Skocz do zawartości
hekon

Cieple powietrze przy wylaczonej klimie...

Rekomendowane odpowiedzi

W pasku z klimatronikiem wciaz leci mi delikatnie gorace powietrze przy wylaczonej calkiem klimie.

Jadąc z wylaczonym climatronikiem musze zamykac wszytkie nawiewy a i tak czuc cieplo z deski.

Przy wlączonej klimie wszystko jest ok i wieje zimne ale po wylaczeniu znowu leci cieple.

Czy ktos wie jaka moze byc przyczyna? Z góry dzieki.

Mam do wymiany wentylator klimy ale to nie powinno chyba oddzialowywac skoro ten wentylator i tak nie pracuje przy wylaczonym climartoniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś test klimatronika? Może klapka (jej siłownik) się przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o taki test chodzi ale klima po wlaczeniu dziala normalnie i chlodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img7839aaoq6.th.jpg

jeden z silników padł (V68) i zatrzymał się w pozycji otwartej (ciepłe powietrze)

przeprowadzić test klimatronika.

poczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z tym ze czasami na wylonczonej klimie wali mi cieplym powietrzem fajnie ze kolega jjacekkx podal link do strony gdzie problem byl juz omawiany i mozna zrobic samo diagnoze dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzisiaj diagnoze i nic nie wykazala. kod 444 czyli brak usterek. Jesli bylby to ten silownik to wykazalby to test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli bylby to ten silownik to wykazalby to test?

wykazał by.

dziwne, żeby, nic nie było ?

może masz dojście do vaga ?

jeśli tak to trzeba sprawdzić zachowanie się wszystkich klap w 08-missblokach, czy pracują w pełnych zakresach, silniki raczej nie są uszkodzone ale może przestawiony ich zakres pracy i niedomyka się "ciepły" nawiew.

poniżej masz troszkę danych:

Blok [002] > [1] ... [2] ... [3] ... [4]

1 - Silnik regualcyjny V68 pokrywy temperatury

(kod wartości mierzonej: 0 do 255) (dopuszczalna odchyłka od wymaganej wartości ± 2)

2 - Silnik regulacyjny V68 pokrywy temperatury (wymagana wartość: 0 do 255)

3 - Silnik regulacyjny V68 pokrywy temperatury Zamknięcie pokrywy: zimno

(kod 0 do 149 – uszkodzony V68)

(kod 150 do 250 – sprawny V68, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane)

(kod 251 do 255 – uszkodzony V68)

4 - Silnik regulacyjny V68 pokrywy temperatury Zamknięcie pokrywy: ciepło

(kod 0 do 4 – uszkodzony V68)

(kod 5 do 100 – sprawny V68, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane),

(kod 101 do 255 – uszkodzony V68).

 

Blok [003] > [1] ... [2] ... [3] ... [4]

1 - Silnik regulacyjny V70 pokrywy centralnej (kod wartości mierzonych: 0 do 255),

(dopuszczalna odchyłka od wymaganej wartości ± 2).

2 - Silnik regulacyjny V70 pokrywy centralnej (wymagana wartość: 0 do 255).

3 - Silnik regulacyjny V70 pokrywy centralnej Zamknięcie pokrywy: powietrze do

dysz nawiewu w tablicy przyrządów

(kod 0 do 149 – uszkodzony V70)

(kod 150 do 250 – V70 sprawny, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane)

(kod 251 do 255 – uszkodzony V70)

4 - Silnik regulacyjny V70 pokrywy centralnej Zamknięcie pokrywy: powietrze do dysz nawiewu w przestrzeni na nogi lub odmrażania

(kod 0 do 4 – uszkodzony V70)

(kod 5 do 100 – sprawny V70, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane),

(kod 101 do 255 – uszkodzony V70).

 

Blok [004] > [1] ... [2] ... [3] ... [4]

1 - Silnik regulacyjny V85 pokrywy nawiewu w przestrzeni na nogi lub odmrażania

(kod wartości mierzonej: 0 do 255) (dopuszczalna odchyłka od wymaganej wartości ± 2).

2 - Silnik regulacyjny V85 pokrywy nawiewu w przestrzeni na nogi lub odmrażania (wymagana wartość: 0 do 255).

3 - Silnik regulacyjny V85 pokrywy nawiewu w przestrzeni nóg lub odmrażania.

Zamknięcie pokrywy: powietrze w przestrzeni na nogi

(kod 0 do 149 – uszkodzony V85)

(kod 150 do 250 – sprawny V85, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane),

(kod 251 do 255 – uszkodzony V85).

4 - Silnik regulacyjny V85 pokrywy nawiewu w przestrzeni na nogi lub odmrażania.

Zamknięcie pokrywy: powietrze na przednią szybę

(kod 0 do 4 – uszkodzony V85)

(kod 5 do 100 – sprawny V85, zakładając, że nastawy podstawowe 04 zostały uzyskane),

(kod 101 do 255 – uszkodzony V85).

 

a później przywrócenie fabryczne......

 

Wykonaj "test", klapy i nawiewy będą sobie chodzić,po chwili kliknij next.

basic settings(04),blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera i zrób [Adaptację -10]

Chanel 00 [Test] > [save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne).

pamiętaj, żeby najpierw pokasować wszystkie błędy ,do testu tylko zapłon,po teście może pojawić się błąd niewłączonej sprężarki(silnik stoi),też go skasować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mols

Witam mam problem z klimatronikiem robię test i pokazuje mi błąd 313 pojechałem do servisu powiedzieli że uszkodzony jest czujnik przepływu świeżego powietrza. czujnik kosztuje około 70 zeta, nnatomiast jego wymiana około 800 zł, ponieważ trzeba ściągać całą deskę rozdzielczą. Czy koś wie jak inaczej można dostać się do tego czujnika, podobno znajduje się on w grodzi dmuchawy nawiewu powietrza. Czy na przykład nie można dostać się do niego przez schowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo,przed wyłączeniem klimy trzeba zjechać temperaturą ustawioną na lo i dopiero wyłączyć wtedy dmucha zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
W pasku z klimatronikiem wciaz leci mi delikatnie gorace powietrze przy wylaczonej calkiem klimie.

Jadąc z wylaczonym climatronikiem musze zamykac wszytkie nawiewy a i tak czuc cieplo z deski.

Czlowieku, pisales to w lipcu, na dworze bylo jakies 30 stopni a Ty dziwisz sie, ze przy wylaczonej klimie Ci dmucha cieplym powietrzem :?::!: A skad niby ma brac zimne powietrze, jesli klima jest calkowicie wylaczona :?::!: Przeciez sam tak napisales... Climatronic nie pokazuje Ci zadnych bledow, wszystko dziala jak nalezy a Ty szukasz dziury w calym... Moze poczytaj najpierw na temat dzialania klimatyzacji i climatronica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączony jest mechanizm wymuszania obiegu (nadmuch) a przecież powietrze rozgrzane z dworu ci przelatuje przez kanały ...no tak zawsze jest ...po to masz możliwość zamknięcia kratek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość altima

Ewentualnie "obieg zamknięty" powinien załatwić sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba sprawdzić zachowanie się wszystkich klap w 08-missblokach, czy pracują w pełnych zakresach

Jak ma wygladac to sprawdzenie?

Podlaczam Vaga, w chodze w clime, nastepnie w 08-missbloki i dalej w poszegolne grupy wypisane wyzej.

Zmieniam temp za pomoca przyciskow na klimie i obserwuje zmiane wartosci na vagu w poszczegolnych grupach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Passata bez climatronic, a niestety nie mogę zakładać wątków.. więc postanowiłem napisać tutaj.

 

Mam problem, a mianowicie od dłuższego już czasu z nawiewu dmucha mi tylko gorące powietrze niezależnie od tego czy jest ustawiony na zimne/ciepłe.. podczas jazdy nawet na wyłączonej dmuchawie leci nadmuch gorący, a po jego włączeniu z panelu automatycznie spada temperatura silnika o jedną kreskę niż 90'

 

Ktoś miał podobną sytuacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może linka ciegna od klapek mieszania powietrza nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności