Skocz do zawartości
AndiC

Potrzebny schemat kabla do wzmacniacza Dsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem kupiłem własnie wzmacniacz dsp z okablowaniem do mojej navi MFD niestety jak sie okazało okablowanie nie jest kompletne mam kostki które wychodza z dsp z kikutami a niechce mi sie wykłucac z gosciem:mad: i tu moja prośba czy ktoś posiada schemat tych kabli zeby mozna było je dokonczyc

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tego szukam, ale tutaj nikt tego nie posiada lub poprostu nie ma ochoty sie podzielić tą wiedzą tajemną, nawet na PW co niektórzy nie potrafią grzecznie odpisac że takiego schematu nie posiadają ... ani słowa, ani pocąłuj mnie w d . . . ;) potrzebny mi taki schemat bo chce miec pewność że kabel który posiadam bedzie ok ... gdzies za tydzien bede wszystko podłączał, wtedy postaram sie zrobić schemat tego kabla który zakupiłem ... pozdrawiam.

 

przynajmniej opis wyjść i wejść na gniazdach wzmacniacza DSP ... czy naprawde nie ma nikt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taki kabelek w serwisie navi i zamontowałem w aucie . Też szukałem schematu i nawet na forum się pojawił , ale niekompletny . Dzisiaj jestem w trasie , jutro wracam to postaram się wrzucić na forum opis pinów .

 

Kilka osób posiada w swoich autach taki DSP ale jak prosiłem o opis pinów to też żaden kolega z forum nie poszczycił się iść do auta i to opisać. To się wkurzyłem i wydałem 150 zł i zamontowałem. Opisu nie robiłem bo mi już nie był potrzebny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem opis wyjść/wejść ze wzmacniacza DSP ... jutro postaram sie wrzucic schemat calego kabla - jak najelpiej go zrobić żeby było plug&play bez przecinania kabli :)

 

dsppin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie Marios. Dobra robota.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Wielki Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest szansa na drugą stronę schematu tego kabelka bardzo bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy jest szansa na drugą stronę schematu tego kabelka bardzo bede wdzieczny

 

Analogicznie jak + do + i - do - . Czyli w nawi szukasz takich wejść i podpinasz to wszystko . Gdzieś na forum jest opis podłączeń do navi mfd . Jak nie znajdziesz to polecam lekturę http://www.studio24.prv.pl/ tam znajdziesz wszystko co potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jutro bede mial troche czasu to wyrysuje caly kabel co i jak i jakie wtyczki i gniazda się przydadzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios bede wdzieczny a przy okazji czy podłączyłes drugi wzmacniacz bo jeśli sie nie myle to Miałes taki zamiar badz pomyliłem osoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie podlaczalem tylko ten DSP do NAVI żeby sprawdzić czy wszystko dziala ... jeszcze nie mialem czasu zeby rozebrac wszystko i dobrze polożyć wiązke pod tapicerką

 

drugi bede podlaczal jak go kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec jest mozliwosc podłączenia dwóch wzmacniaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sprawdzalem to wystarczy zrobic wyprowadzenia z kostki miniISO - są wolne dwie linie-out LR i RR które można użyć do drugiego wzmacniacza ... robie wlasnie schemat calego kabelka MFD >> DSP ... wieczorem wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest możliwość, ale w tym przypadku jeżeli podepniesz DSP to te dwa wolne wyjścia liniowe nie działają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gbels napewno nie dzialaja ?? z tego co wiem to przy wlaczeniu funkcji DSP w navi wylaczane są tylko wyjscia na głośniki w NAVI a wejścia liniowe dzialają wszystkie 4 ponieważ w opcji nagłośnienia byl wzmacniacz który wykożystywał 4 wyjścia liniowe ... NOKIA DSP wykozystuje tylko 2 wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda wykorzystuje tylko 2 wyjścia liniowe ale ten DSP Nokii z literką A .

Cztery wykrzystuje HarmanBecker: srebrny 8 kanalowy z literką J .

 

Dzisiaj sprawdzałem (cztery wyjścia liniowe) jak DSP jest załączone w navi, to wyjścia linjowe nie działają . Z głośników wydobywa się bardzo cichy dzwięk, nie reagujący na gałkę dzwięku. Dzieje się tak, dlatego że DSP pobiera sygnał z navi wejściami NF+ i NF-, a nie rozgryzłem dlaczego jeszcze jest potrzebne podpięcie sygnałów line RF i line LF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czuję sie zmartwiony bedzie trzeba szukać innego wyjscia a jak by rozdzielić sygnał na przednie głośniki i tył na skrzynie basową?

Marios znalazłeś może chwile czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to czuję sie zmartwiony bedzie trzeba szukać innego wyjscia a jak by rozdzielić sygnał na przednie głośniki i tył na skrzynie basową?

 

Bez DSP, możesz zasilić przednie głośniki bezpośrednio z navi, a resztę ze wzmacniacza wykorzystując wyjścia liniowe. Lub PF i LF na wzmaka stereo na przód, a drugi wzmak na PR i LR na skrzynie basową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem tak miałem dotychczs myslałem ze da sie to połączyc a tak bedzie trzeba sprzedac stary zestaw a zaopatrzyc sie w lepsze głosniki ale najpierw troche pokombinuje jak juz wszystko poskładam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios czy moze znalazłes chwile w sprawie schematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności