Skocz do zawartości
harry

PASSAT V6 2.5tdi 180ps kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam myślę że trafiłem na odpowiednie forum.

Jestem zainteresowany zakupem passata variant z 99r z silnikiem 2.5TDI 180ps. Bardzo bym prosił o informację w tym temacie jak sprawują się te motory jakie spalania i czy nie są zbyt awaryjne(znając vw to raczej nie).Najlepiej jak by ktoś opisał mi temat kto użytkuje takowy samochód.

Dzięki za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest już o tym silniku troszkę napisane użyj opcji SZUKAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd 180KM w aucie z 99r,przecież najwięcej 150KM w 2.5TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, 180KM montowali w Audi A-4 i A-6 po 2001 roku, silnik AKE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale gościu twierdzi że samochód jes robiony na zamówienie i faktycznie jest tam wpakowana ta jednostka napędowa.W każdym razie jutro jadę go oglądać i wszystkiego się dowiem na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
twierdzi że samochód jes robiony na zamówienie
Na zamówienie??? Może miał dzwona i mu przeszczepili silnik z 2003 roku ;) albo jakiegoś chipa ma (150 seria po chipie może mieć 180 albo i więcej ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, Ten przebieg jakiś taki dziwny i w dodatku to jeszcze 2,5 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz powiedzcie mi na co mam zwrócić uwagę w tym silniku i wogóle żebym nie wpakował się w maliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, Proponował bym Ci wziąść jakiegoś fachowca co się zna na paskach chodzi tutaj o lakier i części mechaniczne :> możesz podjechać na VAG do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chyba to najlepsze rozwiązanie . Dam znać co z tego wyszło.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, hasła "robione na zamówienie" to mnie po prostu rozbrajają. To jest jak lep na muchy dla - tu przepraszam za określenie - kompletnych lamusów. Śmierdzi mi tu przekrętem.

 

To mi się kojarzy z ogłoszeniami - Sprzedam Opla Tigrę 1.6 130KM - dzwonimy i pytamy skąd ta moc (seria 106KM), co było zmieniane i czy jest wykres z hamowni - gość do nas, że nie, no więc pytanie skąd wiadomo, że tyle ma, a koleś - BO NA TYLE WYGLĄDA!

 

Ręce opadają. Tu podejrzewam jest podobnie. Przyjdzie co do czego to koleś pewnie będzie ściemniał z tą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, zapytaj sprzedającego czy się zgodzi na wizytę w warsztacie i sprawdzeniu go pod kompem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem dlatego pytam.Być może tam jest tylko 2.5 150ps.Jutro pojadę i zobaczę .Co do auta na zamówienie jak się ma kasę to zdaje mi się że zrobią co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Co do auta na zamówienie jak się ma kasę to zdaje mi się że zrobią co chcesz.

 

TAK ???

 

W takich razie chętnie bym zamówił Passata Varianta 3C5 z silnikiem 5.0 V10 TDI w 4-Motionie albo nie co będę tak wysoko mierzył. Może pojadę do Szwajcarii i zamówię Touarega z silnikiem 6.0 V12 TDI z Audi LeMans. Może łykną zamówienie w Szwajcarii bo to jedyny kraj gdzie jeżdżą dziwne auta i dziwne wersje normalnych wozów.

 

Wracając do tematu tyo poprostu nie ma szans bo te silniki nieco sie zmieniły i technologia nowa weszła. Absolutnie nie było możliwości zamówienia takiego auta w 1999roku nawet w Szwajcarii. Sytuacja podobna byłaby w 1999 roku do tej, którą przedstawiłem wyżej w przypadku modelu Passata 3C i Touarega.

 

Jedna ściema. Auto ma conajwyżej 150KM jeżeli tylko część z tych rumaków się już nie rozbiegła.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, samochód to nie jest restauracja, że Ci zrobią stek lekko wypieczony, bo tak akurat chcesz, no i nie jest to Maybach, że sobie zamawiasz co chcesz mieć w środku. Uważaj na ten samochód! Może to i kusząca oferta, ale dla mnie to ściema. Silnik był na pewno przekładany. Zapewne z czasem zaczną wyłazić niedoróbki, bo ktoś gdzies zaoszczędził. Żeby nie było, że mocniej przyciśniesz to Ci pourywa przeguby albo zacznie szaleć komputer. Kupić bubla to nie sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak gadałem z gostkiem i mówił że Auto jako nowe zostało doposażone w AUDI MOTORSPORT w elementy silnika Audi A6 180ps. i Ma na to dokumentację jak i z zakupu tak i całego serwisowania .Hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

harry, No to już się dużo wyjaśniło. Jak sprzedający ma na to dokumenty i dodatkowo nie będzie bał sie pojechać na diagnostykę to oferta jest warta uwagi. Tylko dziwi mnie taki mały przebieg, ktoś kto zainwestował kasę w częściowego swapa i pozbywa się autka.... :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności