Skocz do zawartości
Gość clip7

brak podświetlenia całego "kokpitu"

Rekomendowane odpowiedzi

po waszych radach nastawiłem sie ze dzis rano rozbiore ten włacznik i w nim poszperam.W nocy mi sie przypomniało ze zapomniałem sciagnac kleme z akumlatora i swiatełka sie cała noc swieciły,wychodzac do auta rano miałem nadzieje ze aku sie nie wyczerpał i odpale auto,wychodze rano,potrze do auta i zegary nie swieca ku@#$ pomysłem i nacisnołem pisot ,auto odziwo sie otworzyło wsiadam i auto odpaliło.Wniosek ,Naprawiło sie samo;d a tydzien mi te lampki juz swieciły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git :) Ale lepiej go wymontuj,posprawdzaj i przeczyść styki żebyś nie miał znowu niespodziewanek ;)

Ewentualnie trzeba będzie podoginać,lub poodginać lekko niektóre blaszki-skoro cały czas świeciło ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matti71

Witam,

mam problem (nic wielkiego ale wkurza). Otóz wczoraj zgasło mi podświetlenie części kokpitu (passat b5 1,9 TDI- 2000 rok). Nie swieci sie panel na którym sa pokrętła od klimatyzacji oraz podświetlenie dwóch nawiewów wewnętrznych. Reszta w porządkuCo mam robic aby to naprawić . Pomózcie Panowie. Pozdrawiam. matti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam problem (nic wielkiego ale wkurza). Otóz wczoraj zgasło mi podświetlenie części kokpitu (passat b5 1,9 TDI- 2000 rok). Nie swieci sie panel na którym sa pokrętła od klimatyzacji oraz podświetlenie dwóch nawiewów wewnętrznych. Reszta w porządkuCo mam robic aby to naprawić . Pomózcie Panowie. Pozdrawiam. matti

 

Może zmienić żaróweczki :lol sprawdzałeś czy są dobre?Bo niestety często lubią się przepalać.Co innego jak by Ci całe podświetlanie padło...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wracałem autem po kupnie wpadliśmy kilka razy w dziury w zalanej na całej szerokości jezdni(ulewny piątek 15 maja). Po chwili zaczęło migotać całe podświetlenie kokpitu i klimy, aż zgasło. Znalazłem na forum kilka porad i oczywiście podoginałem blaszki we włączniku. Było OK ale na krótko. Dodatkowo światła drogowe paliły na postojowych. Ponowna rozbiórka i czyszczenie z doginaniem. Za podświetlenie kokpitu odpowiada 3 blaszka po lewej stronie od pokrętła. Widać to na filmie mojego autorstwa. Jeśli komuś miga tylko podświetlenie to lepiej pozostałych blaszek nie ruszać, bo potem ciężko je ponownie ustawić.

[ame=

]
[/ame]

Warto też usunąć stary smar i zapodać nowy np. na bazie teflonu i sylikonu TF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W dalszym ciągu mam problem z migotaniem podswietlenia zegarow. Kiedys forumowicz Patryk dal mi dobra rade przeczyszczenia włacznika swiatel .przeczyscilem i byl spokuj na jakis czas,albo mi sie wydawalo bo nie jezdzilem w nocy i wiele nie widzialem czy zegary mrugaja czy nie.

Natomiast teraz pojawil sie taki problem ze razem z podswietleniem zegarow mruga raz na czas rownież fis w tym samym rytmie co pdswietlenie zegarow, nie mruga natomiast klimatronik i inne podswietlenia wskaznikow np.przyciski otwierania szyb, tylko sam licznik z fisem. Mam pytanie co to moze byc? brak jakiejs masy moze ,czy jakis przekaznik odpowiedzialny za to? zauwazylem tez ,ze podswietlenie bagaznika czasem mi mrugnie nie wiem czy to jest jakies powiazanie czy nie. Aha jak zgasze swiatla to fis swieci idealnie nic nie mruga. Jeszcze jedno jak przejade jakies 10 kilometrow mruganie jakby ustaje i mniej mruga a po jezdzie godzinnej przestaje mrugac w ogole tak jakby sie tam cos zagrzalo i nie powodowalo przerwy lub styku.

Prosze o rady ,sugestie bo mnie szl....g juz trafia jak jade a tu dyskoteka na fisie.

pozdrawiam, zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz problem z alternatorem sprawdź czy dobrze ładuje miałem podobny problem w innym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie tez brałem to pod uwage i nawet przełozylem nowy akumulator i to samo a ładowanie mam dobre sprawdzal elektryk alternator laduje bardzo dobrze.

Nie wiem co to moze byc. Trzy regulatory podswietlenia podpinane i dalej to samo mruga po właczeniu swiatel podswietlenie licznikow i fis, niewazne czy postojowe ,czy mijania. Jak zgasze swiatla fis swieci bez mrugniecia.

Juz zaczynam sie wkurzac na Helmuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w zasadzie tez brałem to pod uwage i nawet przełozylem nowy akumulator i to samo a ładowanie mam dobre sprawdzal elektryk alternator laduje bardzo dobrze.

Nie wiem co to moze byc. Trzy regulatory podswietlenia podpinane i dalej to samo mruga po właczeniu swiatel podswietlenie licznikow i fis, niewazne czy postojowe ,czy mijania. Jak zgasze swiatla fis swieci bez mrugniecia.

Juz zaczynam sie wkurzac na Helmuta.

 

Podświetlanie FIS'a i licznika to to samo zasilanie z tego co pamiętam,musiałbym sprawdzić ;) Zmiana samego regulatora może nic nie dać.Sprawdź jeszcze raz ten nieszczęsny włącznik świateł,jeżeli masz możliwość to podmień na chwilę.Jeżeli będzie OK to zmierz jeszcze napięcie na pinie odpowiadającym za podświetlanie instrumentów.Na forum jest gdzieś dokładny opis pinów.Jeżeli nie,to sprawdź jeszcze połączenie przy samym liczniku-ale to już w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Witam Patryk ! Wiesz masz racje jeszcze sprobuje gdzies zdobyc ten włącznik i podmienic na jakis czas ,zobacze co bedzie wtedy gadal.

 

Ale temat jest dalej goracy ,prosze o rady, moze ktos mial podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ! Włącznik podpiety z innego auta i dalej to samo. Jutro wyciagam zegary i sprawdzam i bede szukal, kombinowal. Sprobuje go podłaczyc pod zasilanie na stole. Zobaczymy co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chyba znalazlem winowajce mojego mrugania. Po rozebraniu licznika przepatrzylem dokładnie wszystkie sciezki ,luty i co sie okazalo ,ze w okolicy tasmy do wyswietlacza fis na plytce byl zaciek z obu stron plytki ,to bylo jak by po zalaniu nie wiem czym prawdopodobnie wczesniejszy wlasciciel mocno polal woda licznik lub w jakis inny sposob dostal sie tam jakis plyn trudno powiedziec co to moglo byc i to teraz bylo takie zaschniete kleiste tak jakby wylac herbate na stol i nie scierac, to po wyschnieciu takie cos zostalo.

Wziąlem spirytus bo to mialem pod reka i delikatnie zaczalem wycierac te sciezki z tego zacieku. Przepatrzylem rowniez luty wydawalo mi sie ,ze maja byc ok. Po wytarciu skrecil licznik i psiknalem plynem do stykow wtyczki,piny do licznika zacisnalem wtyki i zrobilem probe i ku mojemu zdziwieniu ani raz nie mrugnelo po wlaczeniu swiatel, ani podswietlenie licznika ani fis . Wiec mysle ,ze gdzies tam byla minimalna zwierka ktora powodowala to nieszczesne mruganie. Narazie bede obserwowal co bedzie dalej ,za jakis czas przypomne sie, czy nadal jest ok ,czy sie spierniczylo ,ale wyglada na to ,ze to sprawka licznika.

pozdrawiam ,Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepkie coś to może być od lutowania topnik z fali lub naparowany z czasem zaczął się degradować i robi się taki klej. Mógł też przy otwieraniu butelki polecieć strumień zgrzanej i zgazowanej jakiejś pepsi czy coli po wyschnięciu lepki osad a kwas podjadł dodatkowo połączenia.

Przy jakimś wstrząsie czy od temperatury podlazło bardziej i łączyło jak chciało.

Hehe taki morał, że lepiej nie pić słodkich napojów bo może auto całkowicie od tych bąbelków zgłupieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No iniestety mruganie licznika powrocilo. Wiec wzialem licznik ponownie, rozebralem zaczalem czyscic ,sprawdzac az w koncu pier....knął calkowicie i brak wyswietlania kilometrow i podswietlenia licznika, auto nie odpalilo po podlaczeniu. Zakupiony nowy ,uzywany licznik i pozostaje teraz zaadoptowac do immobilajzera ,zeby bryka odpalila. Teraz jestem w temacie.

"Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

 

I problem z kodem pin do immo., zeby licznik sie zgral z kluczykiem,ale mam nadzieje ,ze jakos problem rozwiąze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam !

Po wymianie licznika na inny uzywany, mruganie(migotanie) podswietlenia zegarow i fisa, znikneło.Problem rozwiazany,wina zegarow.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z podświetleniem deski rozdzielczej. Właściwie go brak. Przeczytałem już kilkadziesiąt postów, ale jakoś nie udało mi się rozwiązać problemu.

 

Sprawdziłem bezpieczniki, rozkręciłem pokrętło od przełącznika świateł, wyczyściłem, baa nawet kupiłem nowe i też nie działa.

 

Zakładając, że tak wygląda opinowanie tego włącznika:

wcznikpu4.jpg

 

To zauważyłem, że jak w kostce połączę kabelkiem piny 30 i 58d to cała deska zaczyna świecić. Natomiast w przełączniku zarówno tym starym jak i tym nowym, gdy podłączam żaróweczkę do tych pinów to nie świeci. Za to np. jest przewodzenie pomiędzy pinami 30 i 58. Problem mógłbym rozwiązać gdybym w kostce przepiął kabelek z pinu 58d na 58, ale ciężko mi przewidzieć konsekwencje.

 

Mam pytanie, czy ktoś zna dokładnie jakie kolorki kabelków, gdzie powinny wchodzić do kostki?

 

Na filmiku [http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=928167#post928167] od kolegi Jedrek_TDI widzę, że do pinu 58d nie dochodzi żaden kabelek, ale trochę nie wyraźnie widać...

Edytowane przez dendroid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam problem :( nie swieciala mi kiedys prawa lampa. w miedzyczasie mialem kolizje. laska wjechala we mnie w prawe kolo(tam gdzie lampa) i przestal swieciec tez kokpit. po zrobieniu zawieszenia, wyciagnalem wlacznik przeczyscilem i lampa swieci. natomiast deska,radio i wszystkie guziki swieca i na pozycyjnych i na mijania jezeli jest wylaczony. jak juz zapale auto to na pozycyjnych mruga, a na mijania nie swieci wogole. Czy ktos wie gdzie moze lezec problem?

 

---------- Dodano o 19:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:03 ----------

 

i ja mam problem :( nie swieciala mi kiedys prawa lampa. w miedzyczasie mialem kolizje. laska wjechala we mnie w prawe kolo(tam gdzie lampa) i przestal swieciec tez kokpit. po zrobieniu zawieszenia, wyciagnalem wlacznik przeczyscilem i lampa swieci. natomiast deska,radio i wszystkie guziki swieca i na pozycyjnych i na mijania jezeli jest wylaczony. jak juz zapale auto to na pozycyjnych mruga, a na mijania nie swieci wogole. Czy ktos wie gdzie moze lezec problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja trochę z innej beczki otóż nie działa mi podświetlenie kokpitu.

Działa tylko podświetlenie zegarów na liczniku a na całej desce brak oświetlenia( radio, climatronik, nawiewy,okna) wszystko ciemnie.

Brak ingerencji jakiejkolwiek z mojej strony po prostu z dnia na dzień znikneło.

Proszę o jakieś rady i z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem przeciwmgielne a siadło podświetlenie radia. Oczywiście po uruchomieniu radia jest podświetlenie ale wydaje mi się że ono było bez jego włączania po zapaleniu samych pozycyjnych.

P_20180623_161900.thumb.jpg.b4ff3def2841cc403ccede578e47704a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności