Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Zerwanie paska rozrzadu 2.0 (2E) i skutki uboczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim namyśle zdecydowałem się oddać auto do zaufanego mechanika..Niestety dziś dzwonił do mnie, że trzeci cylinder w ogóle nie pracuje i musi zdjąć głowicę by zobaczyć co się stało. Nie trzyma kompresji na tym cylindrze.Już wiem, że raczej tanio nie będzie. Dziś podjadę zobaczę jak ta głowica wygląda, a auto ma być gotowe koło środy - czwartku. Łudziłem się nadzieją o źle ustawionym rozrządzie, ale już mnie sprowadzili na ziemię.

 

EDIT:

Byłem, widziałem: zawory pogięte na trzecim cylindrze, więc cała głowica poszła do roboty. Dół mam w dobrym stanie więc jest sens bawić się w naprawę. Auto na koniec przyszłego tygodnia ma być gotowe.

 

Silnik jest jak najbardziej kolizyjny i jeśli ktoś miał inaczej to tylko szczęście, którego mi zabrakło.

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z ustawieniem rozrzadu (Variant B3 mot.PB,1990,bez gazu) otoz zaczely mi falowac obroty ,pozprawdzalem wszystkie rury powietrza ok,myslalem ze to zaplon ,wiem jak to zrobic ok,pasek rozrzadu wymienialem 5 lat temu ale nie duzo kilometrow zrobilem,wiec rozebralem oslony (od 5 lat nie odkrecalem) aby posprawdzac znaki,lecz wszystkie w swoja strone,wiec poustawialem znaki lecz jak wymienialem pasek to chyba poprzedni wlasciciel zaznaczyl swoj znak czarnym mazakiem i w sumie pod ten znak ustawialem nowy pasek ,5 lat ok (?) ,nastawilem jak poprzednio na black mazak i co niec,zaczal krecic jak duzy motor elektryczny i strzal,nie wiem skad,zdjalem gume z przeplywki a tam opary benzyny,wiec odkrecam wszystko i nastawiam na znak orgimalny ,nic motor elektryczny (o duzej mocy,he) to samo ale bez strzalu,i tutaj pytanie, ktory znak jest prawidlowy?a moze musze znalesc nowy ,swoj :jasne ha ha ,i tutaj jest problem bo w sumie nie wiem w jakim polozeniu powinien byc walek ,zrobilem kilka zdjec z orginalnym OT i polozenia wedlug niego walka oraz ten na black mazak i jego ustawienie walka ,dodaje ,ze pod ten zakladalem nowy pasek (5 lat bez problemu!) ktorys z kolegow przy pomocy?bo do pracy trzeba a i zona chce mnie :hunter dzieki za checi panowiewalek pod mazak.jpg

IMAG0255.jpg

walek pod ori.jpg

lack mazak OT.jpg

orginalny OT.jpg

Edytowane przez jimmiconwey
zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ustaw na znaki fabryczne. Na kole wałka jest kropka i litery OT.

Co do wału to jeśli znaki są nieczytelne- obudowa rozrządu- to odkręcamy pierwszą świecę wkrętakiem sprawdzamy czy

cylinder jest na samej górze, korygujemy kręcąc wałem.

Potem zdejmij kopułkę z aparatu i sprawdź który kabel-cylinder pokazuje palec.

Musi pokazywać pierwszy cylinder.

Jeśli jest inaczej luzujesz aparat i tak ustawiasz w nim ośkę palca aby pokazywała pierwszy cylinder.

Składasz aparat, sprawdzasz kolejność kabli i odpalamy.

Normą jest że podczas wymiany paska przestawia się wałek pośredni i zapłon jest w kosmosie.

Po odpaleniu trzeba doregulować zapłon, ręcznie lub lampą.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego lebow,dziekuje serdecznie,w sume zawsze czytam twoje posty i sa poprostu do rzeczy,masz wiedze stary,a i jeszcze sie nia dzielisz a za to szacunek!w piatek bede grzebal a na razie do pracy Twingo :jasne Servus

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

PS gdzie mam nacisnac zeby ci dac plusa albo czy cos ?ze mi pomogles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS gdzie mam nacisnac zeby ci dac plusa albo czy cos ?ze mi pomogles?

Nie ma takiej opcji. Po jej likwidacji, aktywni zostali tylko Ci, którzy chcą na prawdę pomóc a nie zbierać punkty jak to robili niektórzy. Włodek ucieszy się dobrym słowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamponownie, wiec ,chyba znowu poszedl mi ECU :hmm ,znaki wszedzie ,czuc bezyne, iskra jest i nie zapala,czyzby juz na szrocik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palec pokazuje pierwszy cylinder?

Kolejność kabli prawidłowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego wszystko jak nalezy,i nie odpala,cos mi sie wydaje ,ze powtorka z rozrywki,jak 5 lat temu wymienialem rozrusznik to mi padl Ecu (nawed pisalismy razem na forum w sprawie numerow ) nie wiem dlaczego,szkoda go szrotowac,mam go juz 9 lat :) to tak jakbys swojego psa oddal do schroniska :),jeszcze co mi pozostalo to elektryka do dokladniejszego sprawdzenia,znam ta bude jak wlasna kieszen;) , a moze sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się czy na każdej świecy jest iskra.

Kable lubią nawalić a i mokra świeca też lubi nie iskrzyć.

Czy po rozruchu pracuje jeszcze przez ułamek sec. pompa.

Pomierz napięcia na przepływomierzu.

Jest jeszcze test na dobrze ustawiony rozrząd.

Wykręcasz pierwszą świecę, zatykasz otwór kulką papieru i na krótko kręcisz

rozrusznikiem do momentu aż kulkę wypchnie kompresja. W tym momencie aparat powinien pokazywać

pierwszy cylinder.

Ważna jest zasada aby przy takich zabawach przewód z cewki był przymocowane gdzieś na silniku.

Iskra z niego ma skakać na silnik a nie np. na wtyczkę na cewce.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable nowe (9 lat te same:),swiece nowe,jest tu pewien problem ,ze wogole nie odpala,jakby bylo cos nie tak z rozrzadem lub zaplonem to by odpalil byle jak ,ale by odpalil.Wszystko jest na znakach pierwszy cylinder w gorze,objawy podobne z przeszlosci,w poprzednim sterowniku plytka byla pojarana wiec wymienilem ECU ,krece i krece i aku juz pada,a tu nic ,cisza,dodam tylko ,ze przekaznik X_kontakt(pozycja 4) grzeje sie

Edytowane przez jimmiconwey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek ustaw na znaki fabryczne. Na kole wałka jest kropka i litery OT.

Co do wału to jeśli znaki są nieczytelne- obudowa rozrządu- to odkręcamy pierwszą świecę wkrętakiem sprawdzamy czy

cylinder jest na samej górze, korygujemy kręcąc wałem.....

.......Normą jest że podczas wymiany paska przestawia się wałek pośredni i zapłon jest w kosmosie......

 

Wał ma znaki na obudowie sprzęgła. Te na rozrządzie nie są wiarygodne. Dlaczego? Bo śruby mocujące koło pasowe do koła rozrządu mają za dużą tolerancję. I tuttaj można się walnąć "o ząb".

Na temat wałka pośredniego to nie norma tylko .... olewactwo. Wystarczy lusterko i choć koło wału ma te "za duże" otwory i wał może "uciekac" o tyle sama krawędź koła jest stała. Jednak skoro silnik jest w poprzek i tego nie widać jak na dłoni to "laik" ma dylemat. A tutaj lusterko wystrczy. Stąd właśnie biorą się późniejsze problemy z zapłonem /który wcale nie jest tak prosto ustwić jakby się wydawało/ robienie "swoich" znaków mazakiem, których po kilku zmaianach zrobi się tyle, że można kilka rozrządów ustawić. Gdyby każdy podczas wymiany rozrządu ustawił pasek na znaki, fabryczne to aparat zapłonowy po fabrycznym ustawieniu można "przyspawać"

Co do Twoich rozważań: Jeżeli rozrząd ustawiony ok. Palec aparatu skierowany na krechę. Sprężanie ok. To powinien odpalić. Jeżeli jednak czujesz paliwo to wyjmij liswę wtryskową i zobacz co robią wtryski podczas kręcenia rozrusznikiem. Jeżeli leją jak "facet gdy wstanie" to pewnie "draiwer" w kompie padł i silnik zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o czym mowisz kolego,ale driver w ECU to pierwsze slysze,moze masz na mysli kod ECU ktory trzeba przeprogramowac?jezeli ci o to chodzi to starsze sterowniki byly nieprogramowane z nowszym trzeba do dobrego elektronika i wpisac kod,nie wiem moze sie myle,dzieki za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności