Skocz do zawartości
Matsil

Alternatywa dla MFD2 i RNS510

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli dotykowy ekran 7" i wygląd bardzo zbliżony do RNS 510.

Dysk twardy spokojnie można zastąpić niezawodną i bardziej praktyczną kartą pamięci o pojemności nawet 32 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na 30gb hdd i 32gb SD? Co do reszty to jak kto woli ale dla mnie nawigowanie na fisie jest jednym z praktyczniejszych rozwiązań. Pomijam dokładność mapy ale właśnie navi na fis przeniosła mojego tomtoma do lamusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie ? poszukuje zamiennika RNS 510 Na ściąganym panelu, Ukradli mi już 2x RNS w ciągu 2 miesięcy mam już dosyć zabawy i szukam jakiejś fajnej alternatywy... Głownie chodzi mi o to Aby panel był wyciągany, Była opcja OPS , no i navi przy okazji ? Czy może ktoś coś widział ? Znalazłem coś takiego Ale nie ma map na Polskę i OPS nie działa .. po za tym gitt :)http://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/xav-602bt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

było już gdzieś na forum, i dokładnie też model firmy V&S... system napewno oryginalny i markowych podzespołach....... w całości powstaje w Państwie Środka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec będzie działało bezproblemowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec będzie działało bezproblemowo ?

 

ja nie mam więc nie odpowiem, nawet gdzieś na forum ktoś ostatnio pytał o chyba ten model, poszukaj, jest temat o zamiennikach do b6 i tam są opinie użytkowników. I nie spodziewaj się cudów na fisie, nie wszystko pokaże...

a poza tym spójrz, reklamowane ponad 80 modeli do różnych samochodów. To wszystko to samo w innym opakowaniu (panelu/maskownicy) plus wgrane odpowiednie początkowe logo marki żeby wyglądało jak fabryczne....

poszukaj bo i o serwisowaniu tego rodzaju sprzętu też było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POPEK polecam Ci radia firmy ZENEC modele NC2010 - 2011 lub nawet 2015 z gsm. Obsługują pełny fis, czujniki ops, klimatyzację, siedzenia itd. Są zrobione na częściach Alpine. W Austrii i Niemcach montują to do VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie mi chodzi aby działała AutoMapa bo to według mnie najlepsza navigacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównie mi chodzi aby działała AutoMapa bo to według mnie najlepsza navigacja

 

Piotrek to jak uważasz... W ZENEC jest nawigacja "IGO". Nie mam pojęcia czy da się zmienić na AutoMape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek to jak uważasz... W ZENEC jest nawigacja "IGO". Nie mam pojęcia czy da się zmienić na AutoMape.

 

w ZENEC Automapa nie pójdzie, tam nie ma ani WinCE ani Andka na pokładzie, bodajże jest jakaś wersja Symbiana, a na niego Automapy nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale to straszna rzeźba i efekt końcowy niewiadomy, jak ktoś myśli, że wsadzi kartę SD z Automapą i ta zadziała to się grubo myli, ćwiczyłem u kumpla, który miał nadzieję, to trochę tak jak na Linuxie odpalić symulatora Windy żeby pograć w parę najprostszych gierek...

Podstawowo do ZENEC-ów (i też stacji multi Kenwooda..) da się wrzucić np. Tomtoma, to są stacje oparte na systemie Garmina, a nie Windowsa. Z winCE czy WinM fabrycznym tych systemów nie kupisz......... no i ta cena... wyższa nawet niż Rns-a w serwisie VW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to straszna rzeźba i efekt końcowy niewiadomy, jak ktoś myśli, że wsadzi kartę SD z Automapą i ta zadziała to się grubo myli, ćwiczyłem u kumpla, który miał nadzieję, to trochę tak jak na Linuxie odpalić symulatora Windy żeby pograć w parę najprostszych gierek...

Podstawowo do ZENEC-ów (i też stacji multi Kenwooda..) da się wrzucić np. Tomtoma, to są stacje oparte na systemie Garmina, a nie Windowsa. Z winCE czy WinM fabrycznym tych systemów nie kupisz......... no i ta cena... wyższa nawet niż Rns-a w serwisie VW...

 

Do jakich modeli da się wrzucić Tomtoma ? Bo w ZENEC MC2000 i NC2010 oraz NC2011 mi się nie udało po za aktualizacją z USB IGO primo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukradziono mi RNS510, nowa w salonie VW kosztuje 14000, nie wiem czy ubezpieczyciel na to pójdzie.

Można gdzieś w Polsce legalnie kupić tego Zeneca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel na to pójdzie jak zrobisz to bezkosztowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukradziono mi RNS510, nowa w salonie VW kosztuje 14000, nie wiem czy ubezpieczyciel na to pójdzie.

Można gdzieś w Polsce legalnie kupić tego Zeneca?

 

zapłacił ubezpieczyciel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo chyba tak, pisze "chyba", bo sprawa się jeszcze nie zakończyła, tzn. mam już wymienioną szybę i wstawioną nawigację, ale jeszcze nie podpisywałem końcowych papierów, bo czekam na ramkę od klimatronika, której uszkodzenie nie zostało początkowo dostrzeżone, no ale zakładam że na tym etapie już mi nie powiedzą że jednak muszę zapłacić ;)

W chwili obecnej zastanawiam się nad jakimś chińczykiem z androidem, najbardziej skłaniam się ku Erisin ES9015V. Kosztuje to ok. 1500zł, więc mniej więcej tyle ile roczny koszt strzeżonego parkingu, a w chwili obecnej mam opory przed zostawianiem auta pod blokiem.

RNS510 planuję włożyć do szuflady.

Ktoś ma u siebie takie cudo z Androidem? Na filmiku wygląda fajnie, zastanawiam się tylko czy rozdziałka 1024x600 to nie za dużo i czy nie będzie mulić. Największa wada to z całą pewnością długi czas uruchamiania, no i utrata "kontekstu użycia" po wyłączeniu, czyli jak się słuchało mp3 przed wyłączeniem, to pewnie trzeba ręcznie po włączeniu uruchamiać odtwarzacz, no ale wydaje mi się że będę się w stanie z tym pogodzić. Spokojny sen najważniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sprawdzonych nieoryginalnych systemów mogę polecić NaviPremium - kilku chłopaków z Superbclub.pl już to ma i wszyscy są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zmieniłem MDF2 na takowy wynalazek(małe rączki) ;) i moje odczucia użytkowania takiego kombajnu są różne.

Przede wszystkim dużym plusem jest 8" LCD i navi odblokowana ( obsługa systemu win6 oraz android 4.4.2)

BT działa idealnie jak i korzystanie z ipod czy karty sd.

Kamery mam 2 co ułatwia parkowanie :)

FIS niestety dla mnie minus-- radio pokazuje jedynie aktualne słuchaną rozgłośnie / RDS nie działa.

NAvi również odpada-jedynie na igo8 udało mi się sparować FIS z radiem ,ale i tak co ok 3-4 min pokazywany był błąd.

Reasumując radio jest warte zainteresowania dla osoby ,która wykorzysta większość funkcji.

JA jednakże wracam do org. radyjka RNS 510. NAVI NA FISIE TO POEZJA DLA OCZU. (dużo podróżuje służbowo) a te idzie w dobre ręce

 

5702690954.jpg

5702690954_1.jpg

5702690954_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności