Skocz do zawartości
radas

ADR i wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt pompy ~100zl więc jak kto chce. Według normy pompę wymienia się co 2 wymianę rozrządu inni robią to zawsze z rozrządem a ja bym zdjął pasek osprzętu i sprawdził czy na kole pompy nie ma luzu, czy kręci się swobodnie.

 

Pompa nie chodzi na rozrządzie więc teoretycznie nie trzeba, ale z tego co pamiętam za pompę bodajże skf zapłaciłem 120zł. Ogólnie jak mi mechanik robił rozrząd to był to pierwszy serwis po kupnie więc wymieniałem wszystko łącznie z płynami, ale pamiętam że mi mówił, że żeby tą pompę wymienić potem to trzeba będzie rolkę od rozrządu jakąś odkręcać bo coś tam przeszkadza i on przy takiej czynności zakłada obligatoryjnie nowy pasek. Koszty robocizny, kłopot bo zostajesz bez auta itp = robić wszystko i mieć spokój.

Na kole może luzu nie być, a za 10kkm pocieknie i znów auto do warsztatu na pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedzi.Jedno pytanie jakie paliwo lać do 1.8 ADR 95 czy 98? Na wlewie jest chyba 93 lub 95 RON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje zazwyczaj 95 z Orlenu i jest oki. Filtr paliwa zmieniam co 20tyś km i mam spokój. 25 zł to nie majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem dowiedzieć się, jak DOKŁADNIE wygląda wymiana pompy wody w Passacie B5 20V, 125KM, silnik ADR, benzyna/gaz. Wymianą zajmie się mechanik, jednak chcę wiedzieć, jak wygląda sprawa z ruszaniem rozrządu (ten był wymieniany 30tys km temu przez poprzedniego właściciela, jednak pompa została nieruszona). Chcę wiedzieć co teraz mnie czeka, co trzeba zdjąć, co oprócz pompy dokupić/wymienić. Szukałem długo po innych forach, jednak odpowiedzi są niejednoznaczne, sprawa pilna więc proszę o poradę kogoś kto się naprawdę zna. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam problem ze zmiennymi fazami rozrządu. Strasznie mi rzęzi a nie wiem jaki mam tam napinacz i łancuszek tzn czy z jakimiś czujnikami?? Passat b5 1.8 ADR 1998r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności