Skocz do zawartości
radas

ADR i wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wymieniałem rozrząd razem z pompą która ledwo żyła oraz tłumikiem drgań (okazało się że nietrzymał już wogóle) całość tj

1. Zestaw paska(153 zeby) rozrządu INA z tłumikiem

2. Pompa HEPU z metalowym wirnikiem

3 .Pasek PK1300

4. Pasek 4PK855

5. Pasek 11X528

6. Płyn g12

720+200 robocina=920

Czyli najbogatsza opcja (z tłumikiem i pompą) wyniesie niecały tysiak

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie wymieniany miałem kompletny rozrząd rok temu w Passacie i ostatni ucieka mi płyn chłodniczy. Mechanik stwierdził że poszła pompa wody. I mam pytanie bo mówił mi ze trzeba rozbierać cały przód i przy okazji trzeba wymieniać pasek rozrządu .

I tu moje pytanie czy trzeba rozbierać przód czy nie da rady jakoś inaczej, czy trzeba wymieniać pasek? Cenę wymiany powiedział mi 200zł, a jak nie trzeba będzie czegoś tam rozbierać (nie pamiętam co) to 70zł.

Czy mogę tak jeździć jakiś czas czy nie bardzo?

 

 

 

Wcześniejsza pompę miałem jakąś hiszpańska a teraz kupiłem RUVille czy dobra pompa>?

Edytowane przez seba6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu moje pytanie czy trzeba rozbierać przód

Tak.

czy trzeba wymieniać pasek?

Jeżeli pasek jest zdejmowany to nie powinno się go zakładać ponownie, zaleca się wymianę na nowy. Wybór należy do Ciebie, abo oszczędzasz, albo robisz fachowo ;)

Czy mogę tak jeździć jakiś czas czy nie bardzo?

Lepiej dmuchać na zimne i nie jeździć. Nie wiemy czy pada Ci pompa czy tylko uszczelka pod nią i jest wyciek. Pamiętaj brak sprawnej pompy to brak obiegu, a tym samym można przegrzać silnik.

teraz kupiłem RUVille czy dobra pompa>?

Da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie widać jakie masz pojęcie we wcześniejszych postach z poprzednich lat...

Trzeba było wytłumaczyć koledze Novaković co i jak, a nie palnąłeś nie wiadomo co.

Sam rozrząd to:

1. Pasek zębaty,

2. Rolka napinająca (oznaczona na czerwono),

3. Napinacz z tłumikiem drgań (oznaczony na zielono) z rolką (oznaczona na niebiesko) prowadzącą lub kierunkową lub zwrotną różnie ją nazywają. Samą rolkę można kupić oddzielnie bez napinacza.

To jest rozrząd w ADR.

Ja nie mam pojęcia :lol3

Napisałeś o kompletnym rozrządzie za 500 zł, gdzie sam napinacz, czy też tłumik drgań - kosztuje 310 zł. Do tego duża rolka około 160 i już masz prawie 500. A do tego pompa wody, pasek, druga rolka....

Ciekawe części kupujesz do auta :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dotyczące paska jakiej firmy najlepiej kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie dotyczące paska jakiej firmy najlepiej kupić?

Contitech.

Edytowane przez Grucha...
Regulamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też się uśmiałem "Panie wszystkowiedzący" połowę swoich postów powinieneś usunąć ponieważ kompromitują Twoją jak, że skromną osobę...

 

No to teraz pośmiejemy się z ciebie :lol3 jak ja uwielbiam ludzi, którzy myślą, że rozum wyssali razem z mlekiem matki :D

 

Zacznę od tego, że...

 

No właśnie widać jakie masz pojęcie we wcześniejszych postach z poprzednich lat...

Postach sprzed LAT - nie dni :fajny Rozumiesz grę słów? Ty wszystko od razu wiedziałeś omnibusie znad Renu? :D Jak widać - synapsy ci kiepsko działają, skoro komuś zarzucasz niewiedzę, przytaczaną parę lat temu :wmorde Tak wiec jak sam powinieneś wywnioskować, to przez te PARĘ LAT nauczyłem się "trochę"... A patrząc z innej strony, to kiedyś byłem jednym z niewielu, którzy mieli najwyższy wskaźnik skutecznej pomocy, więc nie pierdziel mi tu , że większosć moich postów należy skasować :fajny

 

Bez przesady za 500zł z groszami kupi już porządny kpl. rozrządu.

 

Porządny komplet rozrządu, nawet bez pompy wody, kosztuje około 700 zł.

 

Naucz się czytać.. Napisałem 500zł z hakiem za rozrząd czyli: pasek, rolka napinająca, tłumik drgań z rolką prowadzącą

Z hakiem... :hmm Zajebiaszczy masz ten hak :haha 500 czy 700 to rzeczywiście "drobna" różnica :D

 

A co ta rolka tam niby odwraca? ;) Kupując napinacz można w kpl. z nim kupić rolkę prowadzącą (tj. odwracającą ;)), gdyż ona i tak jest do niego przykręcana.

Mnie pytasz? Przeciez wiesz lepiej. W jednym zdaniu najpierw głupio pytasz a potem piszesz o rolce odwracajacej. Rolka odwracajaca, to nazwa handlowa i zależy jak i w jakim sklepie ją nazwą. Czy to prowadząca czy odwracająca - jeden H....

 

Sam rozrząd to:

1. Pasek zębaty,

2. Rolka napinająca (oznaczona na czerwono),

3. Napinacz z tłumikiem drgań (oznaczony na zielono) z rolką (oznaczona na niebiesko) prowadzącą lub kierunkową lub zwrotną różnie ją nazywają.

 

Zdecyduj się Bo gdybyś nie wiedział to fabrycznie nie było tłumika drgań w ADR tylko napinacz

 

I ja mam się zdecydować?Ja napisałem: "napinacz, czy tez tłumik drgań...", co miało nawiazać do twojej wypowiedzi o tłumiku drgań. więc najpierw piszesz TŁUMIK DRGAŃ, a niżej już NAPINACZ - i jeszcze pytasz mnie o zdecydowanie się, co to w końcu jest? :lol3 Normalnie "ręce opadajom" :wmorde

 

Zapomniałeś dodać o rolce odwracającej

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :padam: Pisząc : "druga rolka" miałem na myśli odwracajacą. No ewentualnie mogę uznać to za sarkazm z twojej strony :fajny

 

Reasumując... przestań brnąć, bo zapadasz sie coraz bardziej :D

Żegnam ozięble, bo nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji a tym bardziej do pouczania mnie i mojej skromnej niedouczonej osoby :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:offtopic :offtopic :offtopic Edytowane przez Grucha...
Regulamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez spokojnie kupi sie w 500zł calutki komplet

Oczywiście, a u chłopaków z forum jeszcze taniej ;)

Tylko nie piszcie że INA to zła firma...

Dla mnie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez spokojnie kupi sie w 500zł calutki komplet

Pierwszy z brzegu sklep: http://allegro.pl/rozrzad-kpl-ina-vw...192226436.html

Tylko nie piszcie że INA to zła firma...

INA to praktycznie pierwszy montaż(tyle że na rynku wtórnym bez znaczków vw/audi), także śmiało zakładać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ostra rozmowa :D

Też będę wymieniać rozrząd na częściach INY

Doradźcie wymieniać tłumik drgań ??? Na wolnych czasami czuć takie lekkie szarpanie, nie wiem może ten stary jest uszkodzony ???

Pasek zakładać DAYCO albo też GATES ???

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ostra rozmowa

Też będę wymieniać rozrząd na częściach INY

Doradźcie wymieniać tłumik drgań ??? Na wolnych czasami czuć takie lekkie szarpanie, nie wiem może ten stary jest uszkodzony ???

Pasek zakładać DAYCO albo też GATES ???

Proszę o pomoc

paski oba dobre, jeszcze conti weź pod uwagę, DAYCO to obecnie pierwszy montaż w grupie VW

tłumi wymień, zaoszczędzisz pare zł, a okarze się że po pół roku padnie, miałem juz takiego klienta i płacił podówjnie za robote, bo chciał zaoszczędzi na tłumiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się paru mechaników dobrych mechaników właśnie o pasek CONTI i powiedzieli że może i jest dobry ale jak się rozciągnie to potem zaczyna piszczeć/szumieć coś w tym stylu.

Kolega z forum wysłał mi całą wycenę rozrządu za 550zł komplet pasek do wyboru ale biorę GATESa, rolki INA, tłumik INA, pompa Ruvile

Brać czy nie brać ?

a propos jak ten tłumik padnie to jakie są objawy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem się paru mechaników dobrych mechaników właśnie o pasek CONTI i powiedzieli że może i jest dobry ale jak się rozciągnie to potem zaczyna piszczeć/szumieć coś w tym stylu.

Kolega z forum wysłał mi całą wycenę rozrządu za 550zł komplet pasek do wyboru ale biorę GATESa, rolki INA, tłumik INA, pompa Ruvile

Brać czy nie brać ?

a propos jak ten tłumik padnie to jakie są objawy ???

 

pierwsze słÚysze taka opinie o conti:), wycene masz na dobrych częściach także śmiało brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem, aby napisać do Ciebie na PW, aby nie zaśmiecać, ale sądząc po podpisie nie odpiszesz

 

Jedyna rzecz, którą dobrze zinterpretowałes. I jak widać - nadal nie dociera do ciebie słowo pisane, więc ja nic więcej do dodania nie mam :bry2

A jak chcesz tępego zobaczyć, to radzę spojrzeć w lustro :D Tyle w tej kwestii. Obrażać to możesz swoją starą - nie mnie. Bo tylko zwykły burak pisze takie rzeczy. Zastanów się lepiej co masz pod czaszką. Bo skoro kogoś nie znasz - to go nie oceniaj. Lub też nie mierz swoją miarą.

I gwoli ścisłości - jestem praktykiem - nie teoretykiem. Ale ty nawet czytając co piszę, to i tak nie potrafisz wyciągnąć odpowiednich wniosków, skoro takie twierdzenia rzucasz :fajny

 

Koniec tematu, bo to nie OFF TOPIC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradźcie wymieniać tłumik drgań ???

Wymień i śpij spokojnie ;)

Pytałem się paru mechaników dobrych mechaników właśnie o pasek CONTI i powiedzieli że może i jest dobry ale jak się rozciągnie to potem zaczyna piszczeć/szumieć coś w tym stylu.

Także nie słyszałem takiej opinii, a zawsze montuję u siebie Conti.

a propos jak ten tłumik padnie to jakie są objawy ???

Tłumik zapobiega wibracjom paska. Skoro oryginalnie w ADR go nie było i szybko z tego rozwiązania zrezygnowali to coś w tym musi być ;)

Edytowane przez Grucha...
Regulamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnowali z tego rozwiązania ??? Jak mam ADRa i na bank mam ten tłumik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest napinacz hydrauliczny paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki ADR, które miały paski rozrządu o 152 zębach nie miały tłumika drgań tylko napinacz, który wyglądem był bardzo zbliżony do tłumika drgań. Zrezygnowali z tego typu napinacza. Rozrządy, które są obecnie dostępne na rynku do ADR napinane są samą rolką, a w miejsce starego napinacza jest tłumik drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności