Skocz do zawartości
AndiC

Potrzebny schemat kabla do wzmacniacza Dsp

Rekomendowane odpowiedzi

Czy czasem ta instalacja nie jest samorobka? Ilości kabelkow mi sie nie zgadzają ze schematami z powyższych postow i dlatego pytam.

 

Co do dźwięku przy cofabiu to dsp nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy to samoróbka ale jeśli ci się nie zgadzają kable to pewnie tak jest ;/

 

Ok dzieki za pomoc z cofaniem, musze poszukać info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem prawie rozwiazany ;/

Oddałem do elektromechanika, sprawdził i okazało się, że instalacja była przerabiana a sprzęt zalany wodą (nie mam pojęcia jak) kable i kostka były pośniedziałe, przeczyścił i jakoś tam grało ale kazał wymienić kostke i zresetować radio.

Wymieniłem kostke, zresetowałem radio odłączając akumulator, radio oczywiście się zresetowało i poprosiło o kod dostępu.

Poprzedni właściciel nie odbierał tel. wiec sam klikałem podstawowe kody typu . 1234... i po paru razach radio się wyłączyło.

Teraz włącza się i prosi o kod z tym, że nie reaguje na żadne przyciski, można je tylko włączać i wyłączać ;/

 

To jakaś blokada ?

I z kąd mam wziąć ten Kod ?

 

Pzdr.

Edytowane przez Mustasch
bład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mfd nie było dokladane to podjedz do aso, powinni pomoc - bezpłatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schematy tutaj są pod NOKIE a czy ma ktoś schemat pod 8 kanałowy Harman Becker? Kiedyś gdzieś tu na forum widziałem lecz teraz od 2 dni szukam i znaleźć nie umiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zabrałem się za DSP ale pod Gamme V. Z racji że w taki układzie potrzebuje Panelu sterującego schemat będzie nieco inny czy może ktoś przerabiał temat i mógł by podpowiedzieć jak podłączyć panel. Jak wnioskuje to piny 3, 4, 5, 6, 22 co wyczytałem w tym temacie i jak się domyślam 2 z nich są od podświetlania a 3 od sterowania. Zmodyfikowałem schemat ale potrzebuje o połączenie pinów bo na tym fabrycznym schemacie nie mogę się połapać

 

xdvy.jpg

xdvy.jpg

Edytowane przez bosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zabrałem się za DSP ale pod Gamme V. Z racji że w taki układzie potrzebuje Panelu sterującego schemat będzie nieco inny czy może ktoś przerabiał temat i mógł by podpowiedzieć jak podłączyć panel. Jak wnioskuje to piny 3, 4, 5, 6, 22 co wyczytałem w tym temacie i jak się domyślam 2 z nich są od podświetlania a 3 od sterowania. Zmodyfikowałem schemat ale potrzebuje o połączenie pinów bo na tym fabrycznym schemacie nie mogę się połapać

 

xdvy.jpg

 

przesłałem Ci cos na PW możliwe ze pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki informacji od kolegi materson i pomocy kolegi vipereeek stworzyłem schemat podłączenia DSP pod Gamme V

 

zcjz.jpg

 

Za jakiś czas dam znać jak wykonam wiązkę i podłącze czy wszystko działa prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 2 pytania

 

Jaką grubość kabla zastosowaliście / jest oryginalnie w instalacji DSP, 0,75 starczy?

 

Czy instalacja pod 8-kanałowy harmana jest inna niż pod nokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem gotową wiązkę, na ebay'u. Co do Harmana to sam nie wiem bo jedni piszą że to ten sam kabel a drudzy że nie. Ja mam w aucie Nokie bo po zamontowaniu Harmana na wiązce pod ten pierwszy to wydaje mi się że jest albo tak samo albo i troszkę gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązka na ebay kosztuje od 60 do 80€ + koszt wysyłki. Mam wszystkie kostki i piny więc wole sobie sam skonstruować :) tylko nie wiem jakiej grubości kabel zastosować czy 0,75mm2 starczy, czy lepiej 1mm2?

 

Odnośnie harmana to nie słyszałem jeszcze jak gra, ale mam do kupienia 8 kanałowy za 280zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem nokie razem z wiązką na ebay za jak dobrze pamiętam 80 euro (jakieś 4-5 lat temu). Jakieś 2 lata temu kupiłem harmana w podobnej cenie lecz bez wiązki ale po podłączeniu stwierdziłem że nie gra nic lepiej a nawet może troszkę gorzej i wróciłem do nokii z myślą o sprawdzeniu czy harman nie potrzebuje innej wiązki ale tak w sumie to do dzisiaj leży w warsztacie bo niczego się nie dowiedziałem...

 

Kiedyś podpinałem VAGa do auta i znalazłem tam coś od DSP w diagnozach, ale niestety wyskakiwał błąd komunikacji - zarówno na podłączonym harmanie jak i nokii, więc nie wiem czy linie od komunikacji są poprawnie podłączone w moim aucie. Jednak jak zmieniam ustawienia dźwięku w nawi to słyszę różnicę, więc jednostronna komunikacja (wysyłanie z NAVI do DSP) najwyraźniej działa.

 

Co do grubości kabli - zakładałem wiązkę lata temu ale na oko mogę powiedzieć że przewody w niej się znajdujące miały chyba grubość odpowiednio: sygnały sterujące ok 0,25mm^2, sygnały na głośniki ok 0,75mm^2. Osobiście zastosowałbym taką samą grubość jak w kostkach ISO w instalacji w samochodzie, a tam właśnie są chyba 0,75mm^2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mareks6 o taką odpowiedź właśnie mi chodziło :) dzieki wielkie, piwko wisze!!! :) a tak swoją drogą, swojego harmana chcesz sprzedać? za ile jak można wiedzieć? wyślij pw jak coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że na zasilanie wzmacniacza przewód był chyba w mojej wiąże ok 1,5mm^2.

 

Harmana narazie nie chcę sprzedawać. Może kiedyś jeszcze go uruchomię☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem napisać że na zasilanie wzmacniacza przewód był chyba w mojej wiąże ok 1,5mm^2.

 

Harmana narazie nie chcę sprzedawać. Może kiedyś jeszcze go uruchomię☺

 

ok, dzięki serdeczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych którzy tak jak ja wcześniej nie wiedzieli - wzmacniacz Harman Becker ma takie same rozstawienie pinów jak ten z Nokii. Specjalnie rozkręciłem mojego Harmana bo już mi to spokoju nie dawało i pomierzyłem wszystko. Siedzą w nim 4 kostki TDA1562Q. W nocie katalogowej wyczytałem, że każda to jednokanałowy, mostkowy wzmacniacz 70W. Nie ma tam żadnych dodatkowych wzmacniaczy na gwizdki jak co nie którzy gdzieś tu na forum pisali. Tak więc Harman to po prostu czterokanałowy wzmacniacz DSP.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mam jeszcze jedne pytanie. Czy jest tu ktoś z Opola lub okolić kto miał DSP Nokii i wymienił go na Harmana i odczuł różnicę? Chciałbym porównać mojego harmana do kogoś gdyż wczoraj zabrałem do auta brata i po odsłuchu jednego utworu na obu wzmacniaczach (nie wiedział który mam aktualnie podłączony) stwierdził że albo są oba takie same albo Nokia może ma lepsze basy. Ja w ogóle nie słyszę różnicy...

 

Oczywiście wzmacniacze testowane na głośnikach fabrycznych pod DSP (te lepsze, tzn. membrany nie z tekturki tylko z jakiegoś tworzywa).

 

Kolejna sprawa co robią funkcje Driver i Dyn w ustawieniach tego wzmacniacza? Driver pewnie ma za zadanie ustawić dźwięk odpowiednio albo dla wszystkich albo lepiej słyszalny dla kierowcy. Słyszę różnicę jak przełączam lecz sam nie wiem kiedy niby mam słyszeć lepiej...

Co do Dyn - zmieniałem kilka razy i nie słyszę różnicy, chyba nic się nie zmienia...

 

Dodam tylko że mam w aucie odcięty sygnał Galla, by mi odtwarzacz DVD działał niezależnie od jazdy, ale to chyba nic ważnego? No chyba że funkcja Dyn z tego sygnały korzysta i dlatego u mnie się nic nie zmienia?

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podłączyłem DSP, aktywowałem w mfd i jest mały problem! Włącza sie mfd jest dźwięk, niby gra ale po 10 sekunda jest cisza ( tak jakby nie było głośników ) zmieniając opcje np na pop dźwięk pojawia się na 5 sek ( czasami w ogóle ) i znika. Radio dziwnie się zachowuje, zawiesza się ale tylko na opcjach wyboru dźwięku. Odłączając instalację i podłączając głośniki bezpośrednio pod mfd wszystko jest ok. Gdy nie wyłączę opcji DSP a wzmacniacz jest odłączony głos jest cichy, ale słychać co jest "grane" i radio jest głuche na klawisze tylko przytrzymanie 3 i 6 wywołuje jakąś reakcję!

 

Czy ktoś sie spotkał lub wie co jest przyczyną takiego zachowania?

 

Czy przegranie/zaktualizowanie mfd pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeszukałem dużo schematów opisów i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem noki dsp w borze, ale myślę, że to będą podobne schematy. Więc radio jest kenwood 6029 i nie działa system dsp. Ktoś wcześniej podpiął kable bezpośrednio do głośników i odłączył dsp. Chciałem to odpalić bo efekt jest słaby na samym radyjku, pewnie przez głośniki które są przystosowane do dsp a grają z radia. Mianowicie mój problem polega tym, ze nie do końca wiem jak sprawdzić sam wzmacniacz dsp czy jest dobry. odłączyłem głośniki z kostki iso. Podłączyłem sygnał niskiego napięcia na mini kostkę iso, masę wspólną głośników i plusa od sterowania załączania anteny. Gala ominięta. Wzmacniacz reaguje, przynajmniej jakiś przekaźnik w nim tyka, ale głośniki nie grają. Nie wiem jakie radio było oryginalnie. Więc tak przy wzmacniaczu noki mam kabelki do pinów 13, 14, 15, 16, 17 ale w mini iso żółtej mam tylko na dwa kanały pin 3 i 4. moje pytanie brzmi czy ze względy braku podłączenia na dsp pinu 14,16 może powodować, że wzmacniacz nie działa? gdzieś znalazłem ze to jest nf+ i nf- tylko nie wiem gdzie to podpiąć pod radiem i gdzie szukać. Mam jeszcze kostkę 26 pinową za radiem odłączoną. Czy pod nf+ i nf- podpiąć normalnie sygnał niskiego napięcia (plusy) z kanałów które mam nie dostępne w mini iso?

Edytowane przez Bartosz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable poskładałem, DSP ruszyło, ale jest mały zonk. Po ok 2 minutach w głośnikach pojawia się szum, głośność w radiu można wyciszyć na maksa a szum zostaje ( głośność szumu jest taka sama nie zależnie od głośności w radiu) Ostatnio zauważyłem, że po obciążeniu zasilania w samochodzie ( włączenie zapłonu, klimy itd ) szum ginie na 5-10 minut po czym znowu powraca.

 

Kabel zasilający 2,5mm2

Kable z pinów 18,21 0,75mm2

 

W kostce 26 pinowej mam piny złej jakości, czy to miałoby wpływ na szum, czy raczej przyczyny szukać przy zasilaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś w głośnikach słychać pracę silnika ( gwizd jak z turbiny, zależny od prędkości obrotów ) czy jest to skutek za cienkiego kabla zasilającego czy przyczyny szukać gdzie indziej?

 

Szum w dalszym ciągu też jest!!!

 

 

 

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Nadal nie rozwiązałem problemu

Edytowane przez stryjek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności