Skocz do zawartości
Jaro73

Akcyza płacona wg trayfikatora? - zmiana przepisów ?

Rekomendowane odpowiedzi

makspolczyn dzięki za info.

625 zł za dzień- kradzież w biały dzień. Co za kraj. Muszę jutro szybko załatwić tłumaczenia i do celnego do Warszawy. Może zdążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
makspolczyn dzięki za info.

625 zł za dzień- kradzież w biały dzień. Co za kraj. Muszę jutro szybko załatwić tłumaczenia i do celnego do Warszawy. Może zdążę.

 

Najważniejsze zapłaciłem 625 zł tylko ponieważ maiłem 207 000 przebiegu tak musiałbym wyłożyc około 1100 zł ale mój Kuzyn jest celnikiem i podpowiedział jak zrobić żeby było taniej, zrobiłem zdjęcie licznika i całego auta i dołączyłem do akcyzy. Nie cofaj licznika na mniej ewentualnie na wiecej. Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paul86scyzor

kolego gregg to jeżeli sprowadzę auto z silnikiem powyżej 2l i zaniżę cenę, załatwię sobie opinie rzeczoznawcy niezależnego i pójdę z nią do urzędu celnego to nie doczepią się do mojej kwoty podanej na umowie i opinii rzeczoznawcy?

a co jeśli się doczepią do opinii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adaho997

możesz jedynie zaniżyć na modelu np 2000r szły Passaty B5 i B5 FL i no sprowadzasz FL a clisz jako przed liftingiem

opinie rzeczoznawcy to możesz sobie w cztery litery wsadzić

Urząd Celny jeżeli się nie zgadzasz z wyceną powołuje sam rzeczoznawce !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paul86scyzor

zaniżę rok a co jak mi sprawdzą? a da się gdzieś na necie sprawdzić ten katalog eurotaxu tylko za free? i zobaczyć na ile wyceniają podobne auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd Celny jeżeli się nie zgadzasz z wyceną powołuje sam rzeczoznawce !!!!!

 

hmmm, ciekawa wiadomość :D

 

a da się gdzieś na necie sprawdzić ten katalog eurotaxu tylko za free? i zobaczyć na ile wyceniają podobne auta?

 

Napisz mi na PW dokładne dane samochodu - najbardziej dokładne jak potrafisz :D To Ci go dzisiaj albo jutro wycenie w eurotaxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martino

Czy ktoś z Was ubiegał się o zwrot nadpłaconej akcyzy (naliczanej wg poprzednich zasad) jeśli wartość samochodu na fakturze lub umowie odbiegała od wartości rynkowej (czytaj: była zaniżona)?

Jeśli tak to czy Urząd Celny lub Skarbowy zweryfikował - podniósł wartość samochodu? Ktoś wie jak to wygląda we Wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paul86scyzor

słyszałem że stawka w urzędzie celnym od pojemności ponad 2.0l wzrosła do 18,1%... słyszeliście coś o tym? słyszałem od gościa co ściąga auta z zagranicy... zgroza normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łyszałem że stawka w urzędzie celnym od pojemności ponad 2.0l wzrosła do 18,1%...

 

Pojemność do 2 litrów 3.1 %

pojemnośc powyżej 2 litrów 18,6%

 

Co do akcyzy ja na umowie miałem wpisaną cenę 4 000 euro przebieg 195 tys tak tez miałem w umowie i akcyza wyniosła mi 562 zł (4 tygodnie temu)

 

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

zaniżę rok a co jak mi sprawdzą?

zaniżysz rok a potem możesz mieć problemy przy sprzedaży lub jakieś kontroli policyjnej zresztą żeby zanirzyć rok musiał byś sie z diagnostą dogadać a oni nie chcą takich numerów robić bo potem w razie jakiegoś brudu oni po dupie mają i sie boją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paul86scyzor

też mi się to za zbyt mądre nie wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Martino

Ubiegam się o zwrot akcyzy. Wiecie może gdzie znajdę średnie ceny rynkowe Pasków w 2004 roku (wrzesień)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubiegam się o zwrot akcyzy. Wiecie może gdzie znajdę średnie ceny rynkowe Pasków w 2004 roku (wrzesień)?

 

Jak chcesz to podaj mi wszystkie dane auta i kiedy opłacałeś akcyzę na PW, a na jutro zrobie Ci wycene wg. eurotaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta ale szukajka nie pozwoliła mi na odnalezienie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Otóż chodzi o termin złożenia deklaracji odnośnie akcyzy za sprowadzony samochód (w moim wypadku z Niemiec) - czy jest to max 5 dni od momentu zakupu (kilka lat temu tak było), czy może do 14 dni (tak mnie poinformował sprzedający)?

 

edit: już wiem :) 14 dni - tak na wypadek gdyby ktoś poszukiwał takiej informacji.

Edytowane przez sebus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci taki kalkulator akcyzy i opłat akcyzowy.pl, który wygląda na aktualny gdyż jest tam np. informacja, że nie ma już opłaty recyklingowej od 2016 roku. Zastanawiam się jak z pozostałymi kosztami. Czy mógłby ktoś pomóc zweryfikować te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy sprowadzeniu auta 2 miesiące temu płaciłem tylko tłumacza, akcyzę, przegląd i pierwszą rejestrację.

Tych magicznych 500zł, które wcześniej płaciło się za kartę pojazdu, później za opłatę recyklingową nie płaciłem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności