Skocz do zawartości
Gość DoktorPio

Olej 505.00 zamiast 505.01

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, odma była robiona 2 miesiące temu ponieważ pękł króciec dolny i olej spierniczał na pampersa. Mechanik zabezpieczył nową odmę klejem silikonowym, w razie gdyby znów plastik pękł na łączeniu śruby z blokiem silnika, także ciężko mi będzie wywalić odme. Spróbuje wyczyścić dolot, pojeżdżę i sprawdzę czy turbo puszcza.

Odnośnie oleju to wracam do Mobila 5W40. Motula już pewnie nie zaleje, bo jeżeli oba spełniają tą samą normę to po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jeżeli oba spełniają tą samą normę to po co przepłacać

To że oba oleje spełniają tą samą normę VW nie oznacza że są tej samej jakości. Motul Specific jest pełnym syntetykiem a Castrol 5W40 to olej hydrokrakowany czyli mineralny po rafinacji (tak jak i większość 5W30 i 5W40).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam pytanie do wszystkich forumowiczów związane z wymianą oleju. Otóż jakieś dwa tygodnie temu wymieniałem olej u mechanika w lublinie. Olej jaki zalałem to motul 5w30, przy wymianie oleju nie byłem zadowolony z faktu, że mechanik po spuszczeniu oleju nie wypuścił starego z chłodniczki oleju i wsadził czysty filtr oleju w pozostałość starego w chłodniczce i stwierdził że to nic się nie stanie.. no ale ok.. Po wymianie nie zaglądałem na stan oleju bo stwierdziłem, że skoro był dopiero wymieniany więc powinno być wszytko jak najbardziej w porządku a z resztą jest to operacja znana wszytkim mechanikom każdej maści. Ale jak to ja mam nawyk przed dłuższymi trasami że jednak ten olej sprawdziłem jak i wszytkie płyny. Okazało się z samego rana że wskaznik oleju na badnecie pokazał grubo ponad stan nie mogę wgrać zdjęcia z telefonu nie wiem czemu ale całe to wygięcie na bagnecie jest w oleju i wykracza delikarnie nawet ponad wygięcie. Po trasie następnego dnia postanowiłem udać się do tego mechanika aby skontrolować stan oleju, jeszcze przed uruchomieniem silnika sprawdziłem stan żeby nie było i zrobiłem zdjęcie dla potwierdzenia faktu. Gdy zajechałem do niego (ok. 3km od miejsca zamieszkania) wjechałem na podnośnik, sprawdził, stan na bagnecie był ok 2mm więcej niż max- stwierdził że to ja się czepiam i że wszystko jest w porządku.. Pokazałem mu zdjęcie przed odpaleniem silnika a on tylko stwierdził że ze zdjęć nie diagnozuje ale to co jest na bagnecie..Z tym że wydaje mi się że po odpaleniu auta olej rozbryzguje sie po silniku i nie spłynie cały do misy.. To jak jest z tym olejem w końcu?? czy rzeczywisty stan powienienem mieć przed odpaleniem i tego się trzymać czy tak jak zdiagnozował mechanik jeśli po odpaleniu silnika jest ok to jest w porządku?? nie chcę żeby mi wypłukało jakichś uszczelnień przed nadmierny stan oleju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno być więcej niż max 10 minut po zgaszeniu silnika. Po nocnym postoju jak będzie 2mm ponad max to nic Ci nie rozerwie. Ja zawsze utrzymuję górną granicę a nawet raz się wlało więcej o jakieś 2-3mm ponad i nic mu nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się z samego rana że wskaznik oleju na badnecie pokazał grubo ponad stan nie mogę wgrać zdjęcia z telefonu nie wiem czemu ale całe to wygięcie na bagnecie jest w oleju i wykracza delikarnie nawet ponad wygięcie. Po trasie następnego dnia postanowiłem udać się do tego mechanika aby skontrolować stan oleju, jeszcze przed uruchomieniem silnika sprawdziłem stan żeby nie było i zrobiłem zdjęcie dla potwierdzenia faktu. Gdy zajechałem do niego (ok. 3km od miejsca zamieszkania) wjechałem na podnośnik, sprawdził, stan na bagnecie był ok 2mm więcej niż max- stwierdził że to ja się czepiam i że wszystko jest w porządku.. Pokazałem mu zdjęcie przed odpaleniem silnika a on tylko stwierdził że ze zdjęć nie diagnozuje ale to co jest na bagnecie..Z tym że wydaje mi się że po odpaleniu auta olej rozbryzguje sie po silniku i nie spłynie cały do misy.. To jak jest z tym olejem w końcu?? czy rzeczywisty stan powienienem mieć przed odpaleniem i tego się trzymać czy tak jak zdiagnozował mechanik jeśli po odpaleniu silnika jest ok to jest w porządku?? nie chcę żeby mi wypłukało jakichś uszczelnień przed nadmierny stan oleju..

 

 

 

Zgadza się to, że poziom oleju będzie zdecydowanie niższy na zapalonym i na świeżo zgaszonym bo olej jest w obiegu.

Według moich doświadczeń to zanim olej spłynie do miski po zgaszeniu silnika nie trzeba 5 czy 10 minut ale przynajmniej godzinka, więc mechanik poleciał w kulki bo napewno wie o tym doskonale.

 

Co do samego przelania to powiem tak: miałem podobną sytuację, że do auta nalali mi też grubo ponad max. Nie pamiętam w tej chwili ale też na zgięciu było olej albo i lepiej. Auto przejechało zapchane olejem jakieś 250 km. Za jakiś czas pojawił się wyciek z chłodniczki oleju - puściła uszczelka. Czy to wina przelania oleju to niech się wypowie ktoś obeznany. Nie powiem czy te rzeczy miały na siebie wpływ. Tak czy siak auto zrobiło 250 km na grubo za dużym poziomie oleju, wyciek załatany, auto przelatało blisko 8 tyś KM i nic się nie dzieje. Powtarzam niech ktoś da znać czy przelanie oleju ma wpływ na wyciek z chłodniczki oleju. Być może jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujecie koledzy że rzeczywisty stan oleju jaki powinien być na bagnecie powinien być mierzony mimo wszystko po dłuższym postoju a nie jak sprawdził mi mechanik po odpalonym silniku.. Czyli mechanik zrobił mnie w balona.. Co prawda na takim stanie oleju przejechałem już ponad 1000km i nic niby się nie dzieje, z tym że może być to kwestia czasu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej koniecznie i natychmiastowo odciągaj do prawidłowego poziomu. Jest kilka rzeczy które mogą się zepsuć od zbyt wysokiego poziomu oleju silnikowego.

 

Strzykawka, wężyk i daj go w rurkę w której siedzi bagnet. Ładnie idzie tamtędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Kupiłem passata 1.9 tdi 115km pompwtrysk rok 2000 z przebiegiem 88800 km udokumentowanym i sprawdzonym w ASO. Miałem wymienić olej w silniku i zasugerowałem się karteczką przywieszona w silniku na której był podany olej jaki jest w silniku jaki był ostatnio wymieniany w serwisie MOBIL Super S 10W40 więc ja też kupiłem i wymieniłem na taki ale on spełnia norme VW 505.00 a ponoc dla tego silnika zalecają norme VW 505.01 .

Moje pytanie czy cos się stanie poważnego w silniku jeśli będe na nim jeżdził ?

Wydaje mi się że skoro jeżdził na tym oleju i obecnie jest wszysko OK to przynajmnie do następnej wymiany nic mu się chyba nie stanie ?

Chyba że jestem w błędzie proszę o opinę rade :611:

Jednym z lepszych olej do twojego silnika z normą VW 505.01 jest ten Vavoline SynPower MST C3 5W-40 polecam ma największe TBN z olej do silników PD

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majorr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

ja mam pytanie troszkę z innej beczki a mianowicie zamiana oleju Mobila z 5W30 na 5W50.

 

Podczas mojej nieobecności w kraju, żona zmieniała olej. Do tej pory był lany 5W30, jednak jak ostatnio sprawdzałem został wlany 5W50. Robi to jakąś różnice na silniku, sprawdziłem specyfikacje i 5W50 też spełnia normę VW 501 01.

 

W związku z tą zamianą mogą być jakieś konsekwencje dla silnika???

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

ja mam pytanie troszkę z innej beczki a mianowicie zamiana oleju Mobila z 5W30 na 5W50.

 

Podczas mojej nieobecności w kraju, żona zmieniała olej. Do tej pory był lany 5W30, jednak jak ostatnio sprawdzałem został wlany 5W50. Robi to jakąś różnice na silniku, sprawdziłem specyfikacje i 5W50 też spełnia normę VW 501 01.

 

W związku z tą zamianą mogą być jakieś konsekwencje dla silnika???

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Po za tym ze olej ma grubszy film olejowy nic nie moze sie stac.

 

Tak na marginesie ludzie ktorzy uwarzacie ze lejecie pelne syntetyki zainteresujcie sie czy nie lejecie polmineralowcow (hc). Jezeli ktos chce zalac na prawde prawdziwy syntetyk to proponuje zainteresowac sie lepszymi markami olejow np. Millers, amsoil, xado, royal purple itp. Te w wiekszosci sprzedawane w sklepach (nie wszystkie) niby syntetyki to shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli norma zostanie zachowana raczej nic się nie powinno wydarzyć. Co do oleju to ja jeżdżę na shellu helixie ultra.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To że oba oleje spełniają tą samą normę VW nie oznacza że są tej samej jakości. Motul Specific jest pełnym syntetykiem a Castrol 5W40 to olej hydrokrakowany czyli mineralny po rafinacji (tak jak i większość 5W30 i 5W40).

 

Mój znajomy ma Octavie II 2005 1.9 TDI od przebiegu 125000, serwisuje u jednego mechanika w niezależnym ASO, wlewam Shell Helix Ultra 5W40 oczywiście z właściwą normą na pompo wtryskiwacze i jestem bardzo zadowolony auto ma przebieg prawie 306 tyś tyś km autentycznego przebiegu, auto krajowe. Wymiany co 15 tyś km. Kolo dwu masowe wymieniałem po 262tyś km a tak poza to tylko części eksploatacyjne. Teraz ma już 310 tyś km. Faktem jest,że na rynku jest wiele aut z bardzo dużymi przebiegami i często są "zmęczone". Jednak w swoim podejściu do zakupu nie kieruje się jako głównym kryterium przebiegiem ponieważ często auta z faktycznym nominalnie nie za dużym przebiegiem są znacznie bardziej wyeksploatowane. Należy szukać auta po znajomych i takie, o którym znamy historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

ja mam pytanie troszkę z innej beczki a mianowicie zamiana oleju Mobila z 5W30 na 5W50.

 

Podczas mojej nieobecności w kraju, żona zmieniała olej. Do tej pory był lany 5W30, jednak jak ostatnio sprawdzałem został wlany 5W50. Robi to jakąś różnice na silniku, sprawdziłem specyfikacje i 5W50 też spełnia normę VW 501 01.

 

W związku z tą zamianą mogą być jakieś konsekwencje dla silnika???

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jak norma zachowana to nic się nie stanie, tylko troszkę więcej może palić paliwa

Po za tym ze olej ma grubszy film olejowy nic nie moze sie stac.

 

Tak na marginesie ludzie ktorzy uwarzacie ze lejecie pelne syntetyki zainteresujcie sie czy nie lejecie polmineralowcow (hc). Jezeli ktos chce zalac na prawde prawdziwy syntetyk to proponuje zainteresowac sie lepszymi markami olejow np. Millers, amsoil, xado, royal purple itp. Te w wiekszosci sprzedawane w sklepach (nie wszystkie) niby syntetyki to shit.

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat oleju na forum to temat rzeka i przeczytałem bardzo dużo postów ale teraz mam pytanie do najbardziej doświadczonych forumowiczów.Mam swojego paska juz 8lat zrobiłem nim prawie 300tys takze mam jakieś 520tys przebiegu(chyba że mój sprzedawca coś cofnął)mniejsza z tym.Mój pasek zwykle brał jakieś 2litry oleju na 15tys bralem to za normę ale ostatnio zaczął brać dosyć sporo tj.1litr na 3 tys.! Stąd pytanie moge my nalać wreszcie półsyntetyk ale jaki żebym jeszcze chwilę pojezdzil.Wiem ze do pompowtryskiwaczy powinno się lać olej z normą 505.01 ale teraz to juz drogi szpas.Doradźcie jaki olej nalać żeby jeszcze chwilę pojeździć ale nic nie zepsuć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradźcie jaki olej nalać żeby jeszcze chwilę pojeździć ale nic nie zepsuć.....

 

Chwilę to znaczy ile? Do wiosny czy jeszcze 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jego śmierci albo mojej ale tak na poważnie nie opłaca mi się go pozbyć bo wart jest 3tys a dokładać ani tyle a jeszcze chwile da rafe nim pojezdzic.Tyle ze martwię się ze jesli mu zmienie olej padnie odrazu.Mój mechanik mi powiedział ze przewody do pompowtryskiwaczy są zanurzone w oleju i jesli zmienie na gorszy olej to poprostu popękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10W na pompkach to nie jest dobry pomysł, chyba taniej w ogólnym rozrachunku bedzie usunąć przyczynę brania oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10W na pompkach to nie jest dobry pomysł, chyba taniej w ogólnym rozrachunku bedzie usunąć przyczynę brania oleju

 

Ze względu na duży przebieg przyczyną mogą być pierścionki a to już duże koszty roboty przy silniku.Wykluczam turbo bo zrobione pól roku temu generalka a pod glowica robiona miesiąc temu.Czyli co może się stać jak mu zaleje gęstszy olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5W50 spróbuj zastosować Pawełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5W50 spróbuj zastosować Pawełku.

 

Hehe nawet żona tak ładnie do mnie nie mówi.Ale serio co to za olej i jakas konkretna marke byś podał?z tego co wiem to też syntetyk i w tej samej cenie co mój Edge 5w40 a pomoże coś?

Edytowane przez kermit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valvo jest bardzo korzystny cenowo(możesz od niego zacząć) Motul droższy(estrowa oliwa), pomoże bo ograniczy zużycie oleju, normy do pompek nie ma ale to są produkty które z powodzeniem dajemy klientom mającym problem z braniem oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności