Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

uważam że tak normalnie jak każde auto się nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na termostat. Zależy w jakim położeniu np. się zawiesił. Nie wiem też czy jeździsz po mieście czy raczej trasa. Bo jak po mieście to można nie zauważyć różnicy w nagrzaniu silnika. Ja u siebie w Bravie jak jechałem po mieście to powiedzmy jakoś tam się dogrzał, ale jak była trasa i wiało z przodu powietrze to od razu temp. silnika spadała. Termostat wymieniony i było już ok. Wtedy auto pracuje tylko na jednym obiegu i zależy na jakim bo nie wiadomo w jakiej pozycji się zawiesił. Ale równie dobrze może to być coś zupełnie innego. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jeżdżę do rodziny jest to odległość 300km i też wieje zimno, tak że czy w trasie czy po mieście nie ma różnicy. Jutro jak będe jechał do pracy zakładam walanki bo nie wytrzymam w tej lodówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to juz wczesniej przestało ci grzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem... Po wymianie nagrzewnicy zaczęło wiać lekko ciepłym powietrzem, ale nie ma mowy żeby w aucie się nagrzało... węże od nagrzewnicy tylko ciepłe. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 100% pomogło przepłukanie nagrzewnicy wężem ogrodowym, odpiąłem weże z nagrzewnicy, przepłukalem i tyle, spróbuj moze i u Ciebie pomoze (zakładam ze węże od nagrzewnicy są gorące a powietrze leci zimnie, u mnie tak właśnie było)

 

a u kolegi lunat stawiam na termostat, skoro węże z nagrzewniy sa tylko ciepłe, powinny parzyć w rece, poprostu silnik sie nie dogrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie podobnie 1.9 tdi dlugo sie nagrzewa silnik, termostat o.k a slabo grzeje climatronic pokazuje 444(brak bledow)z tym ze mam uszkodzona rurke od klimy i wylecial gaz odlaczylem sprezarke czy to ma cos wspolnego z cieplem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to w sumie nawet nie wiem gdzie szukać tych rur nagrzewnicy, żeby sprawdzić czy sa ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja to w sumie nawet nie wiem gdzie szukać tych rur nagrzewnicy, żeby sprawdzić czy sa ciepłe
przy akumulatorze wchodzą w podszybie.. są w takiej plastikowej izolacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos na jakiej zasadzie działa to nieszczęsne ogrzewanie przy climatroniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie ktos na jakiej zasadzie działa to nieszczęsne ogrzewanie przy climatroniku
Ale co chcesz wiedzieć? Ciepły płyn ogrzewa nagrzewnice i powietrze w tym całym urządzeniu za schowkiem jest kierowane na nią i się ogrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie... czy tam są jakies elektrozawory czy coś w tym stylu???????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w b5 gorący płyn cały czas leci przez nagrzewnice, a tylko klapki decydują czy powietrze jest ogrzewane czy nie. Więc jeśli test climatronik nie wykazuje błędów to przyczyny trzeba szukać w nagrzewnicy.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5842&highlight=zaw%F3r+nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek85, dzięki za podpowiedź, po trochu też tak myślałem że termostat... ale:

Żeby zagrzać silnik trzeba jakieś 7 km zrobić na dodatek wskazówka nigdy nie doszła mi do 90 stopni, przeważnie jest pomiędzy dwoma kreskami poprzedzającymi pionową kreskę z 90 stopniami. Mam wymienioną całkiem niedawno pompę wody i słyszałem, że po wymianie temperatura nie dochodzi do 90 stopni, bo pompa jest nowa i lepiej pracuje (czy coś takiego). Problem jest też taki, że przed wymianą nagrzewnicy było cieplutko... :-|

 

carere, węże od nagrzewnicy są pomiędzy zbiorniczkiem płynu hamulcowego, a akumulatorem, są otoczone taką jakby plastikową rurą która ma rozcięcie na ściance od strony kabiny, więc można ją trochę odgiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wymianie temperatura nie dochodzi do 90 stopni, bo pompa jest nowa i lepiej pracuje
bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura

 

Ok, dzięki za wyjaśnienie :-) Gdzieś to tu wyczytałem i na tym się oparłem. Już nie będę szerzył herezji :-)

Wracając do sedna: mam do wymiany termostat, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie BZDURA, stara pompe pewnie wymieniles bo ciekła a nie przez to że słabo pompowała, wątpie aby nowa była o wiele wydajniejsza, a nawet jakby to itak silnik powinien sie nagrzac do temp 90 stopni, moim zdaniem to na 99% wina termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starą pompę wymieniłem przy okazji rozrządu :-)

Ok, to jutro biorę termostat WAHLERa nr 4264.87D w Intercars 38,60 zł. To chyba ten, nie?

Btw, da się to jakoś prosto wymienić samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto, dwie śruby, gdybys stał pod autem i patrzył w kierunku tylnych kół to termostat masz z przdu auta po prawej stronie, potrzebna ci przedłuzka i klucz 10, przy przykrecaniu uwazaj zeby oring dobrze siedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez kanału się nie obejdzie...

No nic, w każdym razie dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności