Skocz do zawartości
Gość wicked83

Zestaw glosnikow do B5 pod radio 4x50W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wicked83

Witam!

 

Mam w swoim aucie radio Pioneer DEH-P7900UB i seryjne glosniki.

Niestety prawy tyl nie gra w ogole, lewy tyl ledwo, ledwo i to z uchem przy glosniku jedynie mozna cos uslyszec, przod bez zarzutow, podobnie jak syczki w podszybiu.

Po przejrzeniu masy watkow, uznalem ze na chwile obecna najlepszym wyjsciem bedzie zakupienie pary glosnikow, zamontowanie ich z przodu, a orginalnych przednich przelozenie na tyl.

Pytanie tylko jakich.. slucham glownie ciezkiej, gitarowej muzy i potrzebuje glosnikow, ktore nie beda wymagaly wzmaka, wpasuja sie w drzwi bez wiekszych przerobek i kosztuja w granicach 100 funtow.

 

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Co sadzicie o glosnikach: JBL GTO626E ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ciezkiej gitarowej muzyce twetery z JBL'a skutecznie Ci ja obrzydza. Proponuje Tobie MTX THS652 w kwocie 400 zl lub TEC 6/K2 w kwocie 379 oba zestawy zagraja bardzo ladnie, z tym ze TEC bardziej nastawiony jest na idealna czystosc dzwieku natomist MTX ma zadko spotykana duza skutecznosc wiec mozna sobie podglasniac i podglasniac i podglasniac...i nie zaznasz znanego tzw pierdzenia glosnikow.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Dzieki Tomczak.. MTX-y to byl moj pierwszy typ, ale nie moglem ich znalezc w UK. Sa dostepne tylko w jednym sklepie, zbyt daleko odemnie i na dodatek tych glosnikow nie sprzedaja wysylkowo, ale znalazlem cos takiego

 

http://cgi.ebay.pl/ALTAVOCES-2-VIAS-SEPARADAS-6-5-MTX-65W-RMS-THS652_W0QQitemZ110179583785QQihZ001QQcategoryZ14272QQcmdZViewItem

 

Co o tym myslisz.. dziwna cena.. 270PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie cena jakas nienormalna bo ja nawet w takiej nie kupuje:confused: cos to dziwnego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

chociaz moze nie do konca.. w UK znalazlem za 99funtow, a tu 85 euro, ale bez VAT. Gosc pisze ze trzeba doliczyc 16% co daje 98funtow.

 

Domyslam sie ze pracujesz w sklepie car audio, ile liczylbys sobie za te glosniki z przesylka do anglii.. najlepiej platnosc w formie paypal.. sam przelicza funty na walute w jakiej dokonywana jest platnosc..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie wiem ile przesylka do anglii bedzie kosztowac wiec zapytam jutro i Tobie napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z całą pewnością powiem Ci, że MTX wyśmienicie pracują. Sam je mam od jakiś 3 miesięcy i nie zamierzam ich zmieniać. Mają bardzo dużą skutecznoś tak jak napisał Tomczak coś koło 91-92 dB, już nie pamiętam i dzięki temu głośniczki pracują bardzo ładnie jak i głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić MTX THS652? Bo na allegro nie ma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wicked83

Ja zamowilem z polskiego e.bay'a.. jakas francuska aukcja, ale zero kontaktu ze sprzedawca, podaL cene bez VAT, nic na temat kosztow wysylki, nie odpowiada na maile :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie MTX'a to piszcie na mail, kuil duza partie towaru od importera w cenie demo wiec moge soie pozwolic na ceny duzo nizsze niz detal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja mam pytanie - czy zmiana radia w samochodzie z orginalnego na inne (jak w moim przypadku rowniez chce zmienic na pionka) i pozostawienie seryjnych glosnikow spowoduje ze seryjne glosniki nie beda graly juz tak samo - dodam ze chce zmienic radio bo mam zamiar podlaczyc wzmacniacz+subwooger albo aktywny subwoofer (jeszcze sie zastanawiam) i nie wiem wlasnie czy glosniki nie beda graly jak u kolegi wyzej a w wymiane glosnikow nie chce mi sie bawic bo to dodatkowe koszta

 

sam nie moge sprawdzic i przelozyc radia aby sie przekonac bo ktos oderwal kartke z kodem z ksiazki i po odlaczeniu z napiecia jest 50 na 50 ze radio jest rozkodowane bo jak nie to lipa bo w UK mi tego tak od reki nie rozkoduja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego pionka zamierzasz kupić, bo jeśli tego za 200zł to nie warto, jeśli cos droższego to różnica będzie, ale warto pomyślec również o wymianie głośników wtedy będzie miało to sens bo tak to nie bardzo.. Równie dobrze możesz wypuscic rca z fabrycznego radia i podpiąć sobie tego suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pionek taki:

http://www.allegro.pl/item566871002_pioneer_deh_p4800mp_nowe_gwarancja_sklep_f_vat.html

 

a to rca - czy to jest to:

http://www.allegro.pl/item563603988_podlacz_radio_bez_wyjsc_rca_do_wzmacniacza_4265.html

 

czy to sie podpina pod glosniki ?? jezeli tak to rozumiem ze bede musial ktorys wypiac aby podpiac ta przejsciowke bo rozumiem ze jedno wyjscie nie uciagnie glosnika i tego dodatkowo podpietego rca z wzmacniaczem i subwoferem ?

Edytowane przez Dzolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to ja mam pytanie - czy zmiana radia w samochodzie z orginalnego na inne (jak w moim przypadku rowniez chce zmienic na pionka) i pozostawienie seryjnych glosnikow spowoduje ze seryjne glosniki nie beda graly juz tak samo - dodam ze chce zmienic radio bo mam zamiar podlaczyc wzmacniacz+subwooger albo aktywny subwoofer (jeszcze sie zastanawiam) i nie wiem wlasnie czy glosniki nie beda graly jak u kolegi wyzej a w wymiane glosnikow nie chce mi sie bawic bo to dodatkowe koszta

 

Ja gorąco polecam do szukania oryginalnych wzmacniaczy z DSP Nokia lub Harman/Becker zamiast wymiany seryjnych odtwarzaczy na niefabryczne radia. Ja u siebie mam MFD i seryjne 8 głośników, które pod MFD grały marnie i po podłączeniu właśnie wzmacniacza H/B (którego nota bene szukałem chyba z pół roku) nie wierzyłem, że to grają te same głośniki. Naprawdę jakość dźwięku wzrosła niesamowicie! Pozostaje pytanie do lepiej zorientowanych w temacie, czy do radyjek VW, które nie mają wbudowanego sterowania DSP można podłączyć niezależny sterownik tak, jak to było w przypadku Golfa MkIV (myślę, że tak).

 

Plusy przemawiające za takim rozwiązaniem:

 

+ zostaje seryjne radio, które idealnie pasuje do deski rozdzielczej,

+ takie radio nie rzuca się w oczy, jest mało atrakcyjne dla potencjalnego złodzieja, mi osobiście "skromny" wygląd seryjnych odtwarzaczy znacznie bardziej odpowiada, niż te wszystkie Pioneery, JVC itd. z milionem kolorów, świecidełek, pikających przycisków itd.

+ pozostaje seryjna instalacja, co znowu obniża koszty przeróbek,

+ instalacja wzmacniacza typu plug&play bez żadnych kombinacji,

+ nie ma potrzeby wymiany głośników, bo seryjne pod oryginalnym wzmacniaczem grają rewelacyjnie.

Edytowane przez hevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ takie radio nie rzuca się w oczy, jest mało atrakcyjne dla potencjalnego złodzieja, mi osobiście "skromny" wygląd seryjnych odtwarzaczy znacznie bardziej odpowiada, niż te wszystkie Pioneery, JVC itd. z milionem kolorów, świecidełek, pikających przycisków itd.

Z tym się zgadzam. Oszpecić sobie samochód i jeszcze za to zapłacić ;-)

 

+ nie ma potrzeby wymiany głośników, bo seryjne pod oryginalnym wzmacniaczem grają rewelacyjnie.

Tu mam inne zdanie.

To, że odczułeś różnicę na plus to raczej "zasługa" słabych końcówek mocy w navi, a nie rewelacyjne osiągi wzmacniacza HB czy Nokii.

Pewnie na innym, dobrym wzmacniaczu tez byłaby duża różnica.

 

Co do głośników fabrycznych - ja wymieniłem, na mój gust są kiepskie.

 

Jedno jest pewne - dobry wzmacniacz nie jest zły ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu mam inne zdanie.

To, że odczułeś różnicę na plus to raczej "zasługa" słabych końcówek mocy w navi, a nie rewelacyjne osiągi wzmacniacza HB czy Nokii.

Pewnie na innym, dobrym wzmacniaczu tez byłaby duża różnica.

 

Co do głośników fabrycznych - ja wymieniłem, na mój gust są kiepskie.

 

Jedno jest pewne - dobry wzmacniacz nie jest zły

 

100% racji!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności