Skocz do zawartości
Gość Mathrix

Sprowadzenie Passata z Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

samochód który to niby przyjechał z Niemiec ale ma belgijskie tablice.

 

A papiery widziałeś, czy tylko tablice?

 

Bo może założone na komisie na sztukę, z innego auta, żeby się dało "jakotaką" jazdę próbną z klientem zrobić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w tytule byłem dzis oglądać samochód który to niby przyjechał z Niemiec ale ma belgijskie tablice. Jak to mozliwe czyż by właściciel mieszkająć przy granicy Belgijskiej zarejestrował samochód w Belgi? Czy może jakis fant się pod tym kryje?

Spotkał sie ktoś z takim czymś?

 

Sam sobie odpowiedz, naiwny jesteś? Ja sprawdzałem auto z Niemiec a w historii miał zakup w Grecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po VINie widać ze samochód chodził w Belgi i też był tam servisowany. Natomiast samochód odstawiony został do komisu niemieckiego przy belgijskiej granicy i następnie kupil go polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie nie oplaca sprowadzac samochodow. Bardziej oplaca sie dobrze poszukac i kupic w pl po starym dziadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po starym dziadku

 

Chryste Panie! Tylko nie to.... i broń boże po kobiecie !

 

Jeszcze po młodym dziadku to pół biedy, ale na pewno nie po starym !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli mamy dobre źródła to samochód opłaca się sprowadzić, choćby ze względu na zawieszenie, które w aucie niemieckim będzie w znacznie lepszym stanie niż w aucie polskim, gdzie non stop jeździmy po dziurawych drogach i wyboistych poboczach;/

 

____________________

Kliknij - jesteś na naszej stronie. Najtaniej u nas http://aniakwiska.blogx.pl/ przekonasz się sam.

Edytowane przez SCOTTY2298

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ile aktualnie mniej więcej kosztuje u nas zarejestrowanie i samo sprowadzenie pojazdu z zagranicy, np. Passat Variant 2.0, 85 KW, 2000r....

Przykładowo kupuję auto w Niemczech ;) co muszę mieć na pewno, żeby w ogóle nim przyjechać z kraju UE do Polski? Jakie umowy, tablice, dokumenty? i co dalej muszę zrobić już po przyjeździe do kraju, jakie kwity i jakie koszty?

 

Czy może ktoś się dokładnie orientuje w tym i sprowadzał samodzielnie przy aktualnie obowiązujących przepisach auto, mógłby ktoś pomóc, doradzić....

 

Pytania podstawowe, ponieważ jestem zielony w temacie... a zwracam się z prośbą tu, ponieważ to jedyne forum "moto", na którym się udzielam... ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...

Ile aktualnie mniej więcej kosztuje u nas zarejestrowanie i samo sprowadzenie pojazdu z zagranicy, np. Passat Variant 2.0, 85 KW, 2000r....

Przykładowo kupuję auto w Niemczech ;) co muszę mieć na pewno, żeby w ogóle nim przyjechać z kraju UE do Polski? Jakie umowy, tablice, dokumenty? i co dalej muszę zrobić już po przyjeździe do kraju, jakie kwity i jakie koszty?

 

Czy może ktoś się dokładnie orientuje w tym i sprowadzał samodzielnie przy aktualnie obowiązujących przepisach auto, mógłby ktoś pomóc, doradzić....

 

Pytania podstawowe, ponieważ jestem zielony w temacie... a zwracam się z prośbą tu, ponieważ to jedyne forum "moto", na którym się udzielam... ;)

 

 

Pozdrawiam

 

Jest kilka opcji zjechania z DE.

Najlepsza to dogadać się ze sprzedającym, aby wymeldował auto w dzień zakupu przez Ciebie i wtedy do północy możesz spokojnie zjechać na jego tablicach. Inna sprawa jest to, że teraz mało który Niemiec oddaje tablice.

Druga opcja zjechać na tablicach tymczasowych z tzw. żółtym paskiem. Tablice dostępne w niemieckim urzedzie komunikacji koszt w zależności od landu 70-90e z ubezpieczeniem. Tablice są dostępne również na granicy u pośredników cena 100-130e w zależności na jaki okres ważne są.

Po przyjeździe urząd celny następnie rejestracja. Jeżeli auto nie ma TUV waznego, wtedy najpierw wydzial komunikacji, tam tymczasowe czerwone tablice, udajesz się na przegląd i wtedy dopiero można dokończyć rejestrację.

Wcześniej robili przegląd bez tablic, ale teraz podobno nie można. Calkowity koszt rejestracji 1200-1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie swoje dotychczasowe auta kupowałem od prywatnych właścicieli z Wuppertalu lub Dortmundu. Zawsze wszystko było w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka opcji zjechania z DE.

Najlepsza to dogadać się ze sprzedającym, aby wymeldował auto w dzień zakupu przez Ciebie i wtedy do północy możesz spokojnie zjechać na jego tablicach.

z całym szacunkiem ale to........ nieprawda co piszesz ;)

tablice w Niemczech są przypisywane do właściciela, a nie do samochodu. mieszkam w Niemczech, miałem już kilka aut i nadal mam dokładnie te same tablice które wybrałem sobie na samym początku (przy pierwszym samochodzie)

 

 

 

Dodam jeszcze od siebie, jeśli ktoś chce kupić tanio samochód to tak jak to ktoś wcześniej już napisał szukaj sobie takiego auta w PL, a nie w DE. W DE auta są droższe niż w PL, a to dlatego że ich stan techniczny czy przeszłość nie są tak tajemnicze jak w PL. W PL przegląd samochodu zrobisz sobie jadąc na stacje diagnostyczną tylko z dowodem i jeśli trafisz na "dobrego" fachmana to ci podbije dowód. Tutaj w DE każdy właściciel samochodu jedzie na Tüv lekko poddenerwowany czy aby auto nie zostanie cofnięte aby usunąć jakąś malutką usterkę.....

Edytowane przez A-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z całym szacunkiem ale to........ nieprawda co piszesz

 

Dokladnie miesiąc temu tak brat zjechał z okolic Berlina. Mogę Ci wysłać tablice w prezencie jak chcesz :P

Jedynie maja wyfrezowane naklejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest czasem tak ( słowa Pani z urzędu niemieckiego od której odbieraliśmy tablice z żółtym paskiem ) że one są tylko na terenie niemiec - jakby ich próbne, a te z czerwonym to faktycznie wywozowe do innych krajów ? Mam ojca w niemczech, wybieram się do niego w sierpniu i może by się urwało wówczas jakiego passeratti na hajlajnie koniecznie w tedeiku sztoczydzieszczi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest czasem tak ( słowa Pani z urzędu niemieckiego od której odbieraliśmy tablice z żółtym paskiem ) że one są tylko na terenie niemiec - jakby ich próbne, a te z czerwonym to faktycznie wywozowe do innych krajów ?

dokładnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest czasem tak ( słowa Pani z urzędu niemieckiego od której odbieraliśmy tablice z żółtym paskiem ) że one są tylko na terenie niemiec

 

Tablice z żółtym paskiem obowiązują w krajach stowarzyszonych Umową Schengen czyli w Polsce też.

 

 

 

a te z czerwonym to faktycznie wywozowe do innych krajów ?

 

Te tablice z czerwonym paskiem są tablicami tzw tranzytowymi i pozwalają zakupionym autem wjechać na terytorium krajów z poza strefy Schengen i Unii Europejskiej czyli Ukraina, Rosja, Białoruś itd.

 

Swego czasu jeszcze gdy nie byliśmy objęci Schengen nie było mowy aby przekroczyć granicę Niemiecko-Polską na tablicach z żółtym paskiem, ludzie kombinowali więc i przewozili auta na tych blachach przez granicę na lawetach a za granicą w Polsce dalej na kołach, no i sypały się mandaty jak z rękawa. Powodem wykupowania tablic z żółtym paskiem było to że były one prawie o połowę tańsze od tych z czerwonym paskiem. W chwili obecnej na tablicach z żółtym paskiem można swobodnie poruszać się nie tylko po Polsce ale i wszystkich krajach stowarzyszonych.

Jako że obecnie mieszkam przy granicy Polsko Ukraińskiej to widzę jak Ukraińcy dają się przerabiać podobnie jak swego czasu Polacy na blachach z żółtym paskiem. Bez problemu pokonują Polskę na tych tablicach a w Dorohusku jest stop i w tył na lewo. A potem koczują przy granicy i czekają na lawetę aby tylko auto przepchać na niej przez granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma załatwia praktycznie od ręki zółte tablice zjazdowe z ubezpieczeniem na 5 dni

http://tranzytowe.na.allegro.pl/sklep/26059266_tranzytowe

http://www.kupsprzedaj.pl/o/niemieckie-tablice-zjazdowe-tymczasowe-zolte-oc/3177703

 

Lokalizacje odbioru bezpośredniego:

-Szczecin

-Kołbaskowo

-Koszalin

-Gorzów Wlkp.

-Słubice

-Torzym

-Poznań

-Trzebiel/Olszyna

-Zgorzelec

-Sosnowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

pracuje w niemczech 3 lata i przerabiałem już zakup kilku aut

.fakt aut jest do cholery ,jakie kto chce

ALEEE ,dorwac paska z 2002-2003 o przebiegu do 200000 graniczy z cudem

chyba że od turka albo innego kombinatora

a jesli chodzi o ceny to takie 2003 tdi 131km kupisz już za 2500euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zoltych tablicach mozna jechac do polski a tablice niemieckie bez znaczka sa juz nie wazne znaczy to ze samochod jest wymeldowany i nie posiada ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę się cenią...

 

No co Land to inaczej, sam pewnie dobrze wiesz :)

Najwięcej dałem w Stuttgarcie - 110 Euro :/

W Dresden 95-105 Euro,

Hamburg coś ok. 80 Euro

Monachium 90 Euro

Frankfurt nad Menem coś 70-80 Euro

Byłem w wielu miejscach po auto w Niemczech, ale cen nie pamiętam lub były one już wliczone w cene auta, róznie bywało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności