Skocz do zawartości
radas

ADR i wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

(szukałem i nie znalazłem. Wpawdzie nie za długo , ale szukałem)

 

- Czy przy wymianie rozrządu (komplet, czyli rolki,napinacze) trzeba przy tym silniku zdejmować gril - tak twierdzi mechanik (automatycznie zawyża cenę)

- Czy należy też przy okazji wymieniać pompę wody ?

Gdzieś TU na forum mignęło mi ,że nie trzeba , ale nie potrafię juz tego

odnaleźć.

 

A może byłby Ktoś taki miły i Podałby mi wszystkie części z symbolami potrzebne do wymiany rozrządu.

 

........

silnik ADR , sam z 1998r.

 

Z góry dzięki

:zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wiele razy, ostatnio 2 tygodnie wstecz już komuś wykaz robiłem. Gdzieś ten wątek zniknął - może śmietnik ?

 

EDIT

Poczytaj ten wątek post 6 ,7

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28860&highlight=rozrz%B1d+ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dokurobej

Trzeba zdejmować bo bez tego dostęp jest fatalny.

W ADR pompa wody nie jest z rozrządem ale na wszelki wypadek wymień ją także, koszt nie duży ale potem masz spokój. I generalnie nie próbuj wytaniać na częsciach bo pozorna oszczędnośc może się potem zamienić w wielkie wydatki.

 

Jak to jest nowy zakup to wymień rozrząd cały, pompe wody, sprawdz stan napinaczy i jak trzeba to je wymień. Wymień filtry (kabinowy, powietrza, paliwa) no i olej na nowy. Świece też można wymienić przy okazji. Sprawdz płyny wszystkie jak cos to dolej a jak juz dawno nie wymienione to wymieniaj.

 

Taki mały zestaw startowy na początek :)

No chyba że masz papiery że było już coś wymieniane ale jak wiadomo papier cierpliwy i wszystko przyjmie.

 

Szerokiej drogi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o paskach klinowych. Wymień wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś uświadomić, czy pompa wody w ADR jest napędzana paskiem rozrządu czy klinowym? Bo juz mi się popier....iło i nie jestem pewny :kwasny: I ma ktoś szkic z dokładnym miejscem jej montażu? Bo mi zdjecie gdzieś wcięlo i znaleźc nie mogę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Może mnie ktoś uświadomić, czy pompa wody w ADR jest napędzana paskiem rozrządu czy klinowym? Bo juz mi się popier....iło i nie jestem pewny I ma ktoś szkic z dokładnym miejscem jej montażu? Bo mi zdjecie gdzieś wcięlo i znaleźc nie mogę

 

 

No taki bystrzak i nie wie?

Ale sie porobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No taki bystrzak i nie wie?

Ale sie porobilo.

 

EDIT//

"Malwersator" - mam nadzieję, ze poczytałes sobie, co tu było napisane...

 

 

DZIĘKS mielke :ok:

 

Teraz już mam pewnosć. Tylko ETKA trochę kłamie, bo do ADR-a pompa ma ciut inny kształt obudowy - zachodzący pod rozrząd.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać nie chce robić oddzielnego wątku wiec zapytam tu. Co ile km. powinno się wymieniać rozrząd w silniku ADR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w jakiejś instrukcji czytałem, że co 90 tkm. Parę lat temu wymieniałem po przelocie 92 tkm, ale od tamtej pory wolę to robić co 60 tkm. Przynajmniej mam spokojną głowę. Bo bardziej prawdopodobne jest to, że tych 90 tkm pasek nie wytrzyma. Szczególnie biorąc pod uwagę wiek auta i stopień zużycia koła zębatego na wałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do tych co wymieniali rozrząd w tym modelu i silniku. W jakiej kwocie mniej więcej zamknęła się wymiana kompletnego rozrządu?. Bo zbliża mi się termin wymiany rozrządu, a kompletnie nie mam pojęcia ile to może kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie rolki: napinajaca i odwracajaca, pasek zębaty, pompa wody i do tego napinacz za 320 zł, to razem około 850-900 zł + robocizna. Dodatkowo kup sobie uszczelniacze wałków zeby przy okazji wymienić. 40 zł za 3 sztuki i wsio zrobisz za jednym zamachem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam ja za wymianę zapłaciłem 1300 albo 1400 już dokładnie nie pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy za ile sobie załatwisz części i mechanika :fajny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
850-900 zł + robocizna.

Bez przesady za 500zł z groszami kupi już porządny kpl. rozrządu.

Dwie rolki: napinajaca i odwracajaca

A co ta rolka tam niby odwraca? ;) Kupując napinacz można w kpl. z nim kupić rolkę prowadzącą (tj. odwracającą ;)), gdyż ona i tak jest do niego przykręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Odnoszę wrażenie, ze nawet nie masz pojęcia o czym piszesz :wmorde

Można kupić komplet rozrządu ale bez napinacza.

 

Temat uważam za zakonczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. katalogu intercars kompletny rozrząd to 824 + pompa wody 140. Jako, że to jedna z najdroższych hurtowni można części te same kupić na allegro dużo taniej. Jeśli pompa wody nie ma oznak zużycia np. luzów można pokusić się o jej zostawienie - nie jest na rozrządzie, nie pada nagle i raptownie i jest stosunkowo trwałym elementem. Może być tak, że ktoś już ją wcześniej wymienił. Wiele instrukcji serwisowych, dla pomp napędzanych rozrządem czyli bardziej obciążonych przewiduje wymianę - co drugi pasek. Sam napinacz rolki jeśli nie wykazuje oznak zużycia daje szansę na zaoszczędzenie ładnej kwoty PLN. Trochę tego wymieniłem i tylko raz spotkałem się z ewidentną koniecznością wymiany tego napinacza. Warto podpytać się w serwisie, czy ich instrukcja wymiany rozrządu bezwzględnie przewiduje wymianę napinacza - myślę,że nie. 60 tyś. na rozrządzie to rozsądny przebieg - też się tego trzymam - dla sprawnego napinacza to też niewiele. Tak naprawdę to tłumik drgań a nie napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wytłumaczyć koledze Novaković co i jak, a nie palnąłeś tak ogólnie.

Sam rozrząd to:

1. Pasek zębaty,

2. Rolka napinająca (oznaczona na czerwono),

3. Tłumik drgań (oznaczony na zielono) często nazywany napinaczem z rolką (oznaczona na niebiesko) prowadzącą lub kierunkową lub zwrotną różnie ją nazywają. Samą rolkę można kupić oddzielnie bez napinacza.

To jest rozrząd w ADR.

ADR.jpg

Dodatkowo zaleca się wymianę pompy wody (która nie wchodzi w skład rozrządu) oraz 2 paski klinowy i wielorowkowy.

Edytowane przez Grucha...
Regulamin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za przydatne informacje. !:) Miałem nadzieję, że zmieszczę się z wszystkim do 1000zł, ale widać trochę braknie. W tym wypadku nic innego nie pozostaje tylko dołożyć trochę papierków. Rozrząd był wymieniany przy 117 000 kilometrów. Obecnie ma 163 000. Więc teoretycznie zostało mi 10 000. W takim razie po dokupuję te uszczelniacze wałków i resztę, aby było zrobione na cacy. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności