Skocz do zawartości
radas

ADR i wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o info dot.części. Zakupiłem rozrząd INA a na tłumiku drgań i rolce napinającej napis NTN czy to normalna sytuacja czy coś jest nie tak z tymi częsciami . Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA teraz to rozumiem o co kaman :D Dzięki Karol ;)

 

---------- Dodano o 21:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:28 ----------

 

Koledzy proszę o info dot.części. Zakupiłem rozrząd INA a na tłumiku drgań i rolce napinającej napis NTN czy to normalna sytuacja czy coś jest nie tak z tymi częsciami . Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Ktoś z forum pisał że NTN to INA inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o info dot.części. Zakupiłem rozrząd INA a na tłumiku drgań i rolce napinającej napis NTN czy to normalna sytuacja czy coś jest nie tak z tymi częsciami . Za odpowiedzi z góry dziękuję.

napinacze robi tylko NTN Japan, dlatego czy byś kupił firmy ina czy ruville czy inne to w środku siedzi ntn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki zestaw.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3211667847

 

Zachęca cena, ale zastanawia opis:

 

W zestawie znajdują się:

3szt rolki

napinacz

1szt pasek rozrzadu

 

Jakie to są 3 rolki? Po numerze: INA : 530 0359 10 na stronie intercarsu zobaczyłem, że są 2 rolki (prowadząca i napinająca)

 

 

Oraz drugie pytanie.

 

Czy dobrze rozumuje, że cała wymiana rozrządu to:

 

-pasek rozrzadu

-rolka prowadząca

-rolka napinająca

-napinacz (tłumik drgań)

+ pompa wody

Edytowane przez Xaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 rolki ??? Pierwsze słyszę. Jest pasek,rolka napinająca, prowadząca, pompa wody i tłumik i to jest cały rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś analfabeta pisał i bym raczej od niego nie kupował :kwasny: Skoro ma 3 rolki do rozrządu i na dodatek pasek co ma 123 zęby :hmm

30 zębów brakuje, bo moze wypadły ze starości :D I w opisie jest to w dwóch miejscach... Gdyby było w jednym, to można to uznać za pomyłkę, ale jak gość nawet nie wie co sprzedaje, to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy ktoś zaufany sprzedaje na forum? Na początku czerwca będę się brał za rozrząd i się powoli rozglądam, bo w intercarsie lekko ponad 700zł chcą za INA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem taki zestaw.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3211667847

Zachęca cena, ale zastanawia opis:

To raczej ogólna informacja niż konkretne ogłoszenie. Mowa o rozrządach do 1.8 i 1.8T, a tam rozrządy się trochę różnią. Co nie zmienia faktu, że sprzedający powinien zamieścić stosowną informację ;)

Nie wiecie czy ktoś zaufany sprzedaje na forum?

Osobiście zaopatruję się u tych forumowiczów:

1. http://forum.vw-passat.pl/members/14725-elemenateur

2. http://forum.vw-passat.pl/members/61718-mariorally

3. http://forum.vw-passat.pl/members/97382-Michal-LKR

Zawsze jak coś biorę to robię rozeznanie i mają najlepsze ceny ;) Jak nie masz zniżek, ani kogoś znajomego w inter cars to nawet tam nie zaglądaj. Dla zwykłego szarego klienta mają ceny zaporowe czasami nawet dwukrotnie wyższe niż w innych źródłach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było wytłumaczyć koledze Novaković co i jak, a nie palnąłeś tak ogólnie.

Sam rozrząd to:

1. Pasek zębaty,

2. Rolka napinająca (oznaczona na czerwono),

3. Tłumik drgań (oznaczony na zielono) często nazywany napinaczem z rolką (oznaczona na niebiesko) prowadzącą lub kierunkową lub zwrotną różnie ją nazywają. Samą rolkę można kupić oddzielnie bez napinacza.

To jest rozrząd w ADR.

[ATTACH=CONFIG]101493[/ATTACH]

Dodatkowo zaleca się wymianę pompy wody (która nie wchodzi w skład rozrządu) oraz 2 paski klinowy i wielorowkowy.

Z tego co widze na tym zdjęciu to żeby wkład pompy wyjąć z obudowy pompy trzeba rozbierać rozrząd bo zasłania śruby...

Czy jest możliwość wymiany pompy wody jakoś bez rozpinania rozrządu? Ponieważ po pierwsze nie mam kasy na nowy rozrząd po drugie nie wiem czy potrafił bym go potem ustawić. W passacie b3 wyjmowałem kiedyś całą pompe z obudową ktoś wie czy przy tym silniku też da sie to w "miare prosto" zrobić?

Chodzi mi dokładnie o A4 B5, rozebrał bym przód po ściągał te paski (z wyjątkiem tego od rozrządu) a potem od bloku odkrecił całą pompe i potem na stole wymienił bym już wkład pompy, czy istnieje taka możliwość i ktoś orientuje się mniej więcej jakie moge napotkać problemy?

 

Silnik to 1.8 ADR właśnie czyli ten sam co w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwość wymiany pompy wody jakoś bez rozpinania rozrządu?

Rozrząd trzeba rozpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozrząd trzeba rozpiąć.

 

Dlaczego nie da się wyjąć całej pompy wody z obudową po wcześniejszym demontażu alternatora i pompy wspomagania?

Chodzi mi o demontaż całości czyli http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/19/48/02/3019480238 a nie tylko tego http://images.okazje.info.pl/p/motoryzacja/4810/srl-pompa-wody-1-8-volkswagen-golf-iii-hb-08-91-kombi-cabrio-07-93-.jpg

 

Dlaczego? Przecież chyba pompy wspomagania, alternatora itd nie trzymają żadne śruby zasłonięte przez rozrząd? Tak samo OBUDOWA pompy wody jest przykręcona do bloku śrubami które nie są przysłonięte przez rozrząd

b226b50caeab4fafm.jpg

Mogę się mylić więc prosze mnie naprostować i napisać DLACZEGO trzeba ruszać rozrząd w tym wypadku?

Edytowane przez dizajn200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie da się wyjąć całej pompy wody z obudową po wcześniejszym demontażu alternatora i pompy wspomagania?

Ja mówię o samej pompie, a nie pompie z obudową.

Przecież chyba pompy wspomagania, alternatora itd nie trzymają żadne śruby zasłonięte przez rozrząd?

Nie trzymają.

Mogę się mylić więc prosze mnie naprostować i napisać DLACZEGO trzeba ruszać rozrząd w tym wypadku?

Jeżeli miałbyś wyjmować samą pompę to musisz rozpiąć rozrząd, a jeżeli chcesz wyjmować z obudową to ja Ci w tej kwestii nie doradzę bo nie spotkałem się z taką sytuacją, ani nigdy tak nie robiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricki

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego pragnę się przywitać. Wprawdzie nie posiadam Passata lecz A4, ale w większości oparte są na tych samych podzespołach. Szukając opisów wymiany rozrządu w silniku ADR trafiłem tutaj. Posiadam Audi A4 z 96 r. od nowości. Chciałem wymienić w nim rozrząd, zamówiłem wszystkie części plus paski. Sam rozrządhttp://www.rozrzad.pl/pl_PL/p/Rozrzad-Audi-A4-1.8-20v-AFY-ADR-APT-ARG-AVV-AEB-ARK-ANK-APU-AJL-CT919-55440-55441-55709/1777 kupiłem tutaj podając typ silnika i numer VIN otrzymałem rolkę oznaczoną numerem 55440, niestety nie wiem, czy jest to właściwa rolka gdyż zamontowany rozrząd posiada napinacz ze sprężyną. Ponoć jest to rozwiązanie starego typu i wynikałoby, iż potrzebna jest jednak rolka oznaczona numerem 55729, czy mam racje? Proszę Was o wyjaśnienie tej kwestii, która rolka będzie właściwa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się również podłączę.

Pytanie odnośnie napinacza nowszego typu.

Czy jest paten na ściśnięcie go i zablokowanie ? Czy on jest wyłącznie jednorazowy ?

Potrzebuję zdjęć na chwilę pasek i głupio było by wywalić 350zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest sprawny do momentu, gdy trzpień , który sie z niego wysuwa - ma jeszcze jakis zakres ruchu. I mozna go czymś ścisnać :D Ja wymieniałem ten napinacz dopiero przy drugiej wymianie rozrządu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to cholerstwo nie daje się ścisnąć ani mm.

Stary nawet rozebrałem, żeby zobaczyć jak to działa. Jest tłoczek na który działa sprężyna i wszystko to zalane olejem. Wygląda mi, że na wydłużający się napinacz (w miarę rozciągania paska) działa siła sprężyny, a cofnięcie uniemożliwia ciśnienie oleju.

Głupio by było wydać pieniądze pomimo, że bieżący ma 6000 km :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest prawie nowy i ma tylko 6000 przelotu, to nie ma się co zastanawiać. Może zostać. Tylko że ja nie wiem, jak się go blokuje. Nie patrzyłem mechanikowi na ręce, jak wymieniał wcześniej rozrząd i teraz jak to znowu robił, wymieniąjąc dodatkowo napinacz, bo już był na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napinacz blokowany jest zawleczką po ściśnięciu.

Jak popatrzycie na zdjecia nowych napinaczy to widać gdzie ta zawleczka ma być.

 

Sprężyna napina pasek, a olej tłumi drgania.

 

Żeby go scisnąć to olej w jego wnętrzu ma mieć więcej niż 30st C ... tak mówi książka.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności