Skocz do zawartości
Gość rysiek78

czujnik przy pedale sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja w moim B6 1.9TDI 131KM mam czujnik położenia pedału sprzęgła o oznaczeniach:

1J0 927 189E

19322002

20.12.02

05496

 

Może to pomoże. Też chce go wymienić, bo na VAG-u wykazało ze nie działa, a jak tam jest to jakaś musi być jego rola. Więc lepiej niech sobie działa prawidłowo:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś u siebie wymieniony jakiś czujnik pod pedałem sprzęgła, w ASO nazwali to wysprzęglik... Po wymianie czujnika na nowy, w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty silnika spadały do poziomu jakichś 1000obr/min. Przed tą zmianą obroty spadały ale nie do takiego poziomu, podobno przy zużytym wysprzęgliku sprzęgło mocniej dostaje w kość (to tyle co mi powiedzieli na ten temat w ASO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedyś u siebie wymieniony jakiś czujnik pod pedałem sprzęgła, w ASO nazwali to wysprzęglik... Po wymianie czujnika na nowy, w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty silnika spadały do poziomu jakichś 1000obr/min. Przed tą zmianą obroty spadały ale nie do takiego poziomu, podobno przy zużytym wysprzęgliku sprzęgło mocniej dostaje w kość (to tyle co mi powiedzieli na ten temat w ASO).

jaki koszt i to na vagu wykazało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanko, w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie czujnik pedalu sprzegla w b5 i jak sprawdzic czy wszystko z nim ok?, moze macie jakas fotke

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga odgrzewany kotlet :) Nie mam pojęcia gdzie go podpiąć omawiany czujnik do ecu, przerabiał może ktoś ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik to koszt ok 13 funtów czyli 60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w moim B6 1.9TDI 131KM mam czujnik położenia pedału sprzęgła o oznaczeniach:

1J0 927 189E

19322002

20.12.02

05496

 

Może to pomoże. Też chce go wymienić, bo na VAG-u wykazało ze nie działa, a jak tam jest to jakaś musi być jego rola. Więc lepiej niech sobie działa prawidłowo:)

Pozdro

no ja usiebie w aucie jak nie wcisne sprzęgła czyli czujnik jak nie będzie działał-rozrusznik nie dostanie sygnału-tak na marginesie panowie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik ma za zadanie poprawić płynność zmiany biegów oraz rozłączyć tempomat gdy go używamy,pewnie jest dużo osób na forum które jeżdżą i nie wiedzą,że ta mała popier...ka ma taki duży wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale rozrusznika też nie odpalisz tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladac nowego tematu bo widze ze tutaj jest mowa o czujniku sprzegla. ja takiego nie posiadam. moj pasio byl wczesniej na tiptronicu a teraz jest na manualu 5biegowym i chce zamontowac ten czujnik zeby moc pozniej zamontowac sobie tempomat.znalazlem cos takiego

http://www.allegro.pl/item1007808425_vw_passat_b5_1_9_tdi_130_km_czujnik_sprzegla.html

 

http://www.allegro.pl/item1031413572_czujnik_sprzegla_passat_b5_811_907_343_b.html

 

czy to mi wystarczy??moze ktos powiedziec jak podlaczyc ten czujnik i moze ktos moglby zrobic zdjecie aby pokazac w ktorym on jest miejscu dokladnie?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomagałem koledze w identycznej sytuacji co Ty VRobekW. Czujnik trzeba podłączyć bezpośrednio do wtyczki ECU, nie pamiętam który to pin. Później sprawdze to Ci napiszę. Czujnik instaluje się nad pedałem sprzęgła w bardzo prosty sposób aczkolwiek trzeba uważać bo jest on strasznie delikatny. Prostszy sposób to oszukanie ECU że jest czujinik sprzęgła i poprostu wyprowadzić kable z ECU z odpowiednich pinów i zrobić na nich zworkę. ECU będzie myślało że czujnik jest na miejscu a tempomat będziesz sobie wyłączał ręcznie bądź hamulcem.

 

Te czujniki co podałeś do nich linki są jakieś dziwne. Ja u siebie mam inny :) Poproś kolegów o sprawdzenie numerka w etce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam który to pin. Później sprawdze to Ci napiszę.

 

pin 66:) juz mi kolega golab21 podpowiedzial. hm zastanawiam sie nad tym sposobem ktory opisales. jakbys mogl to napisz cos wiecej na ten temat jakas rozpiske pinow itp:) dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.powiedzcie mi czy jak jest walniety czujnik sprzegla to ma to jakis wplyw na moc samochodu.bylem ostatnio na na podpieciu vaga bo cos mi brakuje mocy w avf raz jest a raz nie ma turbo wyczyszczone wszystkie wezyki nowe przeplywka tez.vag pokazal ze czujnik sprzegla jest wcisniety moze to byc przyczyna zawieszania sie mocy prosze o pomoc pacjent to b5fl 131km avf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam silnik 1.6 BFQ.

Przy puszczeniu pedału gazu występuje szarpnięcie przed przejściem w hamowanie silnikiem. Sprawdzałem poduszki pod skrzynią i silnikiem i są ok. Czyściłem przepustnicę i wykonałem adaptację podstawową. Niestety nic nie pomogło. Zastanawiam się czy ten czujnik może mieć na to wpływ. I druga rzecz to niskie obroty biegu jałowego - ok 650obr/min. Jak leci na ssaniu to szarpnięcia praktycznie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo mam chyba taki problem... Mam taki sam problem jak mój przedmówca z tym, że mam 1.8t AEB. Sprawdzali mi już dwa razy zawieszenie silnika i skrzyni ale nic nie znaleźli..:( A tak w małym skrócie: jak zdejmę nogę z gazu to czuje szarpnięcie. To samo się dzieje jak dodam gazu.

Ma ktoś może jakie fotki gdzie sie znajduje ten czujnik położenia sprzęgła????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat bo mam chyba taki problem... Mam taki sam problem jak mój przedmówca z tym, że mam 1.8t AEB. Sprawdzali mi już dwa razy zawieszenie silnika i skrzyni ale nic nie znaleźli..:( A tak w małym skrócie: jak zdejmę nogę z gazu to czuje szarpnięcie. To samo się dzieje jak dodam gazu.

Ma ktoś może jakie fotki gdzie sie znajduje ten czujnik położenia sprzęgła????????

Pewnie kolego dwumasa się kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś nie miał racji... ale znając moje szczęście to kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapobiega odpaleniu auta na biegu !!!!!!!!! plus tempomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności