Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość x-fly

no to teraz dzięki kilku osobom a zwłaszcza dzięki tobie ormowiec wiem wystarczająco żeby stwierdzić że jeśli zdobęde:

- chłodniczkę

- podstawkę filtra oleju

- turbinę

- oba kolektory

- i pompę wtryskową

 

to bez problemu przerobie D na TD

- bo kolektory od TD będą pasować do D

- bo wstawie trójnik i chłodniczkę podepne pod mój obieg wody w D

- bo wyjscie chłodzenia turbiny olejem nie jest z silnika tylko z podstawki filtra oleju

- bo pompa wtryskowa wiadomo - potrzebna ta z grzybkiem od TD

- bo powrót oleju z turba zrealizuje wspawując w stalową miskę czop do podłączenia wężyka co nie jest żadnym wyczynem - potrzebna tylko nowa uszczelka pod miske

- bo pozostanie tylko filtr powietrza troche inny

 

kwestie nie rozwiązane to:

* zabraknie natrysku olejem na denka co myślę że jesli nie bede katować silnika to aż tak nie nadwyręży tłoków

* kwestia wtryskiwaczy, ktoś wspomniał o ciśnieniu wtryskiwanego paliwa - że jest inne - co nie musi być prawdą albo może nie mieć wpływu na dzialanie silnika

* no i uszczelka pod cylindrami (głowicą??) że przydałaby się bardziej wytrzymała ??

 

jeśli ktoś wie coś na temat tych trzech elementów (wtryskiwaczy, uszczelki i natrysku na denka) to prosze o zdanie

 

z tego co widze, z wiedzy która tu przekazaliście a zwłaszcza jedna osoba ;) to DA się zrobić TD ze zwykłego D i wcale nie trzeba sie szczególnie męczyć tylko trza mieć elementy z silnika z Turbem

 

aha, jeszcze jedno, kolektory będa pasować prawda? a podstawkę też da się przekręcić bez problemu ?? ;>

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

idąc za ciosem a raczej za informacjami ormowiec, spojrzalem skąd wziales ten rysunek, zarejestrowalem sie na stronie odszukalem passata i teraz wyłącznie do ciebie pyt:

http://www.vagcat.com/epc/cat/vw/PA/1984/2/49/18450/

to jest Turbina ?

opis tego rysunku to "TURBOCHARGER / diesel eng.: / CY"

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to co pokazałeś to turbina

środkowy tłumik jest ciut większy w TD

kolektory pasują

pompę i wtryski mimo wszystko bym zmienił

uszczelka pod głowicą jest taka sama w TD i D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly

nic na to nie poradze że zasługujesz na pozytywy,

krótkie ale jakie treściwe odpowiedzi

 

wszystko jest teraz jasne jeśli chodzi o zrobienie TD z D

nie tylko dla mnie, ci co się zastanawiali mają teraz dobrą lekturę a nie pobieżne info

 

pompę i wtryski mimo wszystko bym zmienił

pompę wody czy wtryskową bo jeśli wtryskową to sprawa jest jasna że tak

 

 

((((((jak podasz adres na priv to podeśle ci browarka, poważnie :] zasłużyles ))))))

czy ktoś kminił ile by musiał poświęcić żeby biegać po warsztatach i prosić o rade, ile razy spotkałby sie z odmową a przynajmniej niechęcią mechaników, a przecież proste że mało który wie dokładnie coś na temat T akurat w pasaciorze, a skąd indziej wziąć takie informacje pomijając forum, pomijając w ogóle internet, co z tego że w necie jest dużo rysunków, mało jest informacji nt takich przeróbek.......... nie chce mi sie produkować ;)

aha, mieszkam w mieście wcale nie małym ale nie ma tu szrotów, złomów gdzie stałby passat TD i którego mógłbym do woli oglądać i kminić na własne oczy, proste

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nie chodzi tylko o wzrost mocy, chodzi o satysfakcje ze zrobienia czegoś takiego, co z tego że kupie silnik za powiedzmy 700pln bo mam namiar na taki i przełoże, każdy lubi swój samochód, przynajmniej troche jaki by nie był, każdy wie w jakim jest stanie, mój w naprawde dobrym technicznie, nie chce wkładać czegoś co nie wiem jak mocno jest zużyte i do tego z turbiną ktora mocniej zużywa niż samo D, wolę pokombinować z doprowadzeniem gumowymi wężykami wody z obiegu do chłodniczki oleju, zrobić powrót, zainteresować się skąd i jakie trójniki użyć albo samemu połączyć 3 króćce (czopki) spawarką (bo mam eklektryczną), i co z tego że będzie rdza skoro obieg jest w ciągłym ruchu i trzeba lat żeby skorodowało znacząco ale nie tragicznie, każdy sie lubi czepiać ale nie każdego stać na troche pracy własnej, łatwo na forum rzec: zmień silnik i już, jakby Turbo wymagało ingerencji w silnik od wew. to sprawa się komplikuje ale to elementy zewnętrzne i dzięki tomkowi naprawde wiele się wyjaśniło,

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój ze spwaniem króćca, kupując chłodniczkę weź też węże i tyle :) tumasz schemat

020050.png

poza tym upewnij się że napewno nie masz tej chłodnicy, bo w niektórych wersjach wolnossących diesli też ją montowali

zakup do tego nowe uszczelki pod kolektory oraz między podstawę filtra oleju a blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly

a jeśli mam tą z rysunku, tzn tak wyglądającą..... ? to czeka mnie wymiana pompy wody? czy zapomnieć o T w ogóle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaką pompę z rysunku? :D

pompy wtryskowe w D i TD wyglądają b. podobnie, różnią się ciśnieniem wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly
poza tym upewnij się że napewno nie masz tej chłodnicy, bo w niektórych wersjach wolnossących diesli też ją montowali

przecież mowa o chłodnicy :)

moja wygląda jak ta z rysunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz kwestię chłodniczki oleju z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak wtrącę swoją uwagę do tej dyskusji.

O ile dobrze pamiętam to natrysk oleju na denko tłoka odbywa się przez dziurkę w korbowodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to są takie króćce w bloku

i w ETCE korbowody dla D i TD są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly

osz w morde, mówicie szyframi

 

no to masz kwestię chłodniczki oleju z głowy

czyli ? przed chwilą u siebie sprawdziłem, nie mam chłodniczki oleju

na rysunku jest moja chłodnica ale chłodniczki to nie mam

 

już jarze o co chodzi, ciężko było ale kminie :]

u mnie nie zamontowali

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to są takie króćce w bloku

Rzeczywiście, zwracam honor, to benzyniak miał natrysk z korbowodu.

x-fly a może przygarniesz ten silniczek to sprawa wielu części będzie rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly

czemu od razu nie napisałeś że masz, są w tym silniku te części co wymieniałem wcześniej?

- turbina

- chłodniczka oleju z podstawką

- kolektory

- pompa wtryskowa

??

Edytowane przez x-fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu od razu nie napisałeś, są w tym silniku te części co wymieniałem wcześniej?

Szczerze??? Dopiero dzisiaj zernołem do działu B-1 B-2. A tak ogólnie to nie przypuszczałem że jesteś tak zaawansowany z pracami w tym temacie. Myślałem że dopiero zbierasz info na ten temat. Sorki:krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly
Szczerze??? Dopiero dzisiaj zernołem do działu B-1 B-2. A tak ogólnie to nie przypuszczałem że jesteś tak zaawansowany z pracami w tym temacie. Myślałem że dopiero zbierasz info na ten temat. Sorki:krzeslem:

 

a mozesz sie odezwać na gadu? jak tak to podam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozesz sie odezwać na gadu?

Niestety nie mam GG. A jeśli masz na myśli ten silniczek, to nie jest mój, to tylko ogłoszenie jakie znalazłem tak przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie że trochę nie na temat ten silnik w ogóle dobrze się zbiera ale to nie jest duża zasługa turbiny przynajmniej takie jest moje odczucie bez niej tez daje radę:D czekam z ciekawością jak go złożysz jakie będą odczucia:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość x-fly

już się z włascicielem części porozumiałem telefonicznie i w ciagu kilku dni, max w nastepnym tygodniu powinienem wszystko dostać, pompe wtr., turbine, kolektory, podstawke filtra, chłodniczke, obudowe filtra powietrza

pozostanie wspawać w miske spływ oleju i dać wtryski do regulacji na wyższe ciśnienie robocze

 

GURAL, pozytyw za ogłoszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks. Właśnie miałem napisać że za taką kaskę to z zamkniętymi oczami można łykać ten silnik choćby na części zamienne w razie czego. Ale mnie ubiegłeś :D

pozostanie wspawać w miske spływ oleju

No niestety miska z golfa jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze ormowiec natrysk oleju na denko był wyprowadzony z bloku silnika tylko nie wiem czy nie było czasem wydajniejszej pompy oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności