Skocz do zawartości
marek85

Dziwny dzwiek TURBO, doradzcie mi co to jest? plik wav na drugiej stronie

Rekomendowane odpowiedzi

w takim razie z niecierpliwoscia czekam na info :)

Edytowane przez marek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co dowiedziałes sie cos nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. w golfie II mojego taty po regeneracji turbiny pojawił się również identyczny odgłos. Auto odzyskało moc, plus dźwięk jaki wydaje wiatr hulający po wybitych oknach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika ale za nim do niego dojechałem auto się nagrzało i gwizdu nie było. Potem odczekałem jakieś 30min. i znowu próba ale niestety jak to zwykle bywa kiedy ma gwizdać to jest cisza.Autko było podpięt pod kopma i nic totalne zero baboli.Powiedział mi że na bank to nic poważnego i jak mi to przeskadza to żebym na tą chwilę włączył głośniej radio:p.Stwierdził ża autko śmiga idealnie i czuć że jest nowe turbo.Wiesz co ja faktycznie temat olewam.Przecież nie będziemy szukać na siłę czegoś do wymiany.Jak się problem będzie objawiał w jakiś inny sposób jak tylko gwizd na zimnym silniku to może się tym zajmę .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam jednak do tematu gwizdu bo mnie to bardzo irytuje.Zrobiło się trochę chłodniej i autko gwizda trochę dłużej.Dzisiaj wracając z pracy otworzyłem tylną szybę i jakby gwizd był silniejszy co mogło by wskazywać na tłumik końcowy.Czy to możliwe????.Przypomnę że gwizd pojawia się na zimnym silniku na obciążeniu i jest proporcjonalny do obrotów silnika.Na jałowym biegu cisza nawet jak naciskam na gaz.Po około 5-7min. gwizd ustaje.Czy jest prawdopodobne że to tłumik końcowy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie wlasnie to nie zalezy od obciazenia, obojetnie czy na jałowym czy jak jade to gwizda tak samo... przysłuchales sie temu nagraniu które wrzucilem, napewno mówimy o tym samym problemie? tlumik koncowy bym raczej skreslił z listy podejżanych, to dobiega bardziej z okolic silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wykasowal poprzedniego posta odsylajac do tematu ktory z moim nie ma nic wspolnego! No ale nic... powtorze co pisalem... moze ktos mi pomoze:

Moja turbinka rowniez wydaje niepokojacy dzwiek... w momencie gdy chce go troche bardziej przycisnac np pod gorke (wtedy najbardziej slychac) przy wysokim momencie obrotowym do standardowego dzieku turbiny dochodzi takie jakby terkotanie.... ktore ustaje w momencie osiagniecia wyzszych obrotow.... ok 2500. Wiem ze jeden kolega z forum ma podobna przypadlosc no ale zanim temat sie rozwinal zostal skasowany i wrzucony do jednego wora!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten dźwięk i obstawiam ze to łącznik elastyczny wydechu.. będę go niedługo wymieniał. Turbiny nie ruszę za żadne skarby bo nic nie cieknie i mocy tez nie brakuje.. Nie spodziewam się cudów, jeśli po wymianie nie będzie różnicy to nie będę załamany... Turbina jest i ma prawo trochę pogwizdać sobie;) Kręci się dość szybko to i ją trochę słychać:)

 

marek85

jak na 100% sprawny wydech to z tego pliku wydaje mi się ze twój chodzi trochę za głośno.. może sprawdź jeszcze raz, szczególnie łącznik.

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem terkocze (wzbudza się) przy pewnych obrotach i miejscach (górka, zakręt) pkrywa plastikowa silnika, która ma np. wyrobione te gumki amortyzujące pod śrubami mocującymi ... - u mnie tak bywa - muszę sobie wyciąć nowe z jakiegoś silikonu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny dźwięk:D !!! mam u siebie to samo po wywaleniu kata.

Dźwięk ten jest podobny do jadącej policji na sygnałach heheh

nie masz sie co martwić to "powietrze" lecące przez tłumik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

z tego co ja słyszałem to turbina ma tak pracować, (dźwięk podobny do karetki pogotowia na sygnale) bardzo podobny do tego nagrania, może to też być dziura w dolocie (wtedy słychać taki szum powietrza), podobno turbina jak jest nowa to tak robi, potem idzie cicho, potem idzie jak szlifierka, a na końcu robi papapap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOLFIK

Gumki 4,5 w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po odpaleniu gwiżdże czasem jak Jumbojet. Na początku też doszukiwałem się dziury w całym... ale sie przyzwyczaiłem tym bardziej ,że jak ktoś już napisał gwiżdże tylko na zimnym i w niskich zakresach obrotów (to nie jest turbo, jego gwizd jest inny) Co do gwizdu turbo to robi ono swoje bo pasażerowie czasami szukają wokół policji hehe. Po prostu taka rakieta gwizdać musi ;)

Edytowane przez z1mone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ggregore

wracam do tematu. U mnie jest ten sam dźwięk karetki, świstu, itd :) Może ktoś już coś wymyślił? Wykluczam tutaj katalizator bo go nie mam, a nadal słychać gwizdki :) turbo także nie bo mam już 2 i nadal to samo :)

 

Ma ktoś jakiś pomysł? kto nie wsiądzie do auta to się rozgląda za policją na boki!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój po odpaleniu gwiżdże czasem jak Jumbojet. Na początku też doszukiwałem się dziury w całym... ale sie przyzwyczaiłem tym bardziej ,że jak ktoś już napisał gwiżdże tylko na zimnym i w niskich zakresach obrotów (to nie jest turbo, jego gwizd jest inny)

 

Na ten problem odpowiedział Ci

 

Wykluczam tutaj katalizator bo go nie mam,

 

Sprawdź, czy Ci się kat nie kończy. U mnie ten dźwięk pojawił się, jak wyciąłem kata. Wprost mi powiedzieli ci co wycinali, że będą dziwne dźwięki na zimnym, i by się nimi nie przejmować. Jak się motorek rozgrzeje wszystko jest ślicznie.

 

Co do gwizdu turbo to robi ono swoje bo pasażerowie czasami szukają wokół policji hehe

 

Ja osobiście tym już bym się zaczął przejmować. Bo coś jest nardzo nie w porządku, gdy turbawkę słychać od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności