Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patarek

Witam

 

W drzwiach pasażera mam nie oryginalny przełącznik do podnoszenia okna. Kupiłem więc oryginalny i nie wiem jak go podłączyć. są tam dwa czarne i dwa brązowe przewody. a w przełączniku mam pięć pinów. jak mam to zrobić - próbowałem różnych kombinacji i nic mi z tego nie wychodziło. Może ktoś mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

U mnie polaczenie wyglada tak:

1.Brazowy

3.Szary

4.Szaro-czerwony

5.Niebiesko-zolty

6.Niebiesko-szary

 

W sumie jak widzisz(przynajmniej u mnie)jest 5-iec przewodow o roznych kolorach!!!

Pin 2-ka jest zaslepiony!!!

 

Ps:Jak nic nikt nie dopisze to zobacze na ktore piny podaje napiecie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patarek

Wielkie dzięki - idę sprawdzić. u mnie to wygląda tak jak by ktoś to sam przerabiał. (niemiec amator)

 

No i prosiłbym o ewentualną podpowiedź jak to zrobić z tymi czterema kabelkami.

 

paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki - idę sprawdzić. u mnie to wygląda tak jak by ktoś to sam przerabiał. (niemiec amator)

 

No i prosiłbym o ewentualną podpowiedź jak to zrobić z tymi czterema kabelkami.

 

paweł.

 

 

Sprawdź schemat auta

Nie będziesz musiał prosić o opis kolorów i kolejność a sam bez problemu przedzwonisz każdy przełącznik a nawet podłączysz wszystkie jednokolorowe przewody.

 

 

Dla ułatwienia w załączniku masz schemat podłączenia (a właściwie kolory) mojego rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolego masz dokładane podnośniki szyb?

Jakieć zaminniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to odświeże kotleta i bo mam problem

mianowice zakupilem kompletną elektryke szyb rozbebeszyłem prawie całą wiązke i ?? no włąsnie czy mógłby ktoś napisać mi gdzie jaka kostka i w które drzwi idzie?? i co wpiąc w bezpiecznik mam stare sterowanie z drzwi kierowcy najlepiej poprosił bym o foto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeszcze rok temu bym Ci pomógł jak montowałem elektrykę u siebie. Ale wiesz co, mam gdzieś schematy, który kolor gdzie.

 

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

 

http://volkswagen.msk.ru/electro/pass90_91.zip - jak otworzysz pdfa to na 9 stronie jest schemat. Generalnie jak wejdziesz na samą stronkę to jest mnóstwo schematów do b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wejdziesz na samą stronkę to jest mnóstwo schematów do b3.
ale ja nie pajemaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie, schematy są po angielsku. Tylko trzeba się dokopać do nich. Ale główne nazwy plików też angielskie to spoko dasz radę.

 

---------- Post added at 23:09 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

Dobra, popatrzyłem na schemat. Do silników idzie podwójna wtyczka (silnik podnośnika ma swoją wtyczkę na kablach czerwonym i czarnym. W nią się wtyka właśnie podwójną wtyczkę idącą z wiązki (od modułu sterowania) odpowiednio dla:

1. przednich lewych drzwi czarno - czerwony kabelek oraz brązowo - czerwony kabelek

2. tylnych lewych drzwi czarno - żółty kabelek oraz brązowo - czerwony kabelek

3. tylnych prawych czarno - biały kabelek oraz brązowo - czerwony kabelek

4. przednich prawych żółty kabelek oraz brązowo - czerwony kabelek

 

brązowo - czerwone to masa i łączą się razem w brązowy gruby kabel idący "progami".

 

6cio pinowa wtyczka (brązowy, szaro niebieski, biały, szaro czerwony, zielono żółty) idzie do dużego włącznika sterowania szyb (drzwi kierowcy),

 

5pinowe wtyczki idą do pozostałych drzwi odpowiednio:

 

1. lewych tylnych drzwi - szaro niebieski, brązowy, szary, szaro czerwony, zielony,

2. prawych tylnych drzwi - szaro niebieski, brązowy, szary, szaro czerwony, niebieski,

3. prawych przednich drzwi - szaro niebieski, brązowy, szary, szaro czerwony, żółto niebieski

 

te wtyczki i kabelki łatwo poznać, bo różnią się tylko jednym kolorem kabelka, odpowiednio przyporządkowanym do stosownych drzwi. Tak by naciskając w dużym przełączniku otwieranie przedniej prawej szyby, otworzyła się przednia prawa a nie lewa tylna.

 

wtyczek 3 pinowych nie odnotowałem, może masz sztukowaną wiązkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wygląda to na orginał sa one przy tych co idą do centralnego(4pinowe z zatrzaskiem) tzn miedzy jedną(4pin) a drugą(3pin) jest jakies 20 cm dzisiaj postaram sie popołudniu porobić fotki i wstawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sa one przy tych co idą do centralnego

 

że niby gdzie idą? może chodzi Ci o moduł sterowania szybami, który powinno się zamontować pod tylną kanapą?

 

zdjcia01658x6.jpg w800.png

 

bezpiecznik masz założony prawdopodobnie na czerwonym grubym kablu, obok niego powinien iść cieńszy czarny.

Oba to plusy, z tym, że czerwony gruby podpinasz na stałe do 12V (akku), a czarny do + po stacyjce lub włącznika świateł (przeczytaj dywagacje na ten temat w moim temacie o montażu szyb) Czarny powoduje, że moduł się włącza i daje także podświetlenie. Bezpiecznik zamontuj bezpośrednio na czerwonym kablu, gdzieś tam gdzie go podpinasz w gnieździe bezpieczników. Masa podpinana jest z modułu sterowania do karesorii pojazdu (tak jak na zdjęciu do dowolnej śrubki mocującej moduł)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba to plusy, z tym, że czerwony gruby podpinasz na stałe do 12V (akku), a czarny do + po stacyjce lub włącznika świateł
to mam i wezme to to też tak zrobie

 

Bezpiecznik zamontuj bezpośrednio na czerwonym kablu,

mam tylko jaki włożyc 20A starczy??

 

 

Masa podpinana jest z modułu sterowania do karesorii pojazdu
to też mam i tak też podepne

 

dzisiaj zrobie fotki i pokaże ci o jakie mi kostki chodzi :) więc myśle ze cos wiecej bedziemy mogli wydumać

 

 

a i jeszcze jedno tak jak na zdjęciu jest ta czarna wiązka to idzie tylko jedna czy ona sie łączy z 2 wiązką takim cienkim kablem ?? zaraz gdzies tu pod siedzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale wiem że to jakoś jest połączone ze sobą. Jedyne co mi przychodzi do głowy, że wiązki w sumie 3 tam są (bo widać na module oznaczenie 3 wtyczek), mogą być połączone kablem od masy (wspólny) - brązowy lub brązowo - kolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się do tematu, gdyż mój problem jest zbliżony jeśli chodzi o elektryczne szybki, jakiś czas temu nabyłem siłowniki elektryczne do przednch drzwi, kupiłem boczki, przełączniki wrez z rączkami itp. nie mam niestety ani pół kabla do tego, tu na forum wyczytałem zaś że powinien do tego jeszcze być tzw. moduł komfortu którego też nie posiadam. Moje pytanie jest takie, czy istnieje możliwość ominięcia tego ustrojstwa i zrobienia działającej instalacji samemu? Czy ma ktoś może schematy by taką instalacje zrobić? Nadmienie również że ten sam problem gnębi mnie jeśli chodzi o lusterka boczne - czy ma ktoś schematy ich podłączenia pod ten jojstick do regulacji? Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat znajdziesz na stronie którą podałem wyżej. http://volkswagen.msk.ru/electro/pass90.zip na 5 stronie prawy górny róg jest power mirror SW. Wg mnie wszystko da radę zrobić ale to niezłe kombinowane i nie wiem czy bez doświadczenia w gmeraniu w elektryce dasz sobie radę. Główną funkcją modułu komfortu (to taka ściema, moduł komfortu występuje od passata b5 w górę, tutaj jest to tylko sterownik) jest to że jak już szyba dojedzie do góry albo na sam dół i nadal się trzyma przycisk żeby jechała to moduł odcina zasilanie, żeby nie przeciążyć silnika i go nie spalić. No i jeszcze jest używany do domykania szyb. Aha od razu uprzedzam, że w B3 w tej instalacji szyby nie podnoszą się równocześnie tylko po kolei. Zaczynając od tyłu kończąc na szybie kierowcy.

 

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

 

zdjcia01668x6.th.jpg

 

Tu jest zaznaczona ta końcówka wyprowadzona przez fabrykę i gotowa do podpięcia do modułu komfortu do sterowania domykaniem szyb z centrala.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, link niestety mi nie działa no i z tego co widze to ruska stronka więc trzeba będzie odświeżyć sobie język naszych wschodnich sąsiadówm. Wracając do tematu, to wolałbym jednak obyć się bez tego pseudo modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wolałbym jednak obyć się bez tego pseudo modułu komfortu.

Co masz na myśli? W B3 to cały sterownik elektryki szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę się pod temat.Zakupiłem zestaw szybek elektrycznych oryginalnych z przełacznikami rączkami,mechanizmami i instalacją elektryczną.Pochodzi to wszystko od Passka B4 1995r z takim samym wypasem co mój(oczywiście oprócz szyb elektrycznych).Gość poodpinał wtyczki wszystkie są ładnie pięknie wraz z tą gumą co łączy drzwi ze słupkiem no i oczywiście z tą okrągłą wtyczką.I teraz pytanie-czy jest potrzebna dalsza instalacja elektryczna czy już od słupka idzie instalacja która będzie sterowała szybami?.Do sterowania szybami jest we wtyczce przy silniczku 7 kabelków-to taka szeroka wtyczka inna niż w b3.Czy jest też jakiś sterownik taki jak w b3 czy już w silniczku jest wszystko?.Co jeszcze muszę mieć żeby to podłączyć?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że w B4 każde drzwi mają swoje oddzielne sterowanie. Ale z drzwi kierowcy na pewno idzie wiązka do drzwi pasażera, a z konsoli także do tylnych. Nie liczyłbym na to że wiązka leży w aucie, trzeba będzie ją samemu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności