrzwi od strony kierowcy a od pasażera wszystko działa,też mi się zdaje a raczej jestem pewny że to będzie mikro wyłącznik w dzrzwiach.

 

Mam małą prośbę, jesli ktos wie jak rozebrać zamek od strony kierowcy będe bardzo wdzięczny,jak ktoś ma fotki to bardzo poprosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki śrem

myszat dzieki :) ale tak patrząc na te fotki to stwierdzam ze nie jestem w stanie rozebrac tego zamka na czynniki pierwsze tak jak tam jest pokazane wole kupic cały nowy zamek i go poprostu wymienić:) ale to tez najpierw musze sie jakos upewnić że to on właśnie jest uszkodzony"włącznik" a nie moduł komforrtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki myszat bardzo dobra robota

mam jeszcze prośbe jak ktoś ma opis wiązki kabli które podchodzą do tego zamka to bym prosił o podanie ,chcę podłączyć pilota pod centralke

 

chodzi mi o te kable jak na zdjęciu

http://img141.imageshack.us/img141/1641/dsc00087ke0.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/8881/dsc00088fc6.jpg

 

dsc00087ke0.jpg

dsc00087ke0.ea744ce9ea.jpg

dsc00088fc6.jpg

dsc00088fc6.cccacf817b.jpg

 

chodzi mi tylko oto który z tych kabli to otwieranie i zamykanie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto Nice - trance ;

 

Przewód br/sw ( brąz /czarny ) lub br/bl ( brąz/niebieski) odpowiada za otwarcie, natomiast przewód br/gn ( brąz/zielony) daje sygnał zamknięcia.Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności