Skocz do zawartości
balcer

przyciemnianie tylnich lamp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, jako ze zakupiłem czerwona folia na tylne lampy chciał bym się zapytać jak to okleić? Mianowicie chodzi mi o to czy trzeba lampy ściągać? czy wystarczy przykleić folie i obciąć nożykiem dokładnie i starannie dookoła?i jak przygotować sobie powierzchnie?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Do oklejania są potrzebne dwie osoby

Lamp nie musisz wyjmować bo wtedy będzie Ci się nie wygodnie oklejać...

1.Odtłuść sobie dobrze powierzchnie którą chcesz okleić.

2.Przygotuj sobie suszarkę i jakiś przedłużacz bo najlepiej to oklejać w garażu (chyba że na dworze jest ciepło)

3.Pamiętaj o tym żeby nie naklejać od razu całej foli na element...Odklej mały kawałek z papieru dołóż do lampy dociśnij palcem a druga osoba niech grzeje na folie suszarką (podczas suszenia musisz cały czas dociskać folię) i tak cały czas aż okleisz element:)

 

Ale czerwonej foli nie radze naklejać bo prędzej czy później ktoś Ci zrobi z dupy garaż...bo kierunek jest bardzo mało widoczny (wygląda to jak pulsacyjne hamowanie). Może po oklejeniu na czerwono świateł wsadź pomarańczową żarówkę może coś pomoże:)

 

Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przyciemnieniem ponoć warto przetrzeć lampy zwykłą pastą polerską Tempo. Co prawda ja u siebie nie mam ani "foliowanych" ani "sprayowanych" lamp ale po przetarciu tą pastą lampki dostały połysku i wyglądają jak nówki. Naprawdę polecam :ok:

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
Jak myślicie? Jak uzyskać taką czerwień?

 

Czerwona folia do lamp (dostaniesz na allegro za 5zł)

Lub czerwony spray do lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerwona folia do lamp (dostaniesz na allegro za 5zł)

nie wydaje mi się, bo musiałbyś nałożyć X warstw...

 

 

Lub czerwony spray do lamp

napewno nei ponieważ na foto widać, że lampa ma połysk i przebija wnętrze

 

 

Jak myślicie? Jak uzyskać taką czerwień?

zmatowanie papierem 2000na mokro, przezroczysty podkład do plastiku, farba czerwona (malowane pistoletem), klar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
nie wydaje mi się, bo musiałbyś nałożyć X warstw...

 

Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z czerwoną folią do lamp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z czerwoną folią do lamp....

 

folia, folii nie równa... widocznie miałeś szczęście bo te co ja trafiałem to musiałbys z 3 warstwy nałozyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ładnie świeci kierunek swoim kolorem, pamiętam że Camell miał z tym problem swojego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990
pamiętam że Camell miał z tym problem swojego czasu.

 

Tak miałem problem z tym;)

A kolega Miłosz ma wycięte paski na tej foli dlatego kierunek świeci jak powinien:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie u mnie w profilu mam przyklejone tylnie lampy folia i mialem nie raz kontrole nie przyczepili sie do tego a koszt to 30zl za szt ja mialem za darmo bo oklejalem wszystkie szybki i dostalem za darmo lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki tylko folia... mam w swoim pasku i wygląda super, świeci bardzo dobrze i łatwo lampy okleic bo folia jest termoplastyczna. DSC00510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia jest fajna...... do pierwszego przegladu. no chyba, ze trafimy na spoko diagnoste. Ja takiego szczescia nie mialem i kazal mi zrywac folie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś (odpukać) wjadę w tyłek w inny samochód, to żebym nie spotkał klienta z przyciemnionymi albo chociażby zmienionymi na lex-looki światłami, bo źle się to dla niego skończy ;)

 

Poczekam grzecznie na policję, a później:

"panie władzo - co ja zrobię - ten facet ma jakieś takie lampy dziwne, nie wiem czy one świecą czy nie - nie widać nic na nich... wydaje mi się, że miał zepsute, ale się nie znam - niech pan sam spojrzy...". I oczywiście mandatu żadnego nie przyjmę.

 

i zyczę Wam, żeby nikt jadący za Wami nigdy się nie musiał zastanawiać czy to akurat stop świeci, czy pozycja - nieważne czy w nocy, czy w pełnym słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkowita racja! mam takie samo podejscie do przyciemniania tylnych lamp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w B3 jak okleiłem to tylko górę, czyli wsteczny i kierunek. stop i postojowe nie. Na tej folii wszystko dobrze widoczne. No, ale wiadomo - nie ma to jak lampa nie oklejona lub ori przyciemniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ruszał wygląda fajnie z czerwonymi

a jak juz to zrobił tylko połowicznie czyli tylko dół przyciemnił

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Polsce na wakacjach i jechal przedemna koles w passacie b3 z przyciemnionymi na czarno lampami dwa razy prawie wjechalbym mu w tylek nic nie widzialem czy hamuje czy tez nie porazka! moim zdaniem wystarczy wypolerowac lampki i tyle przeciez passaty maja ladne tylne swiatelka ale to tylko moj poglad pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności