Skocz do zawartości
jamal_2005

Zmiana tapicerki - pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko a w zasadzie to nawet kilka. Wymieniam u siebie tapicerke na skorzana. Kupilem juz w sumie caly zestaw czarnych skorek od wersji sport. I teraz orientuje sie ktos:

 

1. Czy sa roznice w mocowaniach foteli pomiedzy angielskimi a europejskimi (w sensie lewo i prawo stronnym) ?

2. Moje fotele sa sterowane w pelni manualnie a te co kupilem sa elektryczne, czy jest juz gotowa instalacja w aucie zeby to tylko popodpinac czy bede musial cos kombinowac o ile sie da ?

3. Czy skore z boczkow da sie przezucic na moje. Chodzi mi o to czy ksztalt bedzie pasowal bo to ze sie da to slyszalem ?

4. Jak mniej wiecej sciagnac konsole srodkowa od gdzie zaczac idt ?

5. Czy poduszki z moich foteli ( standardowe szmatki ) beda pasowaly do tych ze sporta i jak je wydostac ?? trzeba je pociac czy da sie szmatki jakos zdjac ( skory sie rozpinaja.) Te fotele ktore kupilem sa z aut testowych i dlatego sa nieuzbrojone w poduszki

 

Dzieki za wszelkie info. Pozdrawiam wszystkich

 

Jeszcze jedno gdzie moge dostac ten pojemnik na napoje do podlokietnika z roletka ?? Taki zasowany, ile wola za niego ASO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam zamiar tez zmienic, u nas kosztuje to jakos 3500zl caly zestaw, a ty ile dales ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lupilem wszystko w polsce i za miesiac jade przekladac. Za 4 boczki, podlokietnik i oczywiscie wszystkie fotele 2700pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niezle, saqm bedziesz wsyztsko robil ? przez allegro kupowales czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupilem juz w sumie caly zestaw czarnych skorek od wersji sport.

Wersja sportline nie ma skóry, kupiłeś zapewne z wersji highline lub amerykańską nibyskórę.

 

2. Moje fotele sa sterowane w pelni manualnie a te co kupilem sa elektryczne, czy jest juz gotowa instalacja w aucie zeby to tylko popodpinac czy bede musial cos kombinowac o ile sie da ?

W VW jest tak, że jak czegoś nie ma w standardzie, to nie ma do tego też wiązek, będziesz musiał kombinować.

 

3. Czy skore z boczkow da sie przezucic na moje. Chodzi mi o to czy ksztalt bedzie pasowal bo to ze sie da to slyszalem ?

Przekładasz całe boczki.

 

5. Czy poduszki z moich foteli ( standardowe szmatki ) beda pasowaly do tych ze sporta i jak je wydostac ?? trzeba je pociac czy da sie szmatki jakos zdjac ( skory sie rozpinaja.) Te fotele ktore kupilem sa z aut testowych i dlatego sa nieuzbrojone w poduszki

Trzeba będzie je wyciąć, nie sądzę, żeby VW robił różne poduszki do różnych wersji, powinny być takie same.

 

Jeszcze jedno gdzie moge dostac ten pojemnik na napoje do podlokietnika z roletka ?? Taki zasowany, ile wola za niego ASO ??

Jeżeli tego nie masz kupiłeś zapewne wersję amerykańską i nie wiem czy da się to zamontować.

 

to niezle, saqm bedziesz wsyztsko robil ? przez allegro kupowales czy jak ?

Jest to proste jak budowa cepa, kiedyś z kolegą montowaliśmy skórę w B5, zajęło to nam 3 godz :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe sadze aby byla to wersja amerykanska. Byc moze sa to fotele od highline'a takie w paski nie gladkie. Ten pizdryk na kubki da sie zamontowac tylko gdzie go dostac albo jakis numer czesci jakby ktos mogl podac. Co do elektryki to pytalem sprzedawce to twierdzi ze to kwestia podpiecia zasilania z zapalniczki chociazby. Chcialem tylko zeby ktos to potwierdzil albo podrzucil jakis pomysl. Co do boczkow to nie moge przezucic calych bo w moich sterowanie szybami jest po prawej stronie a w reszcie europy po lewej tam gdzie kierowca. Dlatego pytalem czy ksztalt skory bedzie pasowal. Na temat poduszek mam nadzieje ze masz racje :D A co do montowania tego samemu to nie widze filozofi w odkreceniu kilku srubek przelozeniu fotela i przykreceniu z powrotem zwlaszcza ze bede mial ojca do pomocy. Zastanawia mnie tylko czy wszytsko jest takie samo jak w angielskim pasku. Anyway thanks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten pizdryk na kubki da sie zamontowac tylko gdzie go dostac albo jakis numer czesci jakby ktos mogl podac.

U mnie żaluzja montowana jest do obudowy czyli całego elementu tunela, wydaje mi się więc, że jeżeli jej nie masz to raczej zamontowac się nie da. Inna sprawa jeżeli chodzi o samą wkładkę z uchwytami, może się da, ale już jej nie zamkniesz :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz racje. To co ja wiem to tylko informacje ktore slyszalem od innych. Nie bede sie sprzeczal. A co jesli chodzi o mocnowania foteli. Ma ktos jakies pojecie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz

Witam,

wyposażenie standardowe do VW Passata B6:

fotele przednie,

tylna kanapa,

boczki w drzwiach 4900 zł,

dopłata za kolor skóry inny niż czarny 500 zł,

termin realizacji około 9 godzin,

pozdrawiam,

 

Joanna Tomaszewska

JAVA CAR DESIGN

87-615 ŁOCHOCIN 6

K/ WŁOCŁAWKA

 

takiego maila dostalem od java design,

jesli kogos by to interesowalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wychodzi drogo niz bys samemu zrobil okolo 2000zl roznicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wychodzi drogo niz bys samemu zrobil okolo 2000zl roznicy :)

Nie jestem pewien, może oferta JAVA CAR DESIGN obejmuje nowy zestaw - na to wygląda. Na allegro możesz kupić co najwyżej używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy sa roznice w mocowaniach foteli pomiedzy angielskimi a europejskimi (w sensie lewo i prawo stronnym) ?

 

Zacznijmy od tego jaką masz wersję passata bo ja zrozumiałem że masz prawostronną ( UK ) a fotele kupiłeś od lewostronnego ( europejskiego )

W mocowaniu foteli nie powinno być problemu ale sterowanie fotelami jak sobie wyobrażasz skoro przełączniki będą z drugiej strony ? No chyba że B6 ma gdzie indziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz
Nie jestem pewien, może oferta JAVA CAR DESIGN obejmuje nowy zestaw - na to wygląda. Na allegro możesz kupić co najwyżej używkę.

 

java szyje tapicerki

jesli macie kase moga wam wyczarowac naprawde cuda ;)

mnie do wymiany tapicekri zniechcecaja boczne poduchy- wolal bym sie nie przekonac w chwili wypadku, ze szwy nie byly takie jak potrzeba i poducha nie otworzyla sie jak trzeba...

dlatego jesli juz, zamiast domowymi sposobami oddal bym auto specjalistom... tyle ze javove 5k zl to troche sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak jak mowisz kuczlaw. Tapicerka jest od europejskiego a auto angielskie. Z tego co mi wiadomo to elektryka jest tylko w jednej plaszczyznie w obu fotelach po zewnetrznej stronie. Czyli wychodzi na to ze nie ma to w sumie znaczenia bo oba fotele sa identyczne.Az tak bardzo mi na niej nie zalezy i wolalbym nawet manualnie regulowanie fotele ( mniej rzeczy do zepsucia, jesli wiesz co mam na mysli ), no ale ze regulowac jakos trzeba to mam nadzieje ze da sie to jakos podlaczyc.

 

A odnosnie javy, watpie aby tak wielka firma nie wiedziala co robi i nie uzywala w miejscu poduszek delikatniejszej skory i szwow. W koncu zajmuja sie tym od dluzszego czasu. Sam wolalbym tapicerke od javy ale za ta kase mozesz na upartego kupic dwa komplety foteli ( ori VW ). Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matijaz

A odnosnie javy, watpie aby tak wielka firma nie wiedziala co robi i nie uzywala w miejscu poduszek delikatniejszej skory i szwow. W koncu zajmuja sie tym od dluzszego czasu. Sam wolalbym tapicerke od javy ale za ta kase mozesz na upartego kupic dwa komplety foteli ( ori VW ). Pzdr

 

moje watpliwosci tyczyly sie wymiany ,,domowymi sposobami'' o ktorych ktos pisal, ze wyszlo by 2tys taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calosc juz czeka w garazu. Jutro zakladam. Mialy byc tylko fotele i podlokietnik jest caly srodek. Udalo mi sie wychaczyc w dobrej cenie wszytkie fotle panele na drzwi podlokietnik ( z roletka :) ) podufitke, schowki i wszystkie plastyki. Zobaczymy jak to pojdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Calosc juz czeka w garazu. Jutro zakladam. Mialy byc tylko fotele i podlokietnik jest caly srodek. Udalo mi sie wychaczyc w dobrej cenie wszytkie fotle panele na drzwi podlokietnik ( z roletka :) ) podufitke, schowki i wszystkie plastyki. Zobaczymy jak to pojdzie :)

No to super, daj znać jak wszystko zamontujesz i trochę pojeździsz. Ciekaw jestem ile plastików się odezwie po takiej demolce wnętrza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalozone. Obylo sie bez wiekszych problemow. Jedynie do rozszyfrowania zostalo mi podpiecie fotela elektrycznego. Nie bylo u mnie instalacji jak to oczywiscie w VW. Czy ktoś sie orientuje jak to mozna zrobic ?? POciagnalem zasilanie z zapalniczki pod dywanem tylko teraz jak to popodpinac w kostki w fotelu i czy to w ogole bedzie dzialac. ?? Slyszalem ze niby sterowanie foteli ma cos zwiazanego z modulem komfortu i ze to niby przez niego przechodza wiazki z foteli i samo podpiecie zasilania na niewiele sie zda. Czy ktos sie orientuje jak to wyglada ?? A tak poza tym moge powiedziec ze calosc pasuje do Anglika bez wiekszych problemow. Jedyna roznica to przednie boczki i sterowanie fotela eletryczne jest u pasazera. Podrzuce jutro pogladowe fotki jak wyszlo wszystko po operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodar

Witam,

Przymierzam się do przekładki tapicerki w moim Pasku kombi i mam kilka pytań:

1. Czy kanapa tylna różni się miedzy kombi a sedanem ?

2. Czy fotele kubełkowe skóra+alcantara są regulowane przód/tył ewentualnie czy da się to jakoś rozwiązać bez problemów- pociągnąć zasilanie ? Moje chyba nie mają takiej regulacji(wersja podstawowa)

 

 

Będę wdzięczny za szybką i rzeczową odpowiedź, aa i sory za odgrzanie starego kotleta ale nie chciałem zakładać podobnego tematu.

 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności