Skocz do zawartości
mhyjek

[silnik] przewody podciśnieniowe - ktory gdzie.

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki gural i na nim tez się wzorowałem tak myślę czy zamontowany inaczej moze miec znaczenie bo wymieniłem n75 na nowy i auto w miare przyspieszało ale gdy go przekulałem na autostradzie 190 to znowu mi wszedł w tryb awaryjny może przepływomierz jeszcze błąd miałem 17965 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaką średnicę mają przewody od podciśnienia w passacie B4 ? Bo chce kupić zaciski ale nie wiem ile muszą mieć mm aby pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy a macie może schemat do passata fl AVF tylko że z tym zaworkiem co steruje podgrzewaniem paliwa on też jest sterowany podcisnieniem a nigdzie nie mogę znajść schematu podcisnienia z tym zaworkiem co steruje podgrzewaniem paliwa a cos tam mam namięszane z góry dzięki

Edytowane przez fulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może jaką średnicę mają przewody od podciśnienia w passacie B4 ? Bo chce kupić zaciski ale nie wiem ile muszą mieć mm aby pasowały

 

3,5mm lub 5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat.

Mam B5 FL 2001 131kM AVF.

Z tego co wiem idą do tego silnika dwa rodzaje wężyków:

3,5x2

5x3

 

Ile konkretnie trzeba zakupić długości tych wężyków gdyż wymienie od razu wszystkie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawko

witam potrzebuje schematu podcisnienie o B5 1,8 typ ARG rok 1999. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy schemacik będzie zgadzał się z moim silniczkiem

i jeszcze pytanko w pdf-ie z etki pozycja 19 - te długości trzeba też doliczyć bo w sumie 3,5x2 wyjdzie strasznie dużo metrów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Biesiadnik

Witam wszystkich !

Przepraszam że tak bez większego przywitania, ale niestety czas nagli..

Siedzę w rodzinie VAG już od dłuższego czasu i o ile swojego 1.9 TDI ogarniam bez problemu to z 2.5 TDI ( BJL ) w VW Crafter mam już problemy..

Czy posiada ktoś schemat podciśnień zaworu sterującego pracą turbiny ? Znalazłem tam ostatnio kilka odpiętych wężyków co mnie zaskoczyło, poza tym w aucie zapalają się od czasu do czasu kontrolki świec żarowych i check engine.

Bardzo proszę o pomoc, wszelkie uwagi mile widziane !

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !

Przepraszam że tak bez większego przywitania, ale niestety czas nagli..

Siedzę w rodzinie VAG już od dłuższego czasu i o ile swojego 1.9 TDI ogarniam bez problemu to z 2.5 TDI ( BJL ) w VW Crafter mam już problemy..

Czy posiada ktoś schemat podciśnień zaworu sterującego pracą turbiny ? Znalazłem tam ostatnio kilka odpiętych wężyków co mnie zaskoczyło, poza tym w aucie zapalają się od czasu do czasu kontrolki świec żarowych i check engine.

Bardzo proszę o pomoc, wszelkie uwagi mile widziane !

Pozdrawiam !

Czesc, moze ci to pomoze.

vw-wi___rl_N.pl-PL.K00590301.wi__52722663.xml_xsl=3.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie poszukuję schematu klimy silnik AWT1,8T 2001r.Może ktoś pomoże brak napięcia na wentylatorze klimy i sprężarce.Po wykonaniu testu działają ,bezpiecznik 40A ok,czynnik napełniony,Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie poszukuję schematu klimy silnik AWT1,8T 2001r.Może ktoś pomoże brak napięcia na wentylatorze klimy i sprężarce.Po wykonaniu testu działają ,bezpiecznik 40A ok,czynnik napełniony,Pozdrawiam Jarek

Proszę schemaciki. Pzdr

1.pdf

2.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę schemaciki. Pzdr

 

Dziękuję serdecznie za schematy.Nie orięntujesz się może co może co może być wo opisanym przypadku.Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję serdecznie za schematy.Nie orięntujesz się może co może co może być wo opisanym przypadku.Pozdrawiam Jarek

Podłączałeś VAGa, robiłeś samodiagnoze climatronica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączałeś VAGa, robiłeś samodiagnoze climatronica?

 

Tak robiłem Wag wykazał uszkodzenie silniczka V-71 i błąd 414 -nie wiem co to jest.I jeszcze błąd 1044 -zle zaprogramowany sterownik

Edytowane przez rafi125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jeszcze aktualne ale proszę o schemat ATJ 115 km rok 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dałem Ci schemat i małą wskazówkę w innym Twoim temacie. Ten schemat jest odpowiedni dla Twojego silnika. Jest taki sam dla silnika np. AJM, AWX, AVF no i dla ATJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również witam.

Poszukuję schematu układu podciśnienia do passat B6 1,9TDI BLS ze szczególnym uwzględnieniem podłączenia wężyków do elektrozaworu łączącego sterowanie klapką chłodniczki spalin ( który wężyk gdzie idzie od tego zaworu).

Z góry dzięki za pomoc

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z BLS'a. W każdym razie szukaj takiego elektrozaworu przy chłodnicy spalin lub w jej pobliżu :

 

http://img714.imageshack.us/img714/8297/1178888584.jpg

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam z BLS'a. W każdym razie szukaj takiego elektrozaworu przy chłodnicy spalin lub w jej pobliżu :

 

http://img714.imageshack.us/img714/8297/1178888584.jpg

 

No właśnie o ten zawór mi chodzi. Miałem robioną głowicę, a baran który to składał nie zaznaczył sobie wężyków i coś mi się wydaje, że je pozamieniał.

Z tego rysunku, który mi przesłałeś nie mogę nic wyczytać ( nie widzę takiego zaworu) i wydaje mi się, że nie pasuje ten rysunek do mojego auta BLS. Mam dostać wydruk z Etki dotyczący podciśnienia z ASO, ale nie wiem, czy będzie tam to porządnie rozrysowane.

Jeżeli ktoś miałby takie rysunki lub mógłby zrobić zdjęcia "na żywca" to byłbym wdzięczny. Jeszcze jedno pytanie: czy z tego zaworka powinno podczas pracy silnika wydobywać się syczenie? U mnie od jakiegoś czasu słyszałem syczenie w komorze silnika i dopiero niedawno odkryłem, że to ten zawór tak syczy. m

Edytowane przez wisienka1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rysunki z etki są miarodajne i odzwierciedlają połączenia w realu?

Otrzymałem schemat podciśnienia w 1,9 TDI BLS i od tego elektrozaworu, który mi przesłałeś w linku Sztomel odchodzą dwa wężyki. Licząc od wtyczki: pierwszy idzie do plastykowego trójnika i dalej do turbo, drugi do chłodniczki spalin.

Czy tak ma być rzeczywiście jak na rysunku z etki, czy jest to raczej schemat poglądowy?

Proszę o odpowiedź.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności