Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie, witam, minęło juz kupe czasu, pare dni temu zdjąłem głowicę.. w końcu, dzisiaj zdjąłem miske olejową, od tamtej pory czyli ponad 1,5 roku albo i wiecej sporo wiedzy łyknąłem, w skrócie powiem że jednak zrobie TD ze zwykłego D :)

 

szukam i szukam, moze ma ktoś pod ręką linka, widziałem gdzieś zdjęcia jak krok po kroku domontować dysze do bloku, łącznie z nawiercaniem i wkręceniem tych dysz

 

albo! tak sobie mysle (czytam i czytam i oglądam rysunki) żeby podprowadzić (narazie nieważne jak) czterema przewodami hamulcowymi miedziany mi (tak je wygiąć aby były skierowane na tłoki od dołu i nie kolidowały z wałem i korbami) i zamocować na ich końcach dysze które by sikały olejem, przewody możnaby podpiąć pod podstawkę filtra oleju puścić je przez misę (w jakiś tam wymyślny gwarantujący szczelność sposób)

 

proszę o rady i wszelkie informacje na temat chłodzenia tłoków metodą HOME-MADE

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą zabawa . NIEOPŁACALNE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja już mam wszystko co potrzeba, głowica przygotowana z założonym turbo na nowych uszczelkach, nowe uszczelniacze, wydech dopasowany, pompa z grzybem zregenerowana (nowe o-ringi) czeka na założenie, nowy pasek rozrządu...

podpowiedzcie jak wykonac natrysk na denka tłoków, wiem bo widziałem kiedyś był taki temat z rysunkami i opisem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjac tloki. zrobic w odpowiednich miejscach podfrezowania

kupic dysze natryskow

wziac w dlon wiertarke i powiercic dziury, dysza ma srednice bodaj 8mm (przydatne dlugie wiertla), ja wiercilem otwor odrobine dluzszy niz dysza wiertlem 8mm a przelot do kanalu olejowego 5mm, obok tego wiercisz po dziurce 5mm i gwintujesz na m6 - natrysk sie przykreca... niby zadna filozofia ale troche upierdliwe... nawiasem wypada zeby blok mial przefrezowana na rowno powierzchnie gdzie ma byc zamocowana dysza - mialem blok ktory nie byl tam wogole obrobiony i w tym by sie nie oplacilo grzebac... ten ktory przerabialem wymagal na szczescie tylko powiercenia dziurek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobic w odpowiednich miejscach podfrezowania

Może konkretnie napisz w jakich miejscach, albo zapodaj zdjęcie/rysunek poglądowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, zdjęcia wyjasnią wszystko, dołączam się do prośby!

sprawdzałem dzisiaj i niewiele jest miejsca pomiędzy blokiem a korbowodem kiedy ten przechodzi w GMP

 

własnie kończe dorabiać ściągacz do sprężyn zaworów, mam ten luksus że mam spawarke i moge wiele wyrzeźbic, dalej nic nie piszecie a google grafika niewiele chce pokazać, przeglądałem forum pasata.uk ale nic tam nie ma

 

mam już wstepny plan jak zrealizować dysze natrysku na denka tłoków, fakt że nie będzie to aż tak wydajne jak fabryczne ale powinno chłodzić

 

attachment.php?attachmentid=34817&stc=1&d=1281870252

 

..i dysze będą wyżej ponad lustro oleju niz na rysunku

 

widze zainteresowanie ;)

 

szukam w necie wzorów na wysokość strumienia cieczy w zależności od ciśnienia w układzie i średnicy dyszy...

 

dysze są już wpięte w mise olejową prawie wg rusunku (strumień bedzie sikał na tłok pionowo z dołu dokładnie w miejsce gdzie następuje wybuch mieszanki), teraz zastanawiam się czy oryginalna pompa wydoli żeby sikac na te 30cm silnym strumieniem czy może wpiąc jakąś niewielką pompkę (np od wspomagania) ktora by zasysała olej z misy, uszczelniacze tez juz świeżutkie,

(jeśli edytuję post to przychodzi powiadomienie na maila czy tylko jeśli napiszę nowego?)

natrysk (projekt).JPG

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności