Skocz do zawartości
smile66

Wymiana filtra paliwa (nakręcanego).

Rekomendowane odpowiedzi

Użylem wyszukiwarki ale szczerze mówiąc nie znalazłem dokładnej operacji wymiany filtra?

Panowie tak jak w temacie muszę wymienić filterek paliwa tylko tyle ze jest on nakręcany , czy ktos może udzielić mi wskazówek jak to zrobic żeby wszystko bylo ok...Czy trzeba mieć jakies sprejalistyczne narzędzia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w warsztacie jak u mnie mechanior wymieniał, to jedyne z czym możesz mieć problem to odkręcenie go. Jak już odkręcisz to zalej go ładnie świeżą gnojówką (około litra tam wlejesz) potem wszystko ładnie skręć i po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak odkrecic , wyciagnac trzeba te weżyki z gory czy jak?? calkiem go wyciagnac całego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale jak odkrecic , wyciagnac trzeba te weżyki z gory czy jak?? calkiem go wyciagnac całego ??

 

jak masz nad filtrem taki dekiel z którego wychodzą bodajże 4 krańcówki z wężykami a po środku jest śruba imbusowa to należy poluźnić śrubę opaski trzymającej filtr i odkręcić (trzymając jedną ręką filtr paliwa) kluczem imbusowym (nie pamiętam rozmiaru) tę śrubę

jak śruba puści to później już filtr odkręcisz ręką

nie zapomnij tylko nowego filtra przed zamontowaniem zalać ropą

powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego wszystko ok ale jakos u mnie nie widze takiej śrubki .. Popatrzcie na foto moze cos wiecej wywnioskujecie jak wymienic to badziewie,,...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c2b014404ca353b.html

a tak z boku : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9858b9aff03f7af0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak kolego wszystko ok ale jakos u mnie nie widze takiej śrubki .. Popatrzcie na foto moze cos wiecej wywnioskujecie jak wymienic to badziewie,,...

 

czyli jednak masz inny filtr niż ten o którym myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigl

no mi sie nie udało wykręcić go ręką. wymontowałem cały i w imadło do tego klucz do odrkęcania filtrów olejów i po troszku pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego smille66 odczepiasz te dwa grubsze przewody,pozniej odkrecasz metalowa blaszke ktora trzyma bialy zaworek i wyjmjesz go bez odlaczania przewodow.Odkrecasz mocowanie filtra i go wyjmujesz,pozniej biezesz klucz 17 i nakladasz w miejsce zaznaczone na czerwono w fotce i odkrecasz sam filtr paliwa.Nowy filtr zalej swierza ropka i przykrec go spowrotem do tego dekielka,pozniej zamocuj filtr i podlacz wszystkie przewody tylko nie pomyl ich.Jak juz wszystko gotowe odpal auto i potrzymaj go chwile na obrotach ok 1500 i gotowe.

fotka : http://img525.imageshack.us/my.php?image=5cao4.jpg

 

A ja mam pytanie odnosnie takiego samego filtra paliwa: jakie tam sa uszczelki czy jest tylko 1 pod zaworkiem(oring)czy jest cos jeszcze z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki DUSZA w końcu jakaś precyzyjna odpowiedz, zrobie tak jak mówiłeś , a co do twojego pytanka to sa dwie uszczelki jedna pod zaworkiem *oring* i druga wokół filterka . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko robiłem tak jak kolega "dusza" opisał ale ja w ogóle nie odkręcam (odczepiam) żadnych przewodów - nie ma takiej potrzeby........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema za co smile66,odkrecenie zaworka nie jest konieczne chyba ze filtr jest mocn przykrecony,umnie tak bylo i musialem filtr wkrecic w imado i dopiero poszlo.

Czy ta uszczelka jest razem z filtrem?jesli nie to prosilbym o fotke.dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spko. Tak właśnie filterek jest z uszczelkami , bynajmniej ja taki mam obecnie jestem w niemczech i taki wlasnie kupiłem firma Knecht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś zamieścić zdjęcie gdzie jest ten filtr paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Dzisiaj wymieniałem filtr paliwa i pomyślałem sobie że może warto zrobić małą aktualizację tematu. Moim zdaniem najszybsza i najbardziej wygodna wymiana filtra paliwa przebiega następująco:

1) Otwieramy klape (WAŻNE!!) :P

2) Odpinamy rurę IC (cybant) i odginamy ją, tak aby nie przeszkadzała

3) luzujemy opaskę/obejmę/uchwyt filtra (klucz 10)

4) Potrzebny nam jest klucz nasadowy 17 przedłużany (lub nie, ale lepiej przedłużany) + przedłużka do grzechotki i grzechotka. Od spodu bierzemy klucz do filtrów (najlepiej mały) i odkręcamy filtr delikatnie kluczem a potem pójdzie ręką.

5) Wyciągamy filtr.

6) Nowy filtr napełniamy ŚWIEŻĄ I CZYSTĄ ropą pod sam czubek

7) zakręcamy filtr w swoim miejscu i składamy wszystko jak było (rura IC itp.)

8) Bierzemy wszystko spod maski (śrubokręty, kubek z kawą, lampę itp. ;) )

9) Odpalamy woza i powinno wszystko śmigać.

Na foto możecie zobaczyć mój opatentowany sposób ustawienia filtra tak żeby można było bez problemu nalać do niego ropy, czyli wykorzystanie pudełka nowego filtra + pudełko po margarynie :P. Drugie foto przedstawia narzędzia których używałem do operacji.

20151128_115542.jpg

20151128_114519.jpg

 

 

Porada jest tylko i wyłącznie opisem tego jak ja to robiłem. Nie jest szkoleniem ani instruktarzem. Pamiętaj że wszelkie prace robisz na własną odpowiedzialność. Jeśli boisz się, wiesz że nie dasz rady, zleć tą robotę mechanikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja podziękuję za ten opis szkoda że nikt tego nie zrobił przez 4lata bardzo pomocny

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności