Skocz do zawartości
radas

ADR i wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące z jakiej firmy brać kompletny rozrząd. mam akurat dostęp do RUVILLE i SKF jak myślicie lub macie jakieś doświadczenie która firma jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedna jak i druga zajmuje się pakowaniem. Ale nie masz się czego bać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc bardziej znanych firm sa warte uwagi. Mozesz kupic tez to co bedzie w lepszej cenie i nie koniecznie z jednej firmy. Pod uwage wez tez pasek Getz. Polecilbym komplet Conti jednak kosztuje swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, czy śruby którymi przykręcamy napinacz hydrauliczny, rolkę prowadzącą, koło pasowe na wale, przykręcamy stare ( te co wykręciliśmy ) czy może są one jednorazowe jak np. śruba mocująca koło zębate do wału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mam pytanie: posiadam b5 97r ADR 125 km i mam do wymiany rozrząd. I tak pytałem w kilku sklepach o ceny i w jednym koleś mnie zaskoczył ponieważ zapytał czy wcześniej wymieniałem rozrzad bo do mojego silnika mogą być dwa paski różniące się -jednym- zębem???Czy to jest prawda??:help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Mam pytanie: posiadam b5 97r ADR 125 km i mam do wymiany rozrząd. I tak pytałem w kilku sklepach o ceny i w jednym koleś mnie zaskoczył ponieważ zapytał czy wcześniej wymieniałem rozrzad bo do mojego silnika mogą być dwa paski różniące się -jednym- zębem???Czy to jest prawda??

tak to prawda, ale 99% aut ma juz ten nowszego typu 153 zebyjak dobrze pameitam, kiedys też miałe z tym problem bo u klienta po aucie wychdozilo ze ma ten starszego typu 152 zeby, ale sie okazalo ze potem cos zmienili i 153 zeby pdoeszlo bez problemu, VW sam zmienil to jakos tak ze niby podchodzi ten 153 , tak mi powiedział szef jednej z hurtowni, bo tez walczyli z tematem jeszce przede mna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie , ja dzisiaj byłem w sklepie w krakowie w wandzie i pytalem o rozrzad do mojego adr bo termin tuz tuz , pasek conti , pompa wody rvwille , wszystkie rolki iny bez płynu chłodniczego bo mam nowy swoj , kosztuje cos koło 500 zł , a ja mam pytanie takie ? mechanik i mowi ze na takim zestawie daje mi gwarancje na robote na 90 ty km , koszt wymiany 250 zl , do tej pory meldowałem sie co 60 tys i mnie trochu zdziwko złapalo , bo - jesli daje gwarancje na tyle km a np. pasek sie zerwie przy 75 tys to co ? on mi powie ze nie robił tego paska tylko fabryka , odesle do reklamacji a tam - ze klijent jezdził ostro ze swiateł , ja bede miał silnik do remontu a winnych brak ? co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czipa , zwykły benzyniak bez gazu , 100 km jezdze codziennie do pracy i raczej jest to sama trasa , 307 tys km na liczniku ile ma orginalnego przebiegu ? nikt nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasek conti , pompa wody rvwille , wszystkie rolki iny

 

Kolego krepa polecam pompę wody skf. Mam taki zestaw u siebie założony paski wszystkie continental, rolki ina, napinacz/tłumik ina, pompę chciałem też ruville ale mechanik mi powiedział, że to tylko pakowacz, i że wirnik plastikowy. Dołożyłem parę złotych i kupiłem skf która ma metalowy wirnik/łopatki i szafa gra. Do tego mi jeszcze wymienił jakiś napinacz paska wielorowkowego taki z długą łapą, bo nie trzymał. Nie było objawów ale jak mi pokazał to bez wahania kazałem wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg.jpg

 

i po bolu,u mnie juz rozrzadzik wymieniony-pasek- napinacz paska rozrzadu (INA),rolka prowadzaca (INA),napinacz paska alternatora (INA)-pompa wody nastepnym razem bedzie i hula:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o ADR. A silnik ADR - jest benzynowy :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po wymianie rozrzadu , pasek conti pompa rvville reszta wszystko firmy ina , nowy płyn tez jest , za wszystkio z robota i czesciami mechanika zapłaciłem 980 zł , załozył mi ksiazke napraw a w niej date naprawy oraz jakie szły czesci wpisał i nastepna wymiana rozrzadu za 90 tys km , na tyle mi gosciu dał gwarancji na swoja robote , obym miał spokój ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy przy wymianie rozrządu należy również wymieniać jakieś śruby ??? jutro mam wymianę i gdzieś czytałem że lepiej wymienić ale z tego co czytam raczej widzę że nie wiele osób to robi ?? mogę podejść do aso i kupic ale musze wiedzieć czy jest sens :) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy przy wymianie rozrządu należy również wymieniać jakieś śruby ??? jutro mam wymianę i gdzieś czytałem że lepiej wymienić ale z tego co czytam raczej widzę że nie wiele osób to robi ?? mogę podejść do aso i kupic ale musze wiedzieć czy jest sens :) Dzięki

Zapytaj kolegów co maja silniki AVB tu jest o ADR (PB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Specjalistów. Mam problem z moim paskiem i mam nadzieje, że ktoś z Was mi coś doradzi. Problem wygląda tak. Zakupiłem paska B5 1.8 125 KM ADR, 1999 rok. 189 000 km. Po zakupie wymieniłem rozrząd i napinacz hydrauliczny. W poniedziałek przyszedł czas na wymianę łańcucha rozrządu. Dodam, że autko działało w 100% sprawnie. Pojechałem do mechanika. Mechanik wymienił łańcuch, uszczelkę łańcucha + 2 simeringi + uszczelkę pod pokrywą zaworów. Wyjeżdżam z warsztatu a moje auto jakby chciało a nie mogło. totalny spadek mocy. Ledwo co się zbiera na 1 i 2. Na 3 troszkę lepiej. Podczas jazdy jakby w pewnych momentach go dusiło. Jakby ktoś wciskał hamulec. Totalny spadek mocy. Zauważyłem, że są dziury w obrotach, przy których właśnie są te objawy spadku mocy. Wróciłem do warsztatu. Podłączyli komputer i pokazuje błąd czujnika HALLA. (Zwarcie do masy). Pojechałem po inny czujnik. Wymienili i dalej jest to samo. Dalej pokazuje ten sam błąd. Co robić??? Mechanik mówi, że trzeba szukać przyczyny na tym czujniku. Ale mi się nie wydaje, żeby dwa pod rząd były tak samo uszkodzone. Na różnych forach doczytałem, że pokazywanie takiego błędu występuje gdy:

- źle założymy pasek rozrządu (wystrczy jeden ząbek różnicy)

- źle założymy łańcuch rozrządu

- uszkodzony czujnik lub źle przykręcony do obudowy (również jeśli zanieczyszczony).

 

Wyczytałem też, że występuje ten błąd gdy spięto łańcuch (możliwe to???).

 

Mechanik przy mnie sprawdzał położenie strzałek na rozrządzie i jest idealnie.

 

Może miał ktoś podobne problemy??? Dodam, że stary łańcuch okazał się dość rozciągnięty. Mechanik sugeruje jeszcze, że możliwe, że konieczna będzie wymiana napinaczy tego łańcucha. Nie bardzo mi się chce w to wierzyć.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy możecie mi opisać budowę rozrządu adr szczególnie chodzi mi o koło zębate opisane wszędzie jako wałek napędowy urządzeń pomocniczych co jest tym kołem napędzane i czy muszę go blokować podczas wymiany rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy muszę go blokować podczas wymiany rozrzadu?

Koła pośredniego nie blokujesz. Nie ma znaczenia jak je ustawisz. Wałek rozrządu i wał korbowy ustawiasz na znaki (oba na godz. 12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega może napisać co jest napędzane tym kołem zebatym a i dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest napędzane tym kołem zebatym

Pompa oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noto jeszcze raz dziękuję kolego a tyle się zeszukałem w necie i nic jednak forum to forum pozdrowienia

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jeszcze jedno pytanie tak przy okazji jaka jest kolejnośc zakładania paska rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności