Skocz do zawartości
kenor18

Odłaczenie pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko a mianowicie mam auto benzyna/gaz chciał bym zrobic przełacznik do wyłaczania pompy paliwa zeby jej nie obciazac wiadomo pompy te siadaja jak mało paliwka w baku i takie tam poprostu chciałbym ja wyłaczac.I tu moje pytanie gdzie sie najlepiej wpiac w przewody i pociagnac instalacje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kenor18 ;

Najwygodniej byłoby wpiąć się z wyłącznikiem w obwód cewki przekaźnika pompy paliwa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie zrobiłem wyłacznik na zasilaniu pompy - wpiołem sie w bagazniku (bezpiecznik oczywiście), a wyłacznik ukryłem w zasioegu reki. Służy to wyłacznie zabezpieczeniu antykradzierzowemy, poniewaz wtryski ponoć potrzebyją benzynki wolniej sie wypalaja- a mam wtrysk wielopunktowy. wczesniej miałem Golfa jednopunktowy wtrysk jezdzie bez pompy wtrysk padł po ok. 120 000km. Poczytaj na ten temat. ja osobiscie zalecam czasami przegonić PASKA na benzynce. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no prosta sprawa pasek jezdzi tez na paliwku czasami no ale czasami brakuje to by sie ta pompe odłączyło po co ma sie meczyc.wiadomo nie bede jezdził z wyłaczoną pompą pare miesięcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to polecam w bagazniku znaleźć przewód zasilajacy pompę zółty lub brązowy - ten najgrubszy, wpiąć sie z wyłacznikiem i od czasu do czasu dac odetchnąć pompie. Osobiście nie robie tego -staram sie mieć zawsze ok. 20litrów benzynki w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co sobie komplikować życie przerywając obwód pompy w bagażniku , ciągnąć przez całą długość dwie żyły w okolice kierownicy . To wszystko możesz zrobić prościej tak jak pisałem w moim poprzednim poście-przerwać obwód cewki przekaźnika pompy, który masz na wysokości kolan .Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ajoksander

ja wpiołem się w kabel zasilający pompe i wstawiłem przełącznik , a wpiołem sie pod progiem koło siedzenia kierowcy jak dobnrze pamietam to czerwony kabel z białym paskiem.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kappa00

kolego ja mam zrobione to tak.kupiłem przekaźnik za 8 zł właśnie do tego typu zadań.kupisz go na każdej firmie gdzie montują gaz. mam butle w miejscu koła zapasowego. precinasz zasilający od pompki paliwa, ciągniesz kabelek najlepiej pop pokrywe liczniczka stanu gazu, tam tez dajesz przekaznik.niepamietam jak juz ida kabelki do niego, ale na benzynie pompka pracuje normalnie, a gdy sam przełączysz w samochodzie na gaz lub samo ci przełączy na gaz, to automatycznie pompka paliwa sie rozłańcza.piekna sprawa, a na benzynce to wiadome ze musisz czasem pojezdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że paliwo przepływa przez wtrysk lub wtryskiwacze nawet gdy jedziemy na gazie i chłodzi je. Odłączając obieg paliwa ryzykujemy przegrzewanie wtrysków i zapieczenie ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że paliwo przepływa przez wtrysk lub wtryskiwacze nawet gdy jedziemy na gazie i chłodzi je. Odłączając obieg paliwa ryzykujemy przegrzewanie wtrysków i zapieczenie ich.

 

W pełni popieram zdanie Kolegi Jerrix.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności